Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az óriás schnauzer jó házőrző?

Az óriás schnauzer jó házőrző?

Figyelt kérdés
A nejem és a gyermekem fél a vadab kutyáktól pl. Rotweiler,de a snacitól nem.A rokonomnak van és jó házőrző és azt olvastam róla hogy gyerek és gazdi szerető,imádó.
2011. febr. 19. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Előző kutyánk nekünk is schnauzer volt szerete a kisgyerekeket is lehetett mindig játszani vele nagyon értelmes kutya volt. A cigányokat valahogy ösztönösen győlölte mindig ugy neki ugrott a vas kapunak majd kidöntötte ha látta az utcán menni őket 14 évig élt. Vágd le a szőrét rövidre ne süljön meg nyáron
2011. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
7%
Az óriás schnauzer az aztán pont nem házörzőnek való. Eleinte terelőkutya volt, később jöttek rá, hogy munkakutyának is kiváló. Sok mozgást igényel, imád apportírozni, és a gazdájával lenni, de ő inkább egygazdás. Nem gyerekimádó, de türelmesen eltűri a gyerekeket, de aztán a fülrángatást nem hagyja. Én a helyedben valami más kutyafajtát választanék, azért az óriás schnauzerekkel komolyabban kell foglalkozni, mint hogy csak kirakni a kertbe, elvinni sétálni, és szeresse a gyereket. Ott van pl. a német juhászkutya, vagy a hovawart, amerikai bulldog.. ők mind nagyon gyerekszeretőek és kiváló házörzők.
2011. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem egy óriásnaci harapott meg, pedig Ő pont a miénk volt.Nem igazán gyerekszerető,mivel egygazdás, de ez nevelés kérdése is...
2011. febr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk gyerekkoromban volt óriásschnauzerünk. Apukám vette házőrzőnek meg kicsit magának is.Mivel gyerekkoromban kutyakiképző akartam lenni, sokat foglalkoztam vele. Végeredmény :

- apukámat megtűrte, mert adott neki kekszet, de ha hangosabban szólt rá, akkor morgott.

- anyukámat elviselt, mert ő adta a kaját, de nem fogadott szót neki

- az öcsémmel semleges volt

- én voltam az egyetlen, akinek engedelmeskedett és a végén házőrző helyett már inkább testőr volt mellettem.

Amikor férjhez mentem és megszületett a kislányom, akkor utánam szökött és nálunk volt.

A gyerekágy mellett aludt, és ha pici megmozdult, már jött szólni. Amikor a lányom járni tanult, a szájába fogta a lányom csuklóját és úgy sétáltak. A lányom soha nem bántotta, a kutya sem őt, bár volt olyan érzésem, hogy azért, mert tudta, hogy a baba a GAZDÁÉ.

Most rottweilerünk van, két éves kan, a gyerekek játszanak vele, de morog ha valami nem tetszik.

Házőrző de ő is inkább testőr. Keveset ugat, de ha elkezdi, akkor van valami.

Viszont ha bántják vagy megharagítják, azt soha nem felejti el.

Apósom egyszer rálépett a lábára (véletlen volt), őt azóta sem hajlandó beengedni az udvarra.

A családban nem szabad kiabálni,(még egyik szobából a másikba sem) velem főleg nem, mert akkor rögtön rohan és nézi, hogy ki akar bántani.

Szerintem házőrzésre valamilyen más fajtát válassz, ezek inkább testőrök, mint házőrzők.

2011. febr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok meglepődtem amit a többiek irtak lehet hogy csak nekünk volt ilyen jó schauzerünk vagy nagyon félreneveltük mindenesetre ezek alapján ne vegyél családi kutyának ilyet.
2011. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor milyen fajtát válasszak?(a gyerekem 13 éves)
2011. febr. 21. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz kérdés.

Mindenesetre fontos dolgok:

- a méret - mekkora helyet tudsz neki biztosítani

- mennyit eszik

- te sétáltatod őt vagy ő téged

- a szőrzete - ápolási igény (esetleg kozmetikus is)

- esetleg a családban allergia

- az ugatás - ha van szomszéd, és nem bírja ...

- házőrző vagy házikedvenc

- idomíthatóság

Vannak akik egy fajtába szerelmesek és azok a panelban is bernáthegyit vagy vizslát tartanak.

Minden kutyát a fajtának megfelelő helyen kell tartani.

Az erdésznek vizslája legyen és ne westieje.

Szerintem.

2011. febr. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekünk most van a 4. schnauzerünk. az előző 14 évig élt. vele nőttem fel. a mostani 3 éves. én imádom ezt a fajtát. nálunk mindenkit elfogadott a családban. mindenkinek szótfogad. nagyon jól eljátszik a gyerekekkel is ( 3-6 évesek) pedig ők nem kímélik:) házörzőnek sem rossz. nagyon értelmes és könnyen tanul. csak parancs szóra eszik...még a kaját is elveheted előle és még csak meg sem mordul. azt szokták mondani, hogy a snaci örök gyerek és ez így is van, felnőttként is egy kicsit bohókásak. az igaz, hogy sokat kell vele foglalkozni, nagy a mozgásigénye.
2011. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 óriás snacim volt eddig, remek házőrzők voltak mind, a családja a mindene. gyerekeket imádták. lopós (gatya zokni), bujós, nyalis dorombolós velünk. szigorú, morgós, de ok nélkül nem harapós idegenekkel. viszont a kanom ha csak rá nézett valakire az elég volt, nagyon szigorú kutyák idegenekkel, vagy semleges, a jó snaci nem nyalizik idegeneknek. ja betörést is meghiúsítottak már, megfutott a cigány:) viszont érteni kell hozzá és kiképzésbe venni mert nagy testű komoly erejű kicsit makacs kutyák.
2013. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!