Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kiskutyámnak? és a...

Mi baja a kiskutyámnak? és a sétálással mi a gond? Mit nem csinálok jól? SOS

Figyelt kérdés

1 éves kan yorkim van. mindent megeszik,de komolyan,mindent,amikor eszünk adunk mindenből neki,egyedül a mézes mogyorót utálja:D

tegnap evett dinnyét,szedret,szotyit,kutyakaját. és ma reggel 3szor hányt egyszer sokat kétszer keveset,de ugy látom egyébként semmi baja,iszik/eszik. alszik,tanítgattam neki az ÜLést:) lehet nála valami baj? vagy semmi gond?egy kis gyomorrontás? leírnátok mi az amit 100% hogy nem ehet egy yorki/kutyus. köszi

a másik problémám meg az hogy sokszor van a kezembe,de szereti amikor fogom. de tényleg sokat van a kezembe. minimum egyszer sétál mindennap,mert van egy nagy sétálás pórázzal,vagy kettő,de többször is kiengedjük az udvarra,az a baj hogy a kerítésünk még nincs teljesen kész,mert most építkeztünk,és hátul eltudna futni,ahogy kiengedjük egyből szalad,és ha szólok neki nemjön vissza,szalad körbe az nagy udvaron tovább,és ezért is féltem nagyon elengedni,de séltáni szokott,és állandóan azzal piszkálnak hogy megmacskásodik,meg hogy engedjem már ki,de nem értik meg hogy féltem..és szokott mindennap velem sétálni,mennyi egy yorkinak a mozgásigénye?(kan kutyus) érthető hogy állandóan piszkálnak azért mert nem engedem ki az udvarra? vagy nekem van igazam?

előre is köszönöm 14L


2010. júl. 7. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

nekem is yorkim van és őis mindent megeszik. a dinnyétnem:D

vajas kenyér májkrémes kenyér tészták mindent enyém nem szokott hányni...

hát mi panelba vagyunk de mamáméknak kertes házuk van és mindig levisszük oda hadfutkározzon ha viszont nem megyünk le max 3-4szer elviszem sétálni. vidd többször pórázon sétálni.

13/L jah és nem fog megmacskásodni.

2010. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%

Egy: miért adsz neki minden sz@rt? Még embernek is ha dinnyét,szedret,szotyit egymás után összeeszik minimum egy kiadós folyós-székelés...


Kettő: amíg nincs kész a kerítés sokatsokatsokat vidd sétálni ,mert igaza van annak, aki szerint elmacskásodik, a kutyának rengeteg mozgásra van szüksége.

2010. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyának nem elég a pórázon sétálgatás, bármekkora. Kell neki futni, az izomzatát dolgoztatni, beleértve a szív izmot is.

Ha nem dolgozza ki magát, akkor a minden izom tónustalan, sorvadt lesz.

2010. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg kéne nevelni.. Először is szokjatok le arról, hogy mindenből adogattok neki, és ne hurcold az öledben, mert van neki lába pont azért hogy azon járjon. Másodszor legyenek szabályok, tudja hol a helye és mit szabad és mit nem.. Ő is kutya akármilyen pici! Te legyél a falkavezér és ne ő!
2010. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előszöris, akutyának ne adjál össze vissza mindent...most én nem akarom itt az oldalamat reklámozni, mert már nagyon rég nem szerkesztettem, de oda le van irva, hogy hogy etesd kb. a kutyát. az se 100%-osan jó oldal, csak ugyan azt irnám le ide is...


Ahhoz, hogy megtanisd a kutyádat, hogy hozzád jöjjön, vegyél egy hosszú pórázt, kb 10méterest. sétáltatás közben a kutya húzza maga után a földön és ha meglát valamit (pld.kutya, macska, madár) vagy csak valami elveszi a figyelmét, akkor rálépsz a póráz végére és elkeded magad felé húzni, miközben egyszer(!!!) kimondod azt, hogy HOzzám! avgy amien parancsszót akarsz. Húzod magadhoz, és ha hozzád jön, akkor megdicséred és azonnal adsz neki jutalomfalatot!ez eltarthat akár egy fél évig is mig megtanulja, de megéri. vagy a másik megoldás lehetne az, hogy vennél elektronikus nyakörvet, avgy olyat, hogy mintha egy láthatatlan elektronikus keritést raksz az udvar köré és a kutyán rajta lesz a speciális nyakörv,, és ha meg akarna szökni, akkor az áram nem engedi. de nyugi, ez semmi kutyakinzás! hasznos dolog, nagyobb kisállatboltokban lehet kapni.

2010. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja és elfelejtettem, hogy a yorkinak nagy a mozgásigénye annak ellenére, hogy pici!!!
2010. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!