Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyus nagyon habzsol...

Menhelyi kutyus nagyon habzsol mindent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gondolom szegénykémnek nem jutott állandóan étel, és ebből adódik hogy rágás nélkül mindent azonnal elfogyaszt.

A regglijére, és vacsorájára megoldásnak egy tálcát találtunk, ahol szépen szétterülnek a tápszemek, és vizezem is picit. Ez bevállt. Jutalomfalatból is kisszeműeket kap, mert kb tényleg nem rág semmit.

A probléma a víz. Azonnal iszik amennyi belefér, és nagyon gyorsan. Mintha nem jönne a csapból több víz :(

Szeretném, ha tudná, és elhinné, és bízna bennünk, hogy amíg él örökké lesz mit ennie (prémium tápot kap) és állandóan lesz vize is.


Tudom idő, de már 2 hónapja nálunk van, és a vizet még mindig gyűri magába. A tálcája fölött is kapkod amennyire csak tud, de legalább úgy nem tud megfulladni.


Bármilyen tanácsot tudtok adni nekünk?

Köszönöm előre is.


2018. okt. 11. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ún. habzsolásgátló etetőtálak, azokat érdemes megnézegetni. A vizet nem egészen értem, elvileg folyamatosan kellene előtte lennie víznek, úgy érted, hogy azt rögtön benyakalja? Én rávenném, hogy egyszerre ne igyon annyit, ha kell, időnként jutalomfalattal elhívnám, a lényeg, tanulja meg, hogy az mindig ott lesz neki. A jutalomfalatot egyébként semelyik kutya nem szokta megrágni, általában olyanokat is ajánlanak kutyasuliban is, amit nem kell rágni, csak egyben le tudnak nyelni.


Amit még tehetsz etetéskor, adj neki teret. Nem tudom, mennyire szoktatok ott lenni a közelében, de lehetőleg ne tegyétek, ha kell a felügyelet, akkor is csak minél messzebbről nézzétek, és mindenképpen más tekintetben is nyugodt körülmények között egyen.

2018. okt. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok tanácsot adni, sajnálom, csak annyi, hogy a mi kutyánk 8 éves, soha nem volt menhelyen, kicsi kora óta nálunk van és mindig is habzsolt, pedig mindig kapott bőven. Víz is mindig van előtte es ha szomjas lesz konkrétan harapja a vizet. De ő eleve nagyon "ugrálós" kutyus szóval szerintem a személyisége is befolyásolja.
2018. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van úgynevezett habzsolásgátló tálka. Ilyen kis kiemelkedések vannak az alján, hogy ne tudjon egyszerre sokat megenni. Jó ötlet a tálca is, talán a vizet is lehetne abban adni.
2018. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

“Már” 2 hónapja? Ha visszagondolok, a kutyám másfél évesen került hozzám, volt valami traumája az evéssel (valószínűleg megverték kaja közben, vagy ilyesmi) de jó egy évig kizárólag akkor volt hajlandó enni, ha ott ültem a helységben, de mozdulatlanul, és ránézni sem volt szabad, mert akkor abbahagyta és nem volt hajlandó folytani. Ma már tízéves, és akár szaltózhatnék üvöltve mellette, akkor is csak felvigyorogna, és enne tovább... de az az első év, az bizony kellett neki, hogy megszokja, az új gazda nem bánt soha.

Csak várj tovább türelmesen, legyél mindig kiszámítható, lehetőleg ugyanakkor kapjon enni, idővel le fog csillapodni szegénykém. Ne aggódj, lesz még olyan is, hogy válogatni kezd :)

2018. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A vízről még eszembe jutott: tuti biztos, hogy nincs egészségi problémája? Cukorbetegség, veseprobléma? A fokozott vízivás ilyeneknek is lehet a jele. Ha nem vagytok biztosak benne, akkor egy kivizsgálás nem ártana.
2018. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sokat nem tehetsz. A legtöbb kutya alapból nem rág, csak annyira hogy le tudja nyelni. Ha meg menhelyi volt, akkor főleg. Az enyém is ilyen.

Én a helyedben éppen hogy nagy szemű tápot adnék neki, azt valamennyire meg kell rágnia.


De a vízzel hogy van ez pontosan? Kint van mindig előtte, és mikor eszébe jut hogy szomjas, akkor vedel ennyire? Ezt furcsállom én is.

Ez idővel jobb lehet, de a kajálás nem lesz az.

Én viszont maradnék inkább a tálnál, tálca helyett. A kutya nyugodtabb ha egy kötegben ott van az orra alatt a kaja, és nem kell úgy összevadászgatnia a szemeket nagy területről. És lehetőleg legyen kis zárt helyen egyedül a kajájával, amíg eszik. Te se legyél ott meg senki. Talán segít.

2018. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!