Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet hogy nem ismer...

Mitől lehet hogy nem ismer fel a kutyánk?

Figyelt kérdés
kb 3-4 éves mudi (tanyasi kutya) olyan fél éve hogy engem nem ismer fel ,de ezt még meg is értettem mivel kollégiumba vagyok és ritkán járok haza, igaz nyáron még pajtik voltunk és kb én voltam az egyetlen aki megszeretgette ,de már a közelébe se enged.Amikor először történt nem gondoltam komolynak mert félhomály volt és nem sokkal előtte egy másik kutyát simiztem akit nem ismert,de ettől függetlenül azóta se ismer fel.Ami jobban zavar hogy már unokaöcsémet se ismeri fel (ő 12 éves ) hetente 3-4 szer találkoznak és még játszanak is .Mikor utoljára találkoztak a kutyával már neki is neki akart menni.Anyámat imádja és nagyjából abba is hagyja a támadást ha ő rászól és a közelbe van.Létezik hogy egy gazdás lett ? Mitől vadulhat el ? soha nem volt bántva ,nap közben egy másik kutyával van általában délután-este van vele foglalkozva.(A másik kutyával sose volt jó a viszonyom ő nem túl ember párti ,de mindegy milyen rég látott ő meg ismer ezért is gondolom hogy baj van )

2019. máj. 17. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Ez nagyon érdekes, követem a topicot.

(Eddig egyszer hallottam ilyet, a gazdi 2-3 napra egy bentlakásos spirituális tanfolyamra ment, ahol emelkedett a rezgése, és ezután nem ismerte fel a kutya.)

2019. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Előző :D



Engem kétszer nem ismert fel a kutyánk, aki pedig mindig jo cimborám volt.Pedig akkor épp a nyári szünetet töltöttem a mami ál és minden nap látott a kutya.Még csak idegen szagot sem érezhetett rajtam.Végülis "csak" állat, ki tudja, mit érzékel, hogy jár az agya.A kutyák amugy is időnként bekattannak.

2019. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ok kevésbé lényeges. A kutya nem lehet agresszív! Nevelni és foglalkoztatni kellene szerencsétlent!
2019. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már csak a szüleim azok akiket közel enged és örül is nekik ,de ők dolgoznak kb egésznap
2019. máj. 17. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyik egy kutyakiképző, kutyaiskola, a másik egy állatorvos nincs-e szervi baja.
2019. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy mudi mindig egygazdás, csak kell egy idő amíg felnő. Ha nem látod elég gyakran, nem tart a család részének, akkor ez lesz. A többiekkel ellentétben nem gondolom, hogy baj ha egy kutya támad, az a baj, hogy ha nem lehet parancsokkal irányítani. Nekem is mudim van és tudom hogy megvédene, de ha rászólok akkor azonnal szót fogad. Nem mindenki lekenyerezhető kutyát akar. Amúgy apámnak is mudija van, hetente egyszer találkozunk csak én sétáltattam, tanítottam, játszottam vele, de most hogy ivarérett lett, már óvatosnak kell lennem amikor először megközelítem mert már nem ismer meg. Utána viszont már megnyugszik. De ha hirtelen benyúlnék a kocsiba amikor értem jönnek az állomásra, vagy a kerítésen, abból aztán baj lenne.
2019. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nála épp fordítva van tehát hagyja hogy megsimizd még talán várja is és utánna akar megkapni (sajnálom hogy csak most írok de jobban meg akartam figyelni )
2019. jún. 19. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!