Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cocker spániel mennyire...

A cocker spániel mennyire nagy mozgásigényű, mennyire tartható panelban, kettő macska mellett?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát, első kutya lenne...

Mindenképpen fajtatisztát szeretnék, törzskönyvvel, aminek vannak jó messzire visszamenőleg szűrései daganatokra...


Igényre talán a mopsz és a bulldogok lennének a legjobbak, de azok meg elég betegesek és támogatni sem szetetném annyira a tenyésztésűket (ebben a formában).


Őszintén szólva a Yorki, havanese, westie, pincsi nem tetszik.


Ezért a cocker spánielre gondoltam, de Ő meg mégiscsak vadászkutya, nekem meg van kettő macskám.

Mennyire könnyű Őket összeszoktatni?


Illetve mekkora a mozgásigénye?


Én olyan napi 3* tudnám rendesebben megsétáltatni...


Írhattok még más fajtákat is, hogyha szerintetek megfelelőbb.



2019. máj. 9. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Ennyire szar érzés használni a Googlet?
2019. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az oldal arra van, hogy kérdéseket tegyünk fel...

És különben is személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

2019. máj. 9. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell kettő macska mellé még egy kutya?
2019. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Hát, róluk is járja a hír, hogy betegesek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2801987-a-sp..


Ráadásul én két nagyon "háklis" spánielről is tudok ismerősnél, emiatt én személy szerint meggondolnám a dolgot.

De vannak terápiás spánielek is (Maya és Frida, talán hallottál róluk, van FB oldaluk) - ők pl. nagyon szépek, bár tény hogy rendszeresen kell vinni kozmetikushoz, hogy ilyenek lehessenek

2019. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Életem, ha te még egy google keresést se tudsz intézni magadnak, gondold meg a kutyatartást!Ha "szeretnék egy kutyát" 6-7 lakásban tartható fajtáig jutottál el, szintén. Ahhoz, hogy normálisan tudj nevelni egy kutyát, muszáj önállóan felismerni és kezelni a gyakoribb problémákat. Vagy akkor is itt fogsz kérdezősködni, ha Buksi bevédi a tálját?


Ha neked mopsz vagy frenchie kell garantáltan fejre fogsz állni az angol cocker spániel mozgásigényétől. Lehet, hogy habos-babosan néz ki (és igen, kozmetikaigényes, mert a fülén és a talppárnái között a szőrt karban kell tartani), de az angol cocker spániel legalább annyira sporttárs, mint ölbekutya.


Ha már spániel, akkor a Cavalier King Charles spánieleknek kisebb a mozgásigényük, kevésbé intenzívek, jobb választás lenne neked. De szóba jöhet még az összes nyárfapöhöly fajta (bichon bolognese, bichon havanese, bichon frisé), lhasa apso, shih-tzu, papillon / phalene...

A helyedben a kotorékebektől távol tartanám magam (terrierek, törpe schnauzer, tacskók), mert az ő vadászösztönük, makacsságuk, mozgásigényük, intenzitásuk sok lesz oda.


Összeszoktatás: pont fordítva! Nem tiltod. Hanem MINDKÉT fajnak azt tanítod meg, amit szeretnél, tehát azt, hogy MARADJON NYUGODT. És valószínűleg sokkal messzebbről kell indulni, mint gondolnád.

2019. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rocker spánielek
2019. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dia4907 ***** válasza:

Őszintén szólva a francia bulldog kevésbé “beteges” mint egy cocker spániel mert a spanielnek nagyon kell figyelni a szőrére és füleire mivel könnyen kaphat el fülgyulladást és toklász is beférkőzhet a fülecskéibe ami nagyon súlyos következményekkel járhat ha nem veszed észre időben. Az hogy mennyire cicabarát az függ attól mennyire szocializált, mennyit volt eddig cica közelében stb

Pl jó döntés lehet ; Pinscher, illetve van pár ismerősöm aki bullterriert tart cicák kap és jól kijön velük (türelmes és barátságos kutya, csak a sok sztereotípia miatt félreértett fajta ). De mondom ez általában inkább szocializálástól is függ illetve nem mindegy hogy mennyi idősek a cicák és a kutya akit vinnél hiszen nem biztos hogy a cicák beengednének egy új lakót az “ő territóriumukba”. Sok sikert :))

2019. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!