Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi szinten mennyibe kerül...

Havi szinten mennyibe kerül egy tacskót eltartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondolkoztam egy kutya vásárláson és a választásom a tacskóra esett. Kisméretű, nem eszik sokat, aranyosak, mégis okosak.

Most azt leszámítva,hogy kenel, póráz,hám, etető,itató mégis mennyibe kerül havi szinten mondjuk etetni? Mondjuk nem a legdrágább,de nem is a legolcsóbb táppal. Emellett milyen költségek merülnek még fel? Orvos ha megbetegszik de azt ki lehet bírni évi 1-2 alkalommal. És tudom sok idő stb ezzel tisztában vagyok. De inkább az anyagi vonzata érdekelne, mert ha nem bírom eltartani nyilván nem vágok bele. Köszi a segítséget



2019. máj. 12. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Kullancs ellen havi 3.000 ft

Szívféreg ellen havi 2.000 ft

Etetés minimum havi 6.000 ft (de inkább több)

Kötelező oltások évi 12-18.000 ft (első évben duplája)

Kutyasuli havi 10-30.000 ft (településtől függően)


Plusz egyéb kiadások orvosra, kiegészítőkre. Általában még havi min 3-5.000 ft.

2019. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Táp kb havi 5000(ne vegyél nagy kiszerelésben, mert megromlik, mire a feléhez ér...)

Nexgard spectra havi 5000-kullancs, bolha, szunyog ellen védő cucc, nálunk eddig csak ez vált be, de ha nyakörvvel próbálkozol, az jóval olcsóbb, havi 1500 kb

kombinált+veszettség oltás évi 8000-nálunk ennyit kell érte fizetni, de valóban van, ahol 10 felett is elkérnek érte...

ha szálkás évi 3-4 trimmelés, ami 5000-től kezdődik.


Szerintem ezek az állandó költségek + az állatorvosra megéri 100 ezret félrerakni, vésztartalék gyanánt.

2019. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, hol is kezdjem?


- kennelre nem lesz szükséged, mert nem lehet őket kint tartani!!!!!!

- kaja kb havi 5000

- porcerősítő a hisszú gerince miatt havi 8000

- élősködők elleni védelem havi 5000

- orvos kb havi 5000 (átlagolva)

- suli+edzések+versenyek: havi 50-60 ezer kb


Még ha csak az alapot kapja, akkor is min havi 15-20 ezer a rartása.

2019. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagggggyon drága, az én tacsim mindig sajtot eszik, arról meg tudjuk hogy vetekszik a hús árával :D
2019. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!