Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Border...

Mi a véleményetek a Border Collie-ról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akinek van/volt Border Collie-ja letudná nekem írni a tapasztalatait, véleményét róla? Előre is köszönöm!

2019. máj. 3. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Három border collie-t is ismerek. Nekem vizslám van, ami legendásan mozgásigényes fajta. Amikor a vizsla már rég kidőlt, a borderek még órákig szaladgálnak, apportíroznak, követelik a gazdájuktól az újabb és újabb feladatot. Amikor kint vannak, az aktuális feladaton kívül semmi más nem érdekli őket. Sem ember, sem kutya, sem bármilyen zaj, zavaró tényező nem képes elterelni a figyelmüket. Elképesztően okosak, szinte megszólalnak, az emberrel zseniálisan kommunikálnak. Otthon állítólag bújósak, kedvesek - erről nem tudok nyilatkozni, mert csak kint látom őket.


A lényeg: valóban a legokosabb fajta, gyönyörű is, de ha nincs napi 5-6 órád rá, akkor nem érdemes belevágni, mert mindketten csak szomorú leszek. Akiket ismerek, ott az egész család részt vesz a kutya foglalkoztatásában, minden napszakban megvan, hogy ki megy vele, dobálja neki a labdát, fárasztja. Ezek igazi munkakutyák!

2019. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. máj. 4. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Megerősítem. Ha egyszer megtanítsz egy apportírozni egy border colliet, többet az életben nem szabadulsz, percenként hozza a labdát, ha kell ha nem :PP


A másik kedvencem, amit többször is láttam a saját szememmel: a házikedvencnek tartott border collie-t ölbe vitték haza, mert nem volt hajlandó menni (a ravasz jószág rájött hogy úgyis viszik - gondolom egy idősebb példány volt, akinek már nem volt annyi kedve futkározni.) Frankón megmakacsolta magát az út közepén :D

2019. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Show vonal vmivel kevesebb mozgás igényű a munkavonalnál.

Jó fej barátságos kutyák, 3at ismerek, igazi személyiségek :)


Okosak,gyorsan tanulnak,de mindenképpen aktívabb embereknek javasolt, nem tipikus elég a kert neki rohangáljon ott kutyafajta.

2019. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Ez hülyeség, hogy napi 5-6 órát kell rászánni. Függ a jellemétől is meg sok mindentől. A hiperaktívakra elhiszem, kell a 6 óra, de egy átlagosabb, nyugodtabb természetű elfogadja azt is, ha csak 1-2 órát szánsz rá naponta (ezeket a kisebb agyi fárasztások nélkül mondom, amiket bármikor csinálhatsz, amikor van rá néhány perced). Tehát ne úgy képzeld, hogy órákat kell rohangálnod velük, de bármikor adhatsz nekik feladatot és megcsinálják.
2019. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én is cáfolom a napi 5-6 órát. 1 éves borderem van, napi 2x1 óra intenzív foglalkozás mellett teljesen jól kezelhető, nyugis kutya. Ha vasárnap reggel elvisszük egy hiperintenzív 2 órás agility-ra, akkor utána egész nap fekszik, úgy kell arrébb taszigálni. Bár az igaz, hogy anno az alomban ő volt a legnyugisabb kölyök, csak bújt a lábamhoz, míg a tesói már kibontották a cipőfűzőmet. :) Hihetetlenül okos, mindent ért, ami körülötte történik, épp csak meg nem szólal. Nagyon gyorsan felvette a család ritmusát, szokásait, maximálisan alkalmazkodott hozzánk. Egy igazi szerelem, bármit megtennék érte.
2019. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!