Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annak zárva persze de ha egy...

Annak zárva persze de ha egy netán az útjába kerül vége! Miost 7-hónapos a kutyus amúltkor kikapott kicsit és érezhetően mosoly szünetben voltunk! De hoygan tovább?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 17:17
 1/8 A kérdező kommentje:
na ezt jól megirtam!!!!A lényeg,hogy akutyám cane corsó és a csirkéket vadássza!be vannak zárva de mint irtam ha útjába kerülnek akkor kinyirja őket!Hogyan lehet erről leszoktatni?!
2010. júl. 7. 17:19
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy.
2010. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát kb sehogy , csináld úg hogy ne jusson hozzájuk.
2010. júl. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is gyílkolászta régen a tyúkokat, ma már viszont akár egyedül is lehet hagyni velük nem bántja őket - pedig ő aztán egy nagyon nagy vadászösztönnel megáldott kutya!

Nálunk előszőr be voltak zárva a tyúkok és semmi esély nem látszott arra hogy egyszer is túléljék ha a kutya közelébe kerülnek. Volt hogy kirepült egy, azt meg is ölte, ill. a kertben kószáló idegen tyúkokat is elkapta. Egyszer sikerült pont időben érkeznem, akkor amikor épp megölte az egyik kirepülő tyúkot - a döglött tyúkkal jól elvertem. Ezután már megértette hogy a tyúk szigorúan tabu! De ebben a kakasunk is közrejátszott mert ritka harcias volt és nem félt odakoppinta a kutyának, ha bedugta hozzá az orrát. Pár hónappal ezelőtt próbáltuk ki előszőr mit csinál a kutya ha kiengedjük az összes tyúkot (30db). A végeredmény: nem bántja őket, sőt érdeklődő, játékos velük, de tudja hogy nem szabad bántania. Viszont a tyúkok visszaélnek ezzel:) nekimennek a kutyának, az szegény meg csak ugrándozik előlük és fut hozzám hogy védjem meg. Ezért egész nap nincsenek együtt, csak pár órára, így úgy lefárasztják a kutyát hogy felér egy hosszú sétával:)

2010. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és ma már ott tartunk hogy ő segít beterelni a tyúkokat a helyükre. A végén még terelőkutya lesz belőle.
2010. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát lehet, hogy ez most hülyén fog hangzani, de van egy könyvem, amibe azt irják, hogy ha pld a kutya kergeti az autót, akkor az autóban egy a kuty számára ismeretlennek kell ülni hátul és meg kell vernie a kutyát az ablakon keresztül. Ezt a kutya összeköti, hogy ha autó után fog szaladni, akkor ütést kap.

vagy ha leakarjuk a kutyát szoktatni arról, hogy idegentől ne fogadjon el kaját, akkor az idegen, akit mi felbérelünk és az csalogatja a kutyát és ha a kutya nem áll ellen a kisértésnek, akkor az az ember meguti a kutyát, ha a kutya elveszi tőle a kaját.

találj ki valamit, hogy pld. valaki bebuj a bokorba és onann megüti a kutyát aki a csirkét követi....

na jó, ez lehet, hogy nagy hülyeség, de a két felsőt egy profi irta....de én most ezzel nem azt akartam mondani, hogy a kutyát ütni kell....soha ne üsd a kutyát főleg te nem, mert akkor elveszited a bizalmát....csak ebben a tyukkergetős esetben....SZÓVAL A KUTYÁT ÜTNI A KETTŐ FENTI PÉLDA KIVÉTELÉVEL SZIGORÚAN TILOOOOS!!!!


vagy az egyik kutyás akivel szokunk találkozni a séta közben, mondta, hogy van a kutyájának egy elektronikus nyakörve, ami arra használ, hogy ha a kutya valami rosszat csinál, akkor te megynomsz eg gombot, akkor a kutyát az egy kicsit megrázza, megcsipi, és akkor tudja, hogy rosszat csinált. és ha pld ezt vennéd meg, akkor amikor a kutya kergeti a tyúkot, megnyomod a kombod és ha a kutya megáll , akkor valamilyen kedvenc kajájával magadhoz csalogatod, és ha hozzád jön a tyúkok helyet, akkor a jutalmat neki adod.

2010. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!:Dkifogom próbáni!Akkor valszinű jól tettem hogya atz elhullott állattal megcsapkodtam én is:)fülét farkát behúzta akkor!!!Mégegyszer köszönöm mkinek!!!!!
2010. júl. 8. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, hogy ezt mondom, de te BETEG VAGY!! És veled együtt az utolsó válaszoló is az! Nem értem, hogy képes bárki is megütni a SAJÁT (vagy más) kutyáját aki FELTÉTEL NÉLKÜL szereti.

Több módszer is van amivel meg lehet tanítani egy kutyának fizikai ráhatás nélkül, hogy a csirkéket nem szabad bántani.

Fél perc alatt találtam itt az oldalon is nagyon hasznos válaszokat a problémádra, de egyébként bármilyen ösztönkezeléssel foglalkozó szakkönyvben is tökéletesen le van írva, hogy mit hogyan kell csinálni. Sajnálom szegény kutyát, hogy egy ilyen ember(?) a gazdája mint Te!:(

2012. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!