Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás ellen...

Szeparációs szorongás ellen mi hatásos?

Figyelt kérdés
Adott egy fél éves Havanese. Helyesen van nevelve, a falkában egyértelműen én vagyok az Alfa, ez megkérdőjelezhetetlen, egyedül élek vele. Én megyek előre mindenhol, mellettem sétál, ha kérem rá, mindig szót fogad, legyen bármiről is szó. A kajájához addig nem nyúl, amíg engedélyt nem kap rá, mindig mindenhol figyelemmel kísér és követ. Elég nagy tapasztalatra tettem már szert a kutyanevelésben, de most nem tudom mi okozhatja nála ezt és mi tévő legyek. Van otthon egy kamera, amin távolról, a munkahelyemen tudom figyelni. Sokszor ugat és nyüszít, rombol... Most már el van zárva egy szobakennellel a konyhába, de van neki azért tere. Szétrágja az ennivalós tálját, a szekrény oldalát, a saját fekhelyét. Maga alá nem piszkít. Mielőtt el lett zárva rengeteg kárt okozott, megrágott vezetékek, könyvek, fontos iratok. Mióta van a kennel, azóta is feltalálja magát, azért azt nem gondoltam volna, hogy a tálját és a saját fekhelyét is széttépi. Rohadt idegesítő és valamit kellene vele kezdeni. Mikor elmegyek kap rágócsontot, jutalomfalat adagolós játékot amivel el lehet, de nem nagyon érdeklik ezek. Ebédszünetben hazaugrok megsétáltatni. Főként a deles séta után produkálja ezeket. A kutyával van foglalkozva, mindennap kap figyelmet, hosszú sétákat, estére le van fáradva, az éjszakát végigalussza, másik szobában, zárt ajtó mögött. Nem rég lett ivartalanítva, előtte is produkálta ezeket, de most mintha erősödött volna ez a szorongás. Ha van itt tényleg HOZZÁÉRTŐ, kérem adjon tanácsokat, amiket cikkekben olvastam, nem váltak be. Egyébként a hiperaktivitás elég erőteljes jelét mutatja, olvastam annak is a tüneteit, de a közelemben nyugodt, fegyelmezhető, nagyon barátságos, magabiztos kutya. Semmilyen megrázkódtatás nem érte, 2 hónapos korától van nálam, most lesz 7 hónapos. Egyébként egészséges kislány kutya, nagyon okos, az alapokat pillanatok alatt elsajátította, ül, fekszik, áll, marad, hozd vissza, hozd ide, enged el, fúj, 90% -os hatékonysággal mennek. Azt azért tudni kell rólam, hogy hirtelen haragú vagyok, határozottan nevelem, és egyszer kétszer eljárt már a kezem, de nyílván csak jelzésértékűen. A leírtak alapján miken változtassak? Köszönöm

2018. nov. 22. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fél, hogy egyedül hagytad, vagy hogy kimarad valamiből.

Próbáltad már a fokozatos módszert? Otthon hagyod 2 percre, nem csinál semmit, visszamész, dicséret. Ezután fokozatosan nyújtod az időt, amíg magára hagyod.

Ha hazaérsz, nincs örömködés, ne ugráld körbe a kutyát. Ha odajön, nem veszel róla tudomást, hanem vársz egy 10-15 percet, és magadhoz hívod.

Esetleg kiképző tanácsát is ki lehetne kérni.

2018. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szep szorongás nem csak a rossz nevelés eseteiben fordul elő, hanem túlködődésnél vagy rossz szoktatásnál, rossz tanult állapotnál is. Ezek nem állnak fent?
2018. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem üdvözlöm és nem is köszönök el. A túlzott kötődés viszont megvan, mindenhova követ, még a WC -re is. De hát ezzel mit csináljon az ember? Most is otthon vonyít :(
2018. nov. 23. 07:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és a szoktatás is megvolt, rövid időkre egyedül hagyás.
2018. nov. 23. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem változott a munkabeosztasod? Az enyém arra volt szoktatva (bár kinti) hogy suli után (2óra) van foglalkozva vele. Ez egy évig működött aztán dolgozni keztdem és mivel 2 nap melozok 12órába aztán egy nap itthom vagy 1 melo 1 itthon, mikor hogy jön ki a beosztás át kellett szoktatni és az elején volt sírás stb. Szintén produkálta mikor szabiról mentem vissza dolgozni. Hasonló változás nem volt nálatok? Bár az is lehet hogy kezd kamaszodni... Olyankor nehezebb velük
2018. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!