Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire káros, ha naponta...

Mennyire káros, ha naponta megeszik egy fél csomag májkrémet?

Figyelt kérdés

Sajnos csak evvel tudom neki beadni a gyógyszereit.

20 kilós kutya és kb. napi 65 g baromfimájasról van szó.


2019. jún. 1. 11:38
1 2
 1/20 anonim válasza:
1%

Mi a szartól lenne káros, hogy eszik??

Bolond vagy?

2019. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg, honnan veszed, hogy káros?


Valami fotelállatvédő írta? Itt, a Gyakorin?


Egy állatorvos.

2019. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg nem ideális, ha sok emberi kaját eszik, de ha belegondolunk, hogy a kutyák több százezer éve az ember maradékán élnek, és csak pár évtizede tápon, akkora baj mégsem lehet belőle. 65g nem kevés a 20 kilós kutyádnak, figyeld, hogy a széklete, testtömege rendben van-e.


Esetleg érdemes a májas helyett jó minőségű konzerv vagy alutasakos eledellel próbálkozni, az kifejezetten kutyáknak készült.

2019. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az első kettőre inkább nem reagálnék.

Harmadik, köszi, de átsiklottál afelett, hogy a gyógyszerek miatt adom csak neki, ergo nem tudnám konzervvel helyettesíteni.

Amúgy gasztro-intesztinálisan nem okozott neki eddig problémát, a kérdés inkább arra irányul, hogy a vese, máj hogy tolerálja hosszú távon ezt.

2019. jún. 2. 00:00
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Miért is siklottam át felette? Egyes konzervek állaga nagyon hasonló a májkrémhez, ezért írtam. De gondolkozni, úgy látom, nehéz, lepontozni viszont rohadt egyszerű.
2019. jún. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem pontoztalak le!

De szerintem nem érted a kérdést még mindig.

Nem csak az összetétel, hanem az állag is eltérő.

Megpróbáltam, de nem lehet összegyúrni a konzerv kaját olyan kis golyókba, hogy gyógyszertnlehessen elrejteni benne, és másrészt nem is eszi úgy meg.

2019. jún. 3. 10:01
 7/20 anonim válasza:
55%

Kezdjük azzal hogy semmi baja nem lesz a májkrémtől!

A konzerv és a kutya szalámi ugyanúgy hatásos mint ahogy az előttem szóló is leírta! De ha ennyire félsz hogy rosszat tesz neki a májkrém akkor keverj bele neki egy kevés főtt csirkehúst is.

2019. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, látom neked is átjött a lényeg...

Minek kevernék bele?

Még egyszer leírom, a krém a gyógyszerek beadása miatt kell, mert másképp nem eszi meg.

Nem ez a kutya kizárólagos étrendje, hanem száraz tápot kap.

2019. jún. 10. 08:57
 9/20 A kérdező kommentje:
De úgy látom senki sem értette meg eddig a kérdést, ami arra irányult, hogy a májkrémben cukor, színezék, ízfokozó és minden egyéb is található.
2019. jún. 10. 08:59
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Én nem adnék neki napi szinten ennyi májkrémet, pontosan a fűszerek, tartósító meg ilyenek miatt.


Add be a gyógyszert hagyományosan. Száját kinyitod, gyógyszert a nyelvére hátra beteszed, száját becsukod, majd a torkát egyszer-kétszer végigsimítod, ezáltal nyelni fog. Egyszerű, gyorsan megy.

2019. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!