Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyámat rászokat...

Hogy tudom a kutyámat rászokatni, hogy ne keltsen olyan korán?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kutyusom. Imádom és sokat játszunk, de hiába fárasztom le esténként, mindig felébreszt hajnalban.


Amíg munkában vagyok, addig egyedül van, de van neki mindenféle játéka. Ettől függetlenül szerintem a nap nagy részét átalussza. Így aztán hiába fárad le este, hajnal 4-kor már fent van és engem is felébreszt. 8-ra járok dolgozni és fél hét körül szoktam reggel sétáltatni, így jó lenne ha legalább hatig hagyna aludni. Megoldható valahogy ez az átnevelés?



2019. jún. 3. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Küld vissza a helyére pihenni.
2019. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha felkelt látványosan ne foglalkozz vele, akár ki is zárhatod a hálószobádból, a lényeg, hogy eddig valószínűleg összekötötte, hogy ha felkelt akkor foglalkozol vele, tehát kvázi jutalmaztad érte, valószínűleg ő nem is tudja, hogy ez neked rossz, téged zavar. Szóval azt kell először is megtanítani, hogy ha ő ébreszt, akkor te figyelmen kívül hagyod, nem kap jutalmat/figyelmet érte.

Szóval abszolút átnevelhető, csak türelem és következetesség kell hozzá. Lehet hogy az első pár alkalommal nyafogni is fog a figyelemért, de akkor is tarts ki és ne foglalkozz vele.


Egyébként nem lehet, hogy egészségügyi okból kelt korán? Az utolsó esti séta elég későn van ahhoz, hogy másnap reggelig kibírja?

2019. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
persze aludni meg nem fog.
2019. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, hogy nem veszek róla tudomást, a fejemre húzom a párnát, de képes felmászni mellém és igyeszik elérni az arcomat a nyalogatással.


Volt már, hogy ki lett zárva a szobából ilyenkor reggel, de akkor meg egyfolytában ugatott, a szomszédokat is felverte.

2019. jún. 4. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!