Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Relative kisebb mozgásigényű...

Relative kisebb mozgásigényű kutya amelyik el lenne lakásban?

Figyelt kérdés

Azért nem a betondzsungel közepén... Nem Magyarországi városról van szó, sokkal élhetőbb a kutyák számára mint bármelyik nagyobb magyar város.


Kisebb mozgás igény alatt azt értem, hogy mondjuk elég neki napi 3-3.5 óra séta és akkor a lakásban nyugis, csendes...


2019. máj. 21. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mopsz, angol bulldog, francia bulldog, máltai selyemkutya, pekingi palotakutya, csivava, meg úgy az egész fci 9-es fajtacsoport :)
2019. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Fajtatiszta kell tenyésztőtől, vagy jó a menhelyi is? Amúgy meg mentett kutyák egész jól elvannak magyar városokban is lakásban, ha megfelelő foglalkozást kapnak a gazditól, ezek már attól boldogok tudnak lenni, hogy végre van otthonuk és tartoznak valahova.
2019. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát, a csivit ki kell fogni, ismerek egyet a környéken, a sportos alkatú fiatal gazdi alig tudja tartani a kutyájával a lépést.
2019. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Fajtatisztát szeretnék, szűrésekkel...

Nem állok rosszul anyagilag, egy prémium tápot tudott rendszeresen biztosítani, meg mondjuk olyan kiegészitőket is mint kender és/vagy lazacolaj, de egy hirtelen, komolyabb műtétet nem biztos, hogy tudnék állni.


Illetve azért szerintem a felnőtt személyiségük is jobban megjosólható a fajtatiszta kutyáknak.


Utána olvasok akkor azoknak amiket az #1. írt, bár bulldogot azt nem szeretnék, az biztos.


Mégegyszer köszi az eddigi válaszokat!

2019. máj. 21. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
FCI 9-be sorolják az uszkárokat is, de ezek eredetileg vadászkutyák voltak, jelenleg is sportolnak velük többen, szóval nem mondanám őket kis mozgásigényűeknek.
2019. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit meggyőzni a menhelyi kutyákról, csak azért, mert én őket szívesebben segítem, és ha milliárdos lennék, akkor is inkább menhelyi kutyát fogadnék örökbe. Csak sokan leírják őket, pedig nagyon tudnak kötődni, és nagyon meg akarnak felelni, pont a rossz előéletük miatt. Persze vannak köztük olyanok, akik betegek, sérültek, nehezen kezelhetők, nyilván nekik nehezebb a sorsuk, és némelyiket én is inkább elaltatnám, mint hogy szenvedjen, csak nem lehet általánosítani. Nekem mentett kutyám van, lassan fél éve van nálam, hihetetlenül sokat fejlődött, gyönyörű, okos, és borzasztóan gazdifüggő. Remek sportkutya, de otthon lustaság, egy szomszédom nemrég meg is jegyezte, hogy nem tudta, hogy van kutyám, hangját sem lehet hallani. Pedig benne van olyan fajta (pásztor), amelyiket nem ajánlanák lakásba, de őt ez nem érdekli, ez az otthona és pont. Nekem meg pont ilyen kutya kellett, mert amellett, hogy lakásban élek, aktív vagyok, nem kanapén döglő, járok túrázni, sportolni, és olyan kutya kellett, akit vihetek ilyen helyekre, és nem kell ölbe venni.


Csak azért írtam le a történetünket, hogy egy kicsit a mentettek mellé álljak, sokan leírják őket, miközben a tenyésztőknél is lutrik a kiskutyák, és sok esetben nevelés kérdése, milyenné válnak felnőttként. El lehet rontani egy ölebet is (látok is nem egy ilyet a környékünkön, sehogyan nem nevelik, némelyik minden más kutyát megugat, és nincs tisztában a termetével). Persze, a tenyésztők jó esetben szűrnek betegségekre, ez kiküszöbölhető, de a kutya viselkedése azon múlik, hogy a gazdi hogyan neveli, ők olyanok, mint a gyerekek.

2019. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, még egy dolog. Szóval érdekes, hogy az agarakról hallottam, hogy nem nagy a mozgásigényük, szóval ők sprinterek, és nem hosszútávfutók, vagyis kevés ideig, de nagyon intenzíven mozognak, egyébként meg a nap nagy részében kanapékutyák. Nincs velük saját tapasztalatom, de több agaras is írja, mondja, a környékünkön is van ilyen kutya, ugyanezen a véleményen vannak azok az agaras gazdik, akiket személyesen ismerek. A rövid szőrűeket meg kifejezetten nem is ajánlják kinti tartásra, szóval lakásba is jók.
2019. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, az agarak nagyon kanapé kutyák, nekem is ez a tapasztalatom :D Egy kis olasz, vagy egy whippet még aránylag kis termetű is.
2019. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!