Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon durván el van...

A kutyám nagyon durván el van hízva. Milyen tippeket ajánlottok?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon sokat adtak enni neki, én meg suli miatt nem tudtam felügyelni. Volt olyan hogy 1 kg rizset adtak neki. Nem csak a táplálék mennyiségével van baj, hanem a minőségével is. Mindig maradékot kapott.

Napi 1 órás futás általában megvolt.

Most úgy döntöttem kezembe veszem az etetését. Milyen tippeket tudtok adni, hogy lefogyjon?


2019. máj. 21. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Első körben jó lenne fokozatosan átszoktatni valamilyen rendes száraztápra és onnantól kezdve csak azt adni neki (jutalomfalat lehet más is).


Másodkörben jó lenne tudni, hogy milyen fajta, milyen nemű (kan, szuka ideális súlya általában eltérő) és most hány kg-t nyom pontosan. Ebből lehetne számolgatni, hogy mennyi tápot kapjon naponta, stb.


Ha ezek megvannak, akkor el lehet kezdeni a fogyókúrát, amihez kitartás és szigorú étrend szükséges. Tehát nem dobálni neki a maradékot és nem elkeseredni, ha pár hét alatt nem lesz látható eredmény. Emellett a napi fizikai mozgás legyen meg, az általad említett 1 óra futás pl. elég jónak hangzik. Egyszer-kétszer kimarad az nem baj, csak legyen rendszeres a mozgatás.

2019. máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Az első válaszadót még kiegészíteném annyival, hogy ne hirtelen csökkentsd az adagját, hanem fokozatosan, napi 2 étkezésre bontva. Mellé mehet alma, répa is, ha megeszi.
2019. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Második vagyok, egy dolgot kifelejtettem :D

Mindenképpen beszélj a szüleiddel! Világosítsd fel őket, hogy nagyon rossz fele haladnak a kutyus egészségét illetően, hiszen az elhízás épp olyan káros nekik is, mint nekünk, az életüket is megrövidítheti.

Akár keress releváns cikkeket, orvosi összefoglalókat a témában és üljetek le erről beszélni, hiszen egy családtagról van szó :)

2019. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a mozgással vigyázz. Ha tényleg durván túlsúlyos akkor az intenzív futtatást kerülném, főleg 1 órásat, mert az ízületeinek annyi. Sokkal jobb lenne neki az úsztatás mozgásnak. Futni most annyit fusson amennyit alap esetben magától tenne, ezt lehet sétával kiegészíteni, és most itt a nyár, az úszást próbáljátok meg.
2019. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, az a baj, hogy a házikosztot, ha fokozatosan csökkented is, lefogyni le fog szépen, de nem fogja megkapni a megfelelő táp/vitamin/ásványi anyagokat.


Mindenképpen rá kéne venni a szüleidet, hogy vegyenek egy jó minőségu diétás tápot, és azzal lehetne menni. A mozgatassal egyet értek, ne terheld túl.


Milyen fajta? Hány kiló?

2019. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Light száraztápot vegyél neki és szépen, fokozatosan le fog fogyni. Mi kutyánk ivartalanítás után szép lassan hízni kezdett, de light-ra váltottunk és visszament a versenysúlyára, 1-2 kg felesleg van rajta, de az egészségét nem befolyásolja, jobban is néz ki így.
2019. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Már elkezdtem nekik mondani, azt mondják, hogy tudnak róla, hogy ez nem jó, de ahogy látom nem igazán érdekli őket.


Elkezdtem száraztáppal etetni, amiből egyenlőre normál mennyiséget kap, majd utána akarom csökkenteni.


Elég nehéz megtudni, hogy miből mennyit kapott eddig, mert mindig mást adtak neki, épp ami volt megmaradva.


Sajnos az úszás nem lesz jó, szerintem nála jobban senki sem gyűlöli a vizet. Ha öntözünk a kertben, ő addig elbújik a házában :D


Jack Russell/Border Collie szerűség, 40 cm körüli marmagassággal, a súlyát nem tudom pontosan, mikor jó súlyban volt, akkor 9-10 kg között mozgott. A mostani súlyát nem tudom.

[link]

Ezen a skálán egy 8-as körül lehet.

2019. máj. 22. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Mérjétek le, hogy legyen egy referenciasúlyotok. Kutyát felkapod, ráállsz a mérlegre, feljegyzed. Kutyát leteszed, megint ráállsz a mérlegre, felírod. A kettőt kivonod egymásból és megkapod a kutya súlyát.


Egyébként ha sokat kell fogynia gyorsan, akkor meg fog ereszkedni a bőre, a ránézésre saccolás így nem igazán fog működni.

2019. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!