Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak?

Milyen kutyát tartsak?

Figyelt kérdés

Karakteres, erős jellemű, kissé bolondos kutyát szeretnék ami azért nem olyan független jellem mint pl egy pásztorkutya, de területvédő ösztöne is van rendesen. Aktívan élek, masztiff vagy amerikai bulldog szóba se jöhet.

Rövid szőr, nagy-közepes méret.


Amik eszembe jutottak: dobermann, rottweiler, dogo argentino, tosa, amerikai staffordshire terrier


Esetleg ilyen "designer crossbreed-ek" (ilyen esetben nem szeretem ezt az elnevezést) mint a bandog, gull terrier, donovan pinscher



2019. jún. 9. 13:44
 1/6 zsofimágus ***** válasza:
71%
Én esetleg ajánlom még a vizslákat is. Például egy régi ismerősömnek magyar vizslája volt, és ő is nagyon imádnivaló volt. De általánosan beszélve a fajtáról, nagyon okosak és gyorsan tanulnak, ezek mellett nagyon bolondok is (pozitív értelemben😄), de megvédik a saját területüket. Nem agresszívek, de azért tart tőlük az ember.😅 És mivel vadászkutyának tenyésztették őket, ezért kicsit több mozgást igényelnek, de elég nekik egy udvar is, ahol kirohangálhatják magukat. 😁
2019. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az amstaff nagyon jó választás lenne, az emberek eleve tartanak tőle a rossz múlt miatt. Eredetileg nen területőrző, de kétségkívül megvan benne az ösztön, emellett egy igazi jófej kutya a családdal.

Az Argentín dog gyönyörű, de ismerősömé kétszer is volt rákos.

Dobberman kifejezetten elegáns, hatalmas mozgásigény, a lábával lehetnek problémák pl dispálzia.

Rottweiler, Cane corso igazi nagy tank, jó kezekben egy molosszus testőr.

2019. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szenély szerint a Border Collie-t ajánlanám, de többnyire hosszúszőrű, igaz van rövidszőtű border collie is, de nem olyan rövid a szőre mint pl. egy vizslának. Esetleg németjuhász?
2019. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
24%
Én személy szerint a labradort javasolnám. Könnyen tanítható, játékos néha bolond. Van mozgásigénye de napi egy-kettő hosszabb sétával kielégithető. A házban vagy a kertben pár játékkal eltud magával is játszani. (Ajánlok egy erősebb bambuszrudat rágcsálásra / játékra.) A szőre kicsi selymes, nem kell tul sokszor fürdetni mert a kosz vagy lepereg róla vagy letisztítja magát. Be lehet tanítani arra, hogy aki belép a területre azt ne fogadja túl szivesen, de egyébként szelíd.
2019. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na a labradornak pont nincs területvédő ösztöne, szinte semmi. Főleg azoknak az egyedeknek, amik a fajtastandarnek megfelelnek.


Én a rodéziai ridgebackre gondoltam elsőnek.

Intelligens, agilis, sportos kutyák. Idegenekkel tartózkodóak, van területvédő ösztönük is, temperamentumos és karakteres kutyák. Határozott jellemek, de hajlamosak a bohóckodásra is, ha olyanjuk van.


Szerintem ezeket a kevert kutyákat hagyd. Van elég bevert fajta, meg fogod találni a neked valót.

2019. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekünk kanári szigeteki kutyusunk van és imádjuk!nem harcias de fél tőle mindenki a kinézete miatt
2019. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!