Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hízlaljam fel a 3 hónapos...

Hogy hízlaljam fel a 3 hónapos labrador kutyusomat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 23:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"legyen előtte kaja,folyamatosan, egyen amennyit kíván, ha megeszi töltsd újra.Ha azt szokja meg, hogy mindig van kajája, nem lesz mohó. "


NE LEGYEN előtte FOLYAMATOSAN kaja!!!! A lehető legkönnyebb elcseszni a nevelését ezen a ponton és a kajálását is. A kutya szokja meg h van rendszer az életében, van etetési idő és azon kívül NINCS kaja, maximum képzés esetén jutalomfalat.

A napi adagját oszd el 3 felé. Reggel megkapja az elsőt, 10 percig előtte van, ha nem eszi meg, elveszed és legközelebb csak a következő etetésnél kapja meg. Ezzel elérheted h a kutya ne legyen válogatós, h ne érezze magát falkavezérnek (az élelem állandó birtoklása könnyen felborítja a kutya-gazda egyensúlyt). Az ételt te adod és nem ő eszik akkor amikor úgy gondolja. Mielőtt megkapja a kaját ültesd le, és csak egy "mehetsz", "tiéd" vezényszóra mehet.

Ha az előző tanácsát fogadod meg, h mindig folyamatosan előtte legyen az étel, és az enyémet nem, nem érdekel, nem az én kutyám. :o) Én elmondtam, h mi a helyes viselkedés a kutyával (és a kajával kapcsolatban) h te ebből mit fogadsz meg, az a te döntésed.

2010. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha eteted és mégsem hízik,nem lehet,hogy férges?Kapott féreghajtót?

Amúgy meg felesleges hizlalni.Érzi ő hogy mennyi ételre van szüksége.

2010. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Német juhász kutyám van,most 5 hónapos!Naponta 3x kapott enni 3 hónaposan reggel,délben és este!Az 1 napra előírt adagot kapta meg 3x-ra jó minőségű száraztápból!Plusz hetente 2x főzök csirkenyakat répával rizzsel!Ezzel helyettesítek egy száraztápos étkezést!

3 hónaposan 14 kiló volt és nem sovány nem kövér,az állatorvos szerint pont ideális!

Féreghajtózni rendszeresen kell!

A 6 kiló szerintem nagyon kevés...

2010. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ez egy kiskutya. A falkavezérséget, a rendet bőven lesz ideje megszokni akkor amikor már nem azért eszik, hogy nagyranőjjön.

Mivel most majdnem fele annyi kiló mint amennyinek lenni kellene, nem hiszem, hogy az a legfontosabb dolgod, hogy 3 hónaposan megmutasd neki mi a rend.Ilyen korban KRITIKUS az alultápláltság.Beteges, gyenge immunrendszerű gyenge kutyát eredményez.


Az előzőnek meg üzenem, hogy ne hisztizzen, mert nem csak 1 jó módszer van.Amiből egy van az a cél, amit sokféleképen el lehet érni.

Én azt írom le , hogy mi hogy csináltuk:


A koncepció az volt, hogy a kutya nem hülye, főleg a kiskutya nem.Egyen annyit amennyi jól esik, ne én szabjam meg hogy mennyit ehet, hanem ő.

Ezt kb 12 hónapos koráig csináltuk.A prémium száraztáp előtte volt egész nap.

Előre tudtuk, hogy később felnőtt korában mi egyszer szeretnénk adni neki enni egy nap főtt kaját, és azt este, úgyhogy bár egesz nap előtte volt a kaja este "vacsoráztunk" egy kis sajt egy kis párizsi, egy kis sonka, egy kis máj, csirkemell főzve ilyemi.Megtanultuk , hogy le kell ülni és azt is hogy meg kell enni mindent.


Amikor elérte a 12 hónapos kort csökkentettük a táp adagot, és növelük a vacsoraadagot.kb 1 hónap alatt elkerült előle a száraztáp, és csak este kap egyszer főtt ételt(nem maradékot).Csak akkor nem eszi meg, ha beteg.

Csodálatosan le tud ülni magától és csodálatosan megszokta az új rendet.

Most 3 éves nem volt még beteg, és nem lett sem válogatós, és azt sem látom rajta, hogy a nevelése el lenne cseszve.

2010. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

előző alatt a őt értem:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:32

2010. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Megnézném, h mit kezdtél volna a labimmal és a mostani kiskutyámmal, akik addig zabálnak amíg előttük a kaja. Ha egész nap van előttük kaja, egész nap esznek. A kutya viszont igenis tanuljon rendet - szerintem. Nagyon nem preferálom azt a fajta hozzáállást h kicsiként mindent megengedünk neki, és később majd követelünk. Az átlag kutyatartó addigra úgy elcseszi h nem tudja korrigálni a hibáját.. De döntsön a kérdező. Én biztos h soha nem hagynék a kutya előtt kaját egész nap (és nem feltétlenül a falkavezérség miatt - hanem a rend és rendszer miatt). Ennyi.
2010. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

6 kiló hangzásra kevésnek tűnik - DE! nem láttuk és nem tapintottuk a kutyát (és ez a legmérvadóbb) valamint azt sem tudjuk honnan van a kutya, mikor lett elválasztva stb....

(megjegyzem az én labim 7 kiló volt 12 hetesen - most 25 kiló)

2010. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A Labi stimmel, nekünk is az van.Természetesen nem mindent engedünk meg a kiskutyáknak sőtt semmi olyat nem engedünk meg ami később tilos lesz.A szabályokat be kell tartani, de az étkezés időpontja, és darabszáma nem szabály, hanem szokás.Ha egy embergyereket állítassz párhuzamba akkor is látod, hogy egy jó darabig alszik, és eszik, amikor éhes adunk neki enni. Egy csecsemőt nem érdekli, hogy mikor van ebéd.

És igen, ha elvszed előle a kaját akkor amikor kölyök és állandóan éhes valóban zabálni fog emeddig ki nem pukkan.

Ha meg állandóan van kajája 10x bekajál, 11. alkalommal meg nem,így folyamatosan jut tápanyaghoz nem pedig alkalmanként.

És így nem telihassal telekajálva fog ugrabugrálni.

2010. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

(nem szeretem, amikor a kutyát párhuzamba állítják az emberrel, ilyen téren)

Ne haragudj, nem fogsz meggyőzni. Számomra nem elfogadható h állandóan előtte legyen a kaja (és hangsúlyozom, nem feltétlen a falkavezérség miatt). Egy 3 majd 4 hónapos kutyának már nincs szüksége a folyamatos tápanyagutánpótlásra - pont ezért 8 hetes koruk környékén az anyjuk már nem is engedi őket szopni. A természet nagyon jól kitalálta. Nem azt mondtam h onnantól kezdve napi egyszer és pont. 4, majd 3, 2 végül napi 1 étkezés. Megvan a rendszer, tud emészteni, az meg a gazda felelőssége h nem hagyja a kutyát teli hassal ugrálni.

2010. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Végül is mindkét Labi felnőtt valahogy ,valószínű szeretetben,és gondoskodásban:)

Mindenki másképp csinálja, ha a végeredmény jó akkor az utak is valószínű:)

Písz:)

2010. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!