Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dackorszak? Falkavezérség? Mi...

Dackorszak? Falkavezérség? Mi lehet ez, hol a gond forrása? Kezd kicsúszni a kezemből a kutya?

Figyelt kérdés

4 hónapos bullmasztiff kan kutyusommal eddig semmilyen komolyabb gond nem volt, szófogadó volt. Most viszont az elmúlt pár napban mintha a falnak beszélnék. Vagy azt látom rajta, hogy alkalmi süket, vagy visszanéz, ha szólok neki, de csak azért se csinálja, amit kérek. Ez általában behívásnál van ill. ha tiltunk vmit. Ha tanulunk - és persze van nálam jutifalat - gyönyörűen csinálja, amit kérek tőle...

Kutyaoviba járunk, ott azt mondták ne aggódjak, ha nem mindig csinálja azt, amit kérek, mert itt most az a legfontosabb, hogy megtanuljam én is, hogy legyek érdekesebb a kutya számára bármi másnál.

Ez még oké is, de tudom, hogy sokkal szófogadóbb volt a kutyám eddig és ezt akkor is visszalépésnek érzem.

Mi lehet ez? Mit szúrok el?

Most már a parancsszavakat és a tiltásokat is keményebben hangsúlyozom..


2011. okt. 31. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kezd kinyílni a világra. Mostanra Te már tuti biztos pont vagy neki, akkor miért ne próbálkozzon megismerni a rajtad kívüli dolgokat. Annyira kölyök még. Nem várhatsz el tőle megbízható viselkedést ebben a korban. Nem találgatni, agyalni kell az okon, hanem elérni, hogyha pl behívod, akkor ,ha az ég rászakad, akkor is odamenjen. Hogy ezt milyen módon éred el, az a Te dolgod és az iskoláé. Lehet próbálkozni a jutikkal, az elbújással és lehet a hosszú pórázzal.

Az én alapelvem pedig az, hogy amikor valamit meg akarok csináltatni a kutyával, a lehetőségét sem adom meg neki, hogy akár egyszer is ne csinálja meg. ha nem magától, akkor az én segítségemmel.

2011. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Persze, nekem is az a célom, hogy a kutyám minden körülmények között behívható legyen, eddig is bevetettük ezeket a módszereket és szépen csinálta :) Az elmúlt pár napban változott meg. Szerintem az nem elhanyagolható, hogy miért nem csinálja egy ideje azt, amit kérek tőle. Ha dackorszak - már ha egyáltalán van náluk ilyen -, akkor tudomásul veszem, de akkor is szívesen fogadok tanácsokat, hogy mikre kell ilyenkor nagyon figyelni.. Viszont ha esetleg falkavezérségi gond van, akkor már az is kevés, ha a behívás különböző módszereit gyakorolom vele, mert akkor más dolgokban is változtatni kell.

Amúgy őt eddig is rengeteg inger érte, mindenhova vittem magammal (még dolgozni is)...

2011. okt. 31. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ahhoz, hogy neveled a kutyádat, köze nincs, hogy dackorszak, vagy falkavezérség. Egyszerűen el kell érned, hogy amit idáig megcsinált, ezután is megcsinálja. Nevezheted ezt falkavezérségnek, főnökösdinek, az a lényege, el kell érned, hogy megtegye, amit Te akarsz.

Felnőtt korában sem lesz a kutya robot, amit betanítottak és onnantól hiba nélkül, mindig megcsinál mindent.

4 hónapos még igen kicsi kölyök. Nem is volt még ideje arra, hogy komolyan rögződjenek benne a tanultak.

2011. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
türelem, nyugalom és következetesség elsősorban amire egy kölyöknek szüksége van, ...de a kutyaoviban nincs egy felkészült tréner sem?:)
2011. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 19.46

Már hogyne volna ott tréner, felkészült. Hiszen leírta a kérdező, mit is mondtak neki:

"Kutyaoviba járunk, ott azt mondták ne aggódjak, ha nem mindig csinálja azt, amit kérek, mert itt most az a legfontosabb, hogy megtanuljam én is, hogy legyek érdekesebb a kutya számára bármi másnál. "

2011. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Tökmindegy, mi az oka, az engedelmetlenséget nem szabad elnézni, mert csak a saját tekintélyedet rombolod vele. Mostanra már pontosan jól tudja, mikor mit szeretnél tőle, itt az ideje megtanulni, hogy azt meg is kell csinálni.
2011. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
A kutya mindig az elvárásainknak felel meg...meg kell tanulni az ő nyelvén kommunikálni. A kemény hangsúly, feszült gazdi nem jelenti számára azt amit az anyaállat testesített meg az ő életében. Csak egy nyugodt következetes ember aki tudatában van annak a forrás ő maga.A "keménykedés" gyengeséget, instabilitást jelent az állatvilágban.
2011. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el, az eddigieket.


Ismerős a problémád, szerintem ezen minden kutyás keresztül megy ( aki odafigyel a kutyanevelésre ). :D Az enyém is elkezdte ezt csinálni, ebben a korban lép be a kamaszkorba. Elkezdi feszegetni a határokat. Jól mondta az oktatód, az a lényeg, hogy megtanuld, hogy vonhatod magadra a kutyád figyelmét _minden_ helyzetbe. Nekem a nyaram ráment ( most 16 hónapos a kutyám ), hogy megerősítsem a falkavezérségem. Mostmár nem próbálkozik, behívásnál bejön, a tiltásomra abbahagyja amit csinál. Türelem, kitartás, következetesség. Ha ez a három megvan, akkor hidd el, pár hónap múlva kezesbárány lesz. Foglalkozz vele nagyon sokat játék/munka, és hidd el, meg lesz a gyümölcse. :)


Én is el voltam keseredve, hogy valamit rosszul csinálok, de egyszerűen ez a természet rendje, és a bullmasztiff nem a legkönnyebben kezelhető kutya, szóval tényleg csak csináld azt amit eddig, és ne szontyolódj el, bízz magadban. :)


Hajrá!

2011. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ment a zöld kéz mindenkinek!

Utolsónak külön köszönöm :)

2011. nov. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!