Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet dudor a kutyán?

Mitől lehet dudor a kutyán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég észrevettem egy dudort a kutyám nyakán, azonnal elvittem állatorvoshoz. Az orvos kiszúrta a dudort és víz állagú váladék jött belőle. Megnyugodtam, hogy nem komolyabb a baj, de az orvos nem tudta megmondani, hogy mitől lehetett, ez azért nyugtalanít. Ti voltatok már esetleg ilyen helyzetben? A ti orvosotok tudott valami okosabbat mondani? Köszi!
2019. máj. 28. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A JÓ orvos a dudorból kifolyt folyadékot elküldi laborba. Annak eredménye után valószínűleg ő is tudna valami "okosabbat" mondani.
2019. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyámon is volt, és van is ilyen jellegű dudor. Az állatorvos azonban ebből biopsziával mintát vett és laborvizsgálatra küldte. Az eredmény visszaérkezett, zsírcsomóról van szó, azonban az állatorvos elmondta, hogy figyeljük, és ha növekedni kezdene, úgy azonnal vigyük vissza a kutyát. A csomó egyébként nem növekszik, így nyugodt vagyok.
2019. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, attól is függ, mekkora.

Az én kutyámon van egy kb körömnyi kemény dudor, már régóta. Az ártalmatlan csomó.


De volt, hogy egyik reggelre kb öklömnyi duzzanat volt a nyakán. Arról kiderült, hogy rovarcsípés. Pár nap alatt elmúlt.


Szóval itt nagyon is a méret is lényeg!

2019. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elozo kutyam igy halt meg fel eve. Dudor a nyakan. Meg lett volna 5-10 eve az eletbol. A gegenel. Mostmar figydlek,ne legyen olyan kemeny a nyakorv.

N

2019. máj. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!