Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szeparációs szorongás vagy...

Ez szeparációs szorongás vagy csak kölyökhiszti?

Figyelt kérdés
Kb. 10 napja van nálunk egy kiskutya, aki rejtélyes módon az udvarunkra került. Nem akartunk kutyát, nem készültünk fel rá, így gazdit keresünk neki, de addig is nyilván foglalkozunk vele. Eddig többynire a házban volt, mert a saját kutyánk nem kedveli, és nem mertük őket egyedül hagyni. Fokozatosan próbáljuk kiszoktatni, eddig nem volt gond, de ma reggel iszonyatosan hisztizett az ajtó előtt, konkrétan mint akit ölnek. Pedig nem is volt egyedül, mert ott volt a mi kutyánk. Ha a házban hagyjuk egyedül, akkor csak picit nyüszög az elején, aztán lefekszik aludni, bár előfordul, hogy lefoglalja magát, de igazán kárt még nem csinált. Hogyan kellene ezt megcsípni még az elején, hogy ne durvuljon el a helyzet?

2019. máj. 19. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A kutya falkaállat, tehát természetes igénye, hogy az ember közelében legyen. Lehet a másik kutya is kint volt, de ember közelében jobban érzi magát, mint egy olyan kutya közelében aki nem kedveli.

Szóval a kizárást egy kölyökkutya még nagyon nehezen viseli, de igen, ez csak szoktatás kérdése. Ha találtok neki gazdát akkor pedig nem is a ti feladatotok igazából. Én pl 7 hónaposan fogadtam be egy kutyát és 4 hónapba telt mire összeszoktunk, szóval ez nagyon nem napok kérdése.

2019. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egyáltalán még foglalkoznotok sem kellene vele, nem a ti hibátok. egy újszülöttet se evelnél fel ha az udvarodra kerülne szerintem.
2019. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Dehogyisnem, neveltem már fel cumival babacicát, mert az üres telkünkön hagyta az anyja! :) Azért próbálom nevelni és a legtöbb dologhoz hozzászokatni, hogy több esélye legyen gazdit találni! Ha elrontom és ilyen hisztis lesz, akkor lehet elmegy tőle az emberek kedve, és nem akarom azt, hogy egy hét múlva visszahozzák, mert nem bírnak vele!
2019. máj. 19. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!