Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Metypredet kell adnom a...

Metypredet kell adnom a kutyámnak, van valakinek tapasztalata erről a gyógyszerről? Eléggé tartok tőle, mivel szteroid. (12 és fél éves német juhász, gerincsérve van, nem műthető. )

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én adtam az egyik kutyámnak, amikor lebénult a hátulja 7 évesen. Csodálatos gyógyszer.A kutyád életkora miatt már oly mindegy szteroid, nem szteroid. Nem nagyon lesz ideje kialakulni a mellékhatásoknak. Qamatelt adj mellé. 3 hét alatt rendbe jött és még 4 évig nem volt gond. 11 évesen bénult le újra.
2013. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is ezen tipródom, mert lassan olyan mindegy, hogy a mellékhatások miatt megy el, vagy el kell altatni, mert nem fog tudni mozogni. (Most még úgy-ahogy közlekedik.)

Csak nagyon nehéz elengedni... :-(

2013. nov. 11. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A Quamatel tényleg fontos a szteroid mellé, nehogy gyomorvérzése legyen. Amikor gyomorproblémára kellett adnom a kutyusaimnak, reggel és este kellett adni 20-20 mg Quamatelt. Ők spánielméretűek (15-20 kg köztiek). Szóval német juhásznak biztos nagyobb adag kell, de az állatorvos megmondja. A 15 éves kutyusom is kapott néhány évig szteroidot és amellé is adnom kellett a Quamatelt.

Fontos még, hogy a szteroidról nem szabad hirtelen leállni. Amikor mi leálltunk vele, az állatorvos utasítása alapján kihagytam egy napot, aztán újra adtam, aztán másnap szünet, majd újra kapta, ezt. kb 1 hétig, aztán ugyanezt fél adag gyógyszerrel 1 hétig, majd negyedelve. Ez utóbbi a szteroidra vonatkozik.

2013. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, dehogyis néhány évig, néhány hétig kapta, pontosabban a fokozatos leállás miatt elhúzódott kb. 1-1,5 hónapig, amíg szedte. A neten azért azt találtam, hogy egy vérkép ajánlatos a szteroid kúra előtt, mert ha rossz a kutya mája, akkor nem biztos hogy jót tesz neki. Az én kis öregemnek semmi baja nem volt a szteroidtól, csak farkasétvágya lett, még hajnali kettőkor is ott kolbászolt körülöttem a konyhában, hátha kap valami nasit. Amúgy meg már 15 évesen képzelheted, milyen hétalvó:)
2013. nov. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!