Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a kutya állatorvosi...

Mennyi a kutya állatorvosi költsége egy évben?

Figyelt kérdés

Chip, oltások, ivartalanítás + ha van más.

Az is érdekelne hogyha pl. oltásra viszem, akkor csak az oltóanyagért kell fizetni vagy a beadásért is? Illetve ha csak ránéz és receptet ír, akkor is kell-e fizetni vagy csak ha beavatkozás van.

Kutya nagyságától tényleg függ az orvosnak fizetendő összeg?

Ha csak chipet olvasni viszek talált kutyát, azért is kell fizetnem?


(Kötekedőknek: csak tudni akarom előre hogy mire lehet számítani.)



#kutya #állatorvosi költségek
2019. máj. 11. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

[link]


[link]


Ha műteni kell, pláne műtét sorozat, na akkor 500+ is lehet!

(Főleg, ha látom, hogy BMW-vel jössz és kezedben a nagy Ájfon, a csajod meg fullos.)

2019. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Állatorvostól is függ. Az ivartalanítás költsége függ a kutya nemétől és méretétől.


Nálunk ezek vannak költségként, amik állandók:

- élősködők elleni védelem (doki javaslatára Nexgard Spectra) havonta, ez függ a kutya méretétől, meg van, amelyiknek ez nem jó, más védekezés kell, akkor az más árban van, az én 10kg-os kutyámnak ez 3800Ft

- veszettség elleni oltás (évente kötelező jogszabály szerint), nálunk ez 5000Ft

- kombinált oltás (évente egy alkalommal, nem kötelező úgy, mint a veszettség elleni oltás, de azért nem érdemes elhagyni), nálunk ez 6900Ft


Ezen kívül csak rendkívüli esetben viszem (pl. betegség, sérülés, de szívós kutyám van, úgyhogy ez nem gyakori).


Nekem az ivartalanítással nem volt gondom, mert a menhelyről már ivartalanítva került hozzám, a támogatással utyan kifizettem, de nálunk drágább az ivartalanítás, mint amennyit mondtak, hogy ott a menhelyen mennyi volt.


Chipet a menhely rakott a kutyámba, így azzal szintén nem volt gondom, csak adatot kellett módosítani, a dokink nem kért pénzt az átírásért, akkor írtuk át a nevemre, amikor oltásra vittem, csak az oltást fizettem, de lehet, hogy más dokinál van költsége.


Ha betegség, sérülés van, akkor a kezeléstől függ, mennyit fizetsz, mennyire súlyos, mit kell adni, kell-e műteni... stb.


Vannak állatorvosi rendelők, akiknek van weboldaluk, és oda tesznek is ki árlistát.

2019. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Még valami, 6 hónaposnál idősebb és 7 évesnél fiatalabb kutyára lehet kötni kisállat biztosítást, ez arra jó, hogy ha valami nagyobb kiadást igénylő beavatkozás van, akkor a biztosításhoz lehet nyúlni, és nem neked kell zsebből az egészet. Persze vannak feltételek, de sokat könnyíthet a kiadásokban. Én kötöttem az enyémre.
2019. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mennyi a biztosítás költsége?

És idősebb kutya esetén?

2019. máj. 11. 11:57
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

#4

Idős kutyát nem lehet biztosítani. Azt hiszem 5 év a korhatár, de ebben nem vagyok biztos.


Csak megjegyzem, hogy egy év alatt 500ezerben van a kutyánk, a gátsérv és a térdműtéte miatt. Ez nem kötelező, sokan elaltatják ilyenkor a kutyát. Mi hitelt vettünk fel.

2019. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudod használni a netet vagy mi?

A legtöbb állatorvosi rendelőnek van honlapja és általában az árak is ott vannak. A biztosításra szintén rákereshetsz googleba.

2019. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

ma 11:57

Többféle biztosító ajánl kisállat biztosítást. Legtöbbje a lakásbiztosítás mellé kiegészítőként. Ahogy átolvastam őket anno, nem sok a különbség a feltételeikben és a kifizetési feltételeikben. Olyan nincs, amelyik pl egy 300 ezres műtétet teljes összegben kifizetne.

2019. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki információt tartalmazó választ írt! Hasznos volt.


Annak, aki ezeket lepontozta, ne legyen nagyobb öröme az életben! És annak se, aki jól beszólt hogy keressem ki magam...

2019. máj. 11. 13:00
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

A kezdeti költésgek persze magasak, de ezek többsége egyszeri kiadás (chip, kölyökkori oltássorozat, kutyafelszerelések stb.) Aztán, ha szerencséd van, akkor idős koráig viszonylag olcsón megúszod (ha nem beteges, nem éri baleset stb.)

Persze, hogy a beadást is ki kell fizetni, az állatorvos azért állatorvos, mert ezt tanulta, te meg nem értesz hozzá. A hozzáértését is meg kell fizetni, nem csak az oltóanyagot, az állatorvoslás nem do-it-yourself, ez nem egy 12 egy tucat jellegű könyvszekrény az IKEA-ból, hanem egy egyedi, érző lény!

Az, hogy mennyit kér, ha "csak ránéz", az orvosfüggő. A kis rendelőkben általában kevesebbet vagy semmit sem kérnek, a nagyobb állatklinikákon akár 30 ezer is lehet a "beugró", mert a rendelkezésre állást, az alap fenntartást is meg kell fizetni.

A kutya nagysága annyiban számít, hogy mennyi gyógyszer kell neki.

A chip leolvasása ingyenes.

2019. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
A mi kutyán 13 éves, ezért már csak az éves kombinált oltást és féregtelenítőt kapja (hál istennek). Az évente 8500 Ft (pont ma vittem :D )
2019. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!