Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves keverék hosszú szőrű...

Mami1 kérdése:

8 éves keverék hosszú szőrű kutyám nagyon büdös. Sajt szagú. Voltunk állatorvosnál, de nincs ötlete. /Bűzmirigy, fogak, fül, szörzet, fürdés renben van/ Jó lenne valami tanács, hogy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 20:59
 1/8 anonim válasza:
Én szeretem a sajt szagát... szerintem ne etessetek vele tápot vagy ha azt etettek vele, akkor sajtot ne etessetek vele
2010. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt itt valamelyik nap egy olyan történet, hogy a kutya erős szagát komoly betegség okozta,asszem májbetegség.

Érdemes megnézetni szerintem más dokival.


Esetleg rövidre nírni a szőrét, hátha azzal van a baj.

2010. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg okozhatja a táplálék is (pl. az ember, ha fokhagyma kúrázik, iszonyú büdös lesz, hiába fürdik rendesen), de inkább valami belszervi problémára gondolnék. Röntgen, ultrahang, egyebek, talán egy másik orvosnak van jobb ötlete, mint akihez eddig vittétek.

Lehet, hogy bepállik a szőre a melegtől, de vakaródzást, szőrhullást nem okoz.

Ne adj isten nem fordulhat elő, hogy rendszeresen kakiba/dögbe hempergőzik, és nem veszitek észre?

2010. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valószinüleg keresek másik dokit. Most csak Darlingot adok egy hétig,de egyelőre nincs változás.

Nem fekszik bele semmibe,az valószinű. Farkaskutya keverék és igy nem tudom szabad e a szőrét lenyirni???

2010. júl. 9. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a farkaskutya alatt németjuhász keveréket értesz.

Van az ír farkaskutya és a csehszlovák, ill. saarloosi farkaskutya, több nincs! :D

Le lehet neki nyírni. Nem lesz szép, de 2-3 hónap alatt már a nagy része visszanő.

Ha csak Darlingra futja anyagilag, akkor inkább ne is adj neki ilyen tápot, mert semmi jó nincs benne. Csupa színezék, tartósítószer, hústartalom 4%.

A Darling árából bőven kijön, ha csak főzöl neki. Húst (farhát, csirkecomb húsa, sertésmáj - ezek olcsóak), és tészta, rizs, zöldség, ha szereti, adhatsz gyümölcsöt is.

Így sokkal jobban tudod táplálni a kutyát, mint Darlinggal.

Vagy ha meg tudod engedni, válassz egy középkategóriás tápot, pl. Dog Chow, Happy Dog, Flatazor, Biomill, ezek 500-600Ft/kg-ba kerülnek.

Írd meg, mit mondott a másik doki, engem érdekel, mi okozhatja a sajt szagot.

2010. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig 2 nap fözött pulyka szárny volt és két nap Darling. Majd megprobálom azt amit ajánlottál.

Németjuhász keverék. A szőre nagyon szép.

Hétfőn csináltatok neki egy vérképet.

Tud valaki rendes doki a 16.ker kötnyékén. ??

2010. júl. 11. 09:38
 7/8 JimBeam88 válasza:

Igen, [link]


Nekünk nagyon bevált. Az Ákos nagyon szereti az állatokat és különösen nagy szakértelemmel áll hozzájuk.


Ezúton is köszönjük!

dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most 22 éves, ugye?
febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!