Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tippeket tudtok nekem...

Jó tippeket tudtok nekem mondani, hogyan lehet elérni, hogy ne húzzon séta közben a kutyánk?

Figyelt kérdés

De nagyon. Egyszerűen megy előre mint a gép, és fojtja magát. Konkrétan darth vaderesen hörög. Sima nyakörve van, póráz, 16 kiló a kutya. Amúgy be tudom hívni, leül, amikor rászólok érti és abbahagyja amiért éppen szóltam, nem eszik míg azt nem mondom. De ez a húzás marha rossz.

Minden nap kiviszem egy nagy körre, kb fél óra távolság, meg vissza, amúgy udvaron van.


2019. ápr. 1. 05:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Milyen idős a kutya? Most vette fel ezt a viselkedést vagy mindig ilyen volt?

Eddig mit próbáltál tenni?

2019. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Fojtó 👍 nekem segített
2019. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

A legjobb tipp, hogy leneveled róla és elkezded végre megfelelően tartani és foglalkoztatni.

Kezdve azzal, hogy nem csak egy kört mentek pórázon, hanem rendesen lefárasztod a séta során. A pórázos séta, pláne ennyi nulla, semmit nem ér. Emellett szellemileg is le kell fárasztani minden egyes nap. Mindegy mekkora a ket, ott nem fog a kutya rohangálni, lefáradni, még fizikailag sem, nemhogy szellemileg.

A nevelés pedig ha nem megy (márpedig nem megy), akkor kezdjetek járni kutyaiskolába.

2019. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Fél óra foglalkozás valószínűleg nagyon kevés neki, ezért így próbálja levezetni az energiát. Magától ugyanis nem futkos az udvaron, hiába van kint. Először fizikailag fáraszd le, és utána gyakoroljatok. Ha ráérez a lényegre, már a séta elején is menni fog, de ehhez sok türelem és sok mozgás kell.


Az is jó, ha elviszed kutyaiskolába. Egy engedelmességi tréning is jót tenne, de ha nem szeretnéd, akkor olyan lehetőség is van, hogy a tréner csak veletek, ezzel a problémával foglalkozik. Elsősorban neked kell megtanulnod tőle, hogy hogyan bánj a kutyával.

2019. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem fel orat foglalkozom vele, ezt nem irtam sehol. A fel ora a setara vonatkozik, mert ennyi idom van egy nap vegigdolgozasa utan. Reggel fel ora seta, utana megyek dolgozni, es amikor hazamegyek, kb ove az egesz delutanom. Ha van lehetoseg akkor, megint kimegyunk. Ha nincs, az udvarban vagyunk.


Amugy az arrogans es kioktato valaszodra, remelem magadra ismersz, semmi szuksegem. Mi az, hogy kezdjem el VEGRE nevelni es foglalkozni vele? Te ehhez megis hogy veszed a batorsagot, mit kepzelsz magadrol? Mi a francnak valaszol az, aki ennyire bunko?

Aki tenyleg normalisan valaszolt, annak koszi, kutyaiskolara eddig nem gondoltam, azt akkor nagyon meg kell szerveznem...nem lehetetlen, csak eloszor otthon akartam vele boldogulni.

Menhelyrol hozott kutyus, 2 eves, 3 hete van nalunk. Amit eddig probaltam, hogy mikor elkezd vontatni, megallok vagy megfordulok es elindulok vissza. Jutalomfalatot nem nagyon szereti, enelkul is sikerult a nullarol megtanulnia, hogy :

1 nem ugralunk fel

2. nem harapdalunk jatekbol sem

3. leulni elso szora

4. nem vetjuk ra magunkat a kajara mikozben ontom, hanem megvarja mig odaadom neki


ezeket sikerult elerni, es nagyon megnyilt, bizik bennunk es kifejezi a szeretetet. Sokat vartunk ra es nagyon keszultunk a jottere, sokat vagyunk vele es imadjuk.


Szoval ezert is esik rosszul az, ha valaki ram tamad ismeretlenul, mert fel mereszeltem tenni egy kerdest.

2019. ápr. 1. 09:51
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"Te ehhez megis hogy veszed a batorsagot, mit kepzelsz magadrol? Mi a francnak valaszol az, aki ennyire bunko?"

üdv a gyakorin , okoskodó ászent marha a legtöbb válaszadó

2019. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
meg van azert remenyem benne, hatha van, aki normalisan viselkedik online. :)
2019. ápr. 1. 10:34
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes jelenség, ahol normálisan tesznek fel egy kérdést, ahol látszik, hogy a kutya érdekeit nézik és sokat tesz a gazda a kutyájáért, ott a válaszok is normálisak. Ahol arról szól a kérdés, hogy milyen csodák léteznek a neveléséhez, holott egy nagy energiaszintű kutyáról van szó, aki kap napi összesen 30 perc pórázos sétát lefárasztásra, ott valamiért kioktató válaszok vannak.
2019. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Cesar Milan adna nektek egy futópadot, hogy ott lefáraszd, utána már nem húzna sehova :D


Egyébként a mindig indulj más irányba ha húz taktikát olvastam a legtöbb helyen

2019. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sirni volna kedvem. Annyira agressziven es rosszindulatuan birnak egyesek kommunikalni, hogy az felelmetes. Imadom a kutyat, mindent megteszek erte, ami tolem telik, az egesz hetvegem az ove, a mienk, mindent akore szervezek, hogy neki a legjobb legyen. Te, aki nem birja ki, hogy ne dongoljon a foldbe, mibol elsz? Milyen munkad van, hogy tobb idod van a kutyara, mint barki masnak? En nem ertem ezt, komolyan.
2019. ápr. 1. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!