Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, , szerettetek" már bele...

Ti, , szerettetek" már bele menhelyi kutyába?

Figyelt kérdés

Önkénteskedni járok egy menhelyre,ahol nagyon megtetszett az egyik kutya,viszem is sétáni,nagyon kedves,mozgékony.Nekem már van otthon egy vizslám, nagyon szeretem, így nem fogadhatom örökbe,és a szüleim sem engednék.Szerintetek ez kiszúrás-e a kutyával,ha én foglalkozok vele, viszem a menhely kutyasulijába, sétáltatom,stb,de nem viszem haza? persze a többi kutyát a menlyen ugyanúgy kiviszem,csak ő ,,kedvenc".

Veletek volt már ilyesmi?



2019. máj. 27. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen, de nem fogadhattam örökbe és elaltatták. Később egy másikat szerettem meg nagyon, viszont mire örökbefogadtam volna, már más elvitte.
2019. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval foglalkozol vele, tanítgatod, hogy főnyeremény kutya legyen, megismered, pontos képet kapsz a jelleméről, hogy könnyebb legyen álomgazdit találni neki... hol is szar ez egy menhelyi kutyának? :)


Két esetben szerettem bele kutyába fülig.

1. Amikor belemélyedtem a kutyás szakirodalomba, a környékbeli állatvédő szervezetek weblapjára is rá-ránéztem. A helyi "állatvédő" szervezet oldalán egy kutyára mindig visszatértem, 2 fotó, annyi leírás, hogy idős és gubbasztott, amikor összeszedték. Végeztem a szakirodalmammal, gyors telefon, hogy őt szeretném megismerni (komolyan? csak őt?). Nem szeretem hirdetni, hogy csak úgy kép alapján ráböktem, de részemről is, részéről is szerelem volt első látásra. Azóta is csodálkoznak az emberek, hogy milyen egyformák vagyunk.

2. Ismerős tenyésztőnél születtek tavaly kölykök, az egyikbe belezúgtam, mint vak a gödörbe, meg ő is belém. Sajnos akkora zűrzavar még mindig az életem, hogy sehogy sem fért volna bele. Több hónapba telt, de lett neki is álomgazdija. Most engedelmesezik és terápiás kutyának tanul. (És meg van engedve, hogy találkozzak vele, csak érnék rá egyszer.)

2019. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén önkénteskedem és mindig úgy adódik, hogy van kedvenc :)


Az első egy bull tipusú volt, hatalmas volt a szerelem, de anyukám retteg az ilyen kutyáktól és ha kennelben volt másik kutyával, akkor annak verekedés lett a vége, így nem mertem hazahozni. Sokáig bent volt, mikor kint voltam, 2x, 3x is elvittem sétálni/játszani egy napon belül. Szerencsére gazdisodott :)

A következő minden szempontból tökéletes lett volna, de egy járványban sajnos meghalt, hiába küzdöttünk érte...

A mostani pedig pár kutyával bunkó, de lehet, hogy jól járnék vele, ha hazahoznám :)


Az a probléma, hogy még egyetemre járok, félig otthon, félig a koliban lakom, nem vagyok miliomos és úgy érzem, hogy egyfajta lavinát indítana el, ha elkezdeném örökbefogadni a kedvenceket.


Bár úgy gondolom, hogy bármelyiknek lenne olyan jó élete, mint másnál, sőtt, esélyes, hogy jobb, de pár évig még nem lesz több kutyám. Egyedül azért marcangolom magam, aki meghalt, ha a szerelembe eséskor kihozom, nem betegszik meg és még ma is élne.


Nem tartom kiszúrásnak, én specc azért járok önkénteskedni, hogy szebbé tegyem a kutyák napjait, de sajnos nekem is vannak korlátaim.

2019. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Igen. 1x mikor rájöttem, hogy most már belefér az életembe egy kutya, és nem volt fajta preferenciám, felkerekedtem és meglátogattam a közeli menhelyet. Nem akartam mindenáron hazavinni egyet, úgy gondoltam, hogy első kutyásként érdemes jól megnézni a kutyusukat és megismerkedni velük (sétáltatni akartam bejárni én is). De a kis csibész annyira megtetszett első látásra, hogy azonnal le is foglaltam. És amint tudtam haza hoztam.
2019. máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer. Egy kidobott amstaff az anyával. Az a kölyök... Volt vagy 10 éve de máig emlékszem mit láttam. Teljesen megfogott. Majd néhány hónapra rá kiderült hogy ataxiás. El kellett altatni. Azóta se volt menhelyes kutyám.


Nem is lesz. Csak szűrt jó előéletű.

2019. máj. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Első kutyám menhelyi. Megtetszett a fajtamentés oldaláról, rákérdeztem, meg kérdeztem pár dolgot, ami nekem fontos volt. Aztán elmentem hozzájuk személyesen is. Sétáltam vele egy kört, aztán mikor vitték vissza, egyből jönni akart velem. Nem faggatóztak, aznap este már jött is. Azóta rengeteget fejlődött, megszépült, sportolok vele, egészséges. Csak mentett kutyám lesz a jövőben is.
2019. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ezzel így.😊
2019. máj. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!