Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem követ a kutyám?

Perpercy kérdése:

Miért nem követ a kutyám?

Figyelt kérdés
Míg sokaknál azt olvasom és hallom, hogy a kutyájuk mindenhová követi őket, az enyém engem nem. 2 éves kan collie, jártunk oviba, suliba, több ügyességi tanfolyamot végeztünk, agilityzünk, minden nap van séta és foglalkozás. Ma is volt agility és 2 óra séta. Kimentem a kertbe dolgozni,de oda se jött, a legtávolabbi ponton henyélt (mondjuk meleg volt..). Tegnap is így volt. Néha van úgy, hogy "becsekkol", aztán megy a dolgára. Tavaly mondjuk még amikor épp a növényi hulladékokat égettem, akkor odajött, és mint egy mártír eb, ott feküdt mellettem, és hullt rá a pernye. Mostanában nincs ilyen. Vajon miért? Különben főleg kerti kutya (nem rajtam múlik ez..), de van egy kis előszoba-szerű helység, ahová be szokott jönni. Szeparációs szorongása soha nem volt, a tesók után se sírt, mikor elhoztuk.

2019. jún. 4. 19:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Mióta van nálatok ? Lehet hogy még nem szokott hozzá az új környezethez. Ha ez így van akkor ne aggódj mert kell pár hét hozzá ;) le se tudod majd vakarni magadrol.. :D
2019. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
10 hetes kora óta:) az a furcsa, hogy előtte is voltak kutyáim, velük feleennyit sem foglalkoztam, de mégis valahogy jobban éreztem azt, hogy én voltam nekik a "minden". Azonban ők szukák voltak.
2019. jún. 4. 19:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a kertben vagy, szemmel szokta tartani, merre vagy éppen vagy nem foglalkozik vele? Mert nekünk az egyik kutyánk hű követő, a másik tesz egy üdvözlő látogatást, aztán sokszor csak lefekszik tőlem távolabb valahova és ott is marad, amíg látja, mit csinálok. De ha kikerülnék a látóköréből, átfekszik olyan helyre, ahol lát. Igaz, ha aznap nem foglalkoztam még vele eleget, akkor ő is láb alatt van.
2019. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokat foglalkozol vele, ahol ő szépen ki is fárad ahogy kell. (Jó gazdi vagy) Ezért amikor teheti szépen pihen, kiegyensúlyozott boldog kutyus. Ahogy írtad is oda megy megnézi mit csinálsz aztán megy vissza pihenni. Szóval érdekli h mizu veled, mert csak rád néz, fontos vagy neki.
2019. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen típusú kutya, így kell elfogadni. Nem hiszem, hogy változni fog. Nekem két collie-m volt (az egyikkel kutyaiskolába is jártam), azok is ilyenek voltak. Ettől függetlenül ragaszkodók voltak, de nem lógtak mindig rajtam. Elég önfejűek voltak. Ha hívtam őket, fél napig kellett könyörögni, hogy jöjjenek már. Séta közben is inkább nekem kellett figyelni rájuk, hogy el ne kujtorogjanak, és nem ők figyeltek engem. Néha olyan érzésem volt, mintha kecskét őriznék.

Aztán amikor lett egy mentett német juhászom, akkor tudtam meg, milyen az, amikor olyan kutyája van az embernek, aki mindig ott van, ahol én, mindig a lábam mellett, aki séta közben engem figyel, és nem én őt, akivel együtt őrizzük a másik kecske-típusú keverékemet :-)

2019. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Érdekeseket írtatok, főleg az utolsó:) köszönöm
2019. jún. 4. 20:51
 7/14 anonim ***** válasza:
A colliek pásztorkutyák. Az volt az eredeti feladatuk, hogy őrizzék a nyájat. Ezt úgy tudják megtenni, hogy messziről figyelik őket és ha akció van, akkor odaszaladnak az állathoz és a helyére terelik. Ha belegondolsz, akkor ez a viselkedés is az ösztöneikben van benne, tudják, hogy messzebbről nagyobb területet látnak be és nem maradnak le semmiről. :)
2019. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is borderem van, ő már 11 éves és bejöhet a házba is. Ha házon belül elmegyek valahova és 5 percnél tovább vagyok ott, akkor már elindul utánam, majd mellém telepedik :)(régen kb azonnal indult, mikor én is felkeltem, de nem szeretem, ha lépcsőzik, mindig tiltottam és ezért már nem kezd rögtön követni)


Ha a kertben vagyok először jön, majd otthagy és elmegy akár olyan helyre is, ahol egyáltalán nem lát :) Mostanában, ha hívom nem mindig jön rögtön, mert máshol kezd el keresni :P ő ilyen, fogadd el :)

2019. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5. Nekem is juhászkutyám van, de ő mindenhova követ. Kivéve nyáron, nyáron a járólapon fekszik, onnan néz folyamatosan oda ahol vagyok, szinte pislogás nélkül... Nagyon creepy. :D

Nem szeret az ágyon feküdni, de minden éjjel 5x 6x felugrik megnézni hogy életben vagyok-e, aztán pontosan az ágy mellé fekszik. Ha kimegyek wc-re jön velem, ha kizárom még neki áll feljebb. Amúgy én extra sokat foglalkozom vele, borzasztóan ragaszkodik hozzám, én vagyok a mindene. Neki sincs szorongása, azért eltud mellőlem szakadni a séták során, de ha 10 méterre megy tőlem már megáll és inkább bevár magától. De nem is olyan önálló, mint a te kutyád. Az én kutyám mondjuk napi 5 nélkülem töltött óra után már kezelhetetlen, ő nagyon egygazdás. Ismerek egy border colliet, akinek volt egy családja aztán Egy csúnya napon, elvalt a férj és a feleség, és a feleségnél maradt a kutya. Amúgy a nőhöz ragaszkodott jobban, egy csomó dologra tanította, szerette, de sajnos odakellett adnia másnak, mert 14 órában kezdett el dolgozni hogy eltartsa magát. Bordert meg nem lehet 14 órára magára hagyni... Egyébként szerintem egy kutyát se. 1 napot nem sírt a másik gazdája után, nem kereste, nem várta, elkezdett a másik új gazdájához alkalmazkodni. Egyben számomra szomorú lenne, ha a kutyám nem hiányolna engem, de valahol örülnék is, hogy nem tudja megtörni az elvesztésem. A borderek ilyenek, önállóak, és erősek. A tied is ilyen, örülj neki.

2019. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mármint a kérdezőé. Bár lehet az összes border ilyen.
2019. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!