Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdés: össze lehet őket újra...

Vikyce kérdése:

Kérdés: össze lehet őket újra szoktatni nyugalomban, vagy kénytelenek leszünk az egy éves kant visszaadni? Egy 2 éves szuka bordeaux-i dog mellé egy 1 éves kan került.3 hétig nem volt gond, de aztán összeverekedtek és orvos lett a vége.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka bordeaux-i dogunk. Kaptam mellé egy 1 éves kant ebből a fajtából. A szuka picit féltékeny, mert eddig ő volt egyedüli kutya a házban. 3 hétig nem volt gond velük, elvoltak, játszottak, néha morgolódtak, de soha nem verekedtek. ugyanúgy mindkettő egyszerre, egy időben megkapta a szeretetet és az ételt is, és közösen játszottunk velük.

Ma sajnos végzetes dolog történt. A két kutya bejutott az előszobába, ahol a szuka alszik. A kannak a teraszon van helye.

Nappal mindketten az udvaron vannak, sötétedéskor jönnek be. Mikor a két kutya bent volt az előszobában, a szuka megtámadta a kant, aki csak védte magát. Alig tudtuk őket szétszedni. A szukát orvoshoz vittem, mert lett az arcán és fején pár seb.

Félek, nehogy ujra kárt tegyenek egymásban, hisz mindkettőt nagyon szeretjük!

Láttam, hogy pár helyen azt tanácsolják, mutassuk meg, ki a falkavezér, de ezt hogy csináljam, hogy visszaálljon a béke?


2011. jan. 19. 03:03
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Az egyenlő bánásmódot nem sikerült teljesen létrehozni. A bunyó kiváltó oka, hogy a kan át akarja venni a vezető szerepét a szukától. Ezt akarta demonstrálni azzal, hogy a szuka helyére akart feküdni. A benti szoba kiváltságos hellyé minősült az ő szemükben. Aki bent tartózkodik az a főnök. A "morgolódásra" már fel kellett volna figyelni, itt ti hibáztatok. Kérjél segítséget kiképzőtől, és ha nem sikerül a békét helyreállítani, akkor tényleg jobb visszaadni a fiatal kutyát.


A link amit kértél: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen helyzetben szakértő segítségét kellene kérni. Ha nincs meg a kellő tekintélyetek egyik kutyánál sem (a kannál értelemszerűen még a kötődés sem teljesen biztos) akkor egy-egy ilyen kiélezett szituációban simán előfordulhat, hogy visszafordul rátok is, márpedig egy bordeaxi azért nem játék. És ugye a puszta testi fölényednél fogva szétszedni sem tudod őket, ha már meg van a baj.


Tehát én ezzel nem játszanék szakértő nélkül otthon.

2011. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem a kan most már óvatosabb lesz a szukával szemben. Idáig ő sem gondolta volna,hogy a szuka nekimegy. A kan áthágott egy szabályt amiről maga sem tudott. Ezt a szuka megtorolta. Ne ess pánikba, a kan tudni fogja, hogy hol a helye.Arra viszont figyelj, hogy a szuka ne kapjon vérszemet és az első morgásánál már avatkozz közbe.
2011. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!