Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szájában kevesebb...

Kutya szájában kevesebb baktérium van, mint egy emberében?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokat olvasok itt, hogy nem tudom kinek higgyek!

"Kutya nyálától kevesebb bajod lehet mint akár egy másik emberétől ezt vedd figyelembe...Sőt kutyanyál még baktériumölő hatású is.

Hát nem igazán, a kutya nyálában is sok a baktérium, nem beszélve arról, hogy előtte olyan helyeken nyalogatta magát amivel normális ember nem szívesen kerülne közelebbi kontaktusba.

hallottam már olyasmit, hogy a kutya szája tisztább, mint az emberé, de én ezt a szagok alapján nehezen tudom elképzelni..."

Valaki azt mondja, hogy nem rosszabb, mint egy ember szája, de azért mégis... Egy normális ember, legalábbis én, nem nyalok meg minden dolgot, nem veszek a számba ezernyi cuccit, nem nyalogatom magam, és minden nap fogat mosok... Akkor miért lenne egézsgéesebb egy kutya szája, mint egy embernek?


2010. júl. 7. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
nem. több, mivel a kutya nyalogatja a nemi szervét, és ezen kívül még sok mindent.
2010. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Termeszetesen _nincs_ kevesebb bakterium a kutya szajaba, mint az embereben.

Aki azt mondja, smaroljon a kutyaval...

2010. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Én kiskoromban együtt aludtam tesómmal, vagyis egy ágyban. Egyszer éjszaka amikor aludni szerettem volna, folyton idegesítet és csikizett. Addig bas*zogatott, amíg egy óriásit haraptam az arcába. Elkezdett vérezni az arca, úgyhogy szóltunk anyuéknak és elmentünk az ügyeletre. Ott az orvos, miközben tisztította a sebet, kiselőadást tartott, hogy az emberi harapás a legveszélyesebb a világon és az esetek 90 százalékában úgy elfertőződik a seb, hogy az adott testrészt amputálni kell. Azt mondta a doki, hogy sokkal veszélyesebb az emberi harapás, mint az állatoké. Valami olyasmit is mondott, hogy a tejtermékek miat, amiket fogyasztunk. De ebben nem vagyok biztos, mert nagyon régen volt. Én nem tudom, hogy mi az igazság, mert mint mindenben, ebben is annyiféle véleményt hall az ember szakemerektől (!), hogy azt sem tudja kinek higgyen...
2010. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:
70%

Az emberek sok minden marhaságot tudnak beszélni. Ezért van a szájuk (meg a billentyűzet). Igazad van, a kutya sok olyasmit vesz a szájába, amit mi nem. És nem mos fogat.

Egyszer ki akartam venni valamit a kutyám szájából és a foga megkarcolta a kézfejem. Néhány óra múlva úgy bedagadt, hogy orvoshoz kellett mennem, mert mozdítani sem tudtam. Pedig még csak nem is vérzett. Csak a sok baci dolgozott, ami a bőröm alá került.

2010. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11:52: te jo eg, akkor meghalunk ha megharap egy... _Boci!_ :) Bocs nemtudtam kihagyni ^^°
2010. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyilván az ilyen kiejelentéseket hozzánemértő okostojások szokták tenni. Elég abba belegondolni, hogy a baktériumok száma önmagában nem túl sokatmondó információ. Lehet, hogy egyik sem okoz megtbetegedést, másik oldalról, akár egyetlen patogén baktérium faj is ki tud nyírni. Pl egy veszett állat (bár az nem baci, hanem vírus, de nem ez a lényeg) szája lehet akár olyan tiszta, mint egy wc csésze, józan paraszti ésszes senki nem nevezné a harapását kevésbé veszélyesnek bármely ember egészséges harapásánál. Tehát nem csak a mennyiség, a "minőség" is igen lényeges tényező, egyiknek a másik nélkül nicns értelme.
2010. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a kutyák nyála (egyébként más ragadozó emlősöké is) bizonyos fokig baktériumölő hatású, ezért sok baktérium faj nem képes tartósan életben maradni a kutyák szájában.

Egyébként harapásnál nem csak a harapó szájában élő baktériumok okozhatnak problémát, ugyanis az ember bőrfelszínén igen agresszív baktériumok élhetnek. Ezek a sebbe kerülve (harapás vagy más "eszköz" által) akár a szövetek rothadását is okozhatják.

2011. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok,hogy a kutya nyálában több a gyógyító enzim
2011. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az hogy egy kutya harapás betegséget,duzzadást...stb. okoz-e nem a baktériumok mennyisége, hanem milyensége dönti el.

Egy ember harapásától semmi bajunk nem lehet!ez alól 1 kivétel van és az az hogyha a harapó illető elkapta egy állattól a veszettséget!Ráadásul:

Mit ehet egy ember?:

-azt a szinte megszámlálhatatlan fajtájú ételt ami létezik bolygónkon.

-és minden más amit kíváncsiságból megkóstolunk

Mit ehet egy kutya?:

-kutyaeledelt (konzerv,táp)

-házi kosztot (vagyis annak a maradékát amit MI eszünk)

-akármi mást bár a legtöbb esetben a szagából rájönnek hogy nem érdemes megenni.

És ellenük szóljon hogy a nemiszervüket nyalogatják.


Ebből nézve nem kell félni a kutya nyálától de azért mossuk le és ha megharap menjünk orvoshoz!

2011. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Saját kedvencem nyálbaktériumaiban nem bíznék. Sajnos szinte bármi rosszat megeszik a sétáink alatt, ha nem figyelek oda minden másodpercben. (Használt intim betéttől kezdve, sz@ros alsógatyáig.) Ugyanakkor, ha nem "legelészne" ennyit, nem tartózkodnék attól, hogy megérintsem a száját stb.
2011. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!