Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon elszegényedett, lezüllö...

Nagyon elszegényedett, lezüllött szomszédaim éhező kutyáira olyan megoldás, hogy soha ne kerüljenek kutyák ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés

Pár napja észleltem a helyzetet, mert a kutyák éhségükben kiszökdöstek tőlük, és a komposztomra kezdtek járni. Amint észrevettem, mentem, hogy hazahajtsam őket, csak aztán megláttam, milyen csontsoványak szerencsétlenek (nem túlzok, engem lesokkolt), az egyiknek már ereje is alig volt. Azóta naponta teszek ki mindegyiknek egy jó adag tápot.

A kutyák nagyon félnek, emiatt védekezően agresszívek, felém is, pedig már összekapcsoltak a táplálékkal, és amíg távolabb járok, addig nagyon örülnek; tudják, hogy aznap sem maradnak hoppon. Nagyon szomorú látvány. :(

Tudom, hogy az egész család hasonlóan vegetál, mióta csak élek. A szülők alkoholisták, de nem balhésak, csak sokat kéregetnek mindenkitől. Mindig voltak kutyáik, sosem jó körülmények között, de ilyen nagy bajokat még soha nem láttam.

Azt sem tudom, mi szokott történni a kutyáikkal, mert a normálisnál többször cserélődnek. És épp ez a baj. Az első gondolatom az volt, hogy elvitetem a kutyáikat állatvédőkkel, anonim bejelentésként (mert a népes pereputty bosszújával egyedül nézhetnék szembe, mint magányos nő). De amint egy kutyájuk elvész/eltűnik, hamar szereznek újabb szerencsétleneket helyettük. Folyamatosan újratermelik a problémát. Nem értem egyszerűen, minek, MINEK jut egyáltalán eszükbe kutyákat tartani??? Tavaly még a hulladékhalomban kapirgálni próbáló néhány tyúkjuknak is én dobáltam át suttyomban zöldet meg maradékot.

Ha megvonnák tőlük az állattartás jogát (és nem tudom, azt is miképp lehetne elérni), szerintem az sem számít, eddig is törvényenkívüliként éltek, a rendőrökkel egyébként is le van pacsizva a fiuk, ill. fura kedvezményeket kapnak az önkormányzattól.

Márpedig azt szeretném elérni, hogy egy kutya se éhezzen többet náluk, nem csak ez a kettő (? - lehet, hogy még több, csak azok nem szöknek ki). És teljesen kimaradva személyazonosságilag; nekem is van 3 kutyám, akiket félthetek a válaszreakciójuktól...

Vagy reálisan marad a mostani szituáció, hogy titokban etetgethetem őket, aztán egyszer csak kihal már a szomszédság?


2019. jún. 9. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogos a félelmed ilyen egyéneknél. Nagyon becsületre méltó tőled, hogy eteted őket, de ezt évekig nem fogod tudni csinálni. Egy figyelmeztetést megérne állatvédőktől, lehet ők is elgondolkodnának a helyzetükön.

Persze, a helyzetük ettől nem fog javulni, de hátha értenek a szóból, hogy nekik nem kell kutyát tartani.

2019. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, teszek egy próbát, mert jobb ötletem nekem sincs. Csak nem fűzök nagy reményeket, bírsággal hiába fenyegetőznének, az élet más területein sem vált be náluk, hiszen úgyis behajthatatlanok egy ilyen családtól, és ezt kb. ők is tudják. Legfeljebb egy idő után, ha elég nagyra duzzad az adósság, elárverezhetik a házat, ahhoz viszont már nekem nincs "gusztusom", hogy idejuttassak másokat közvetve is... Másrészt, tudom, mennyire kilátástalan a helyzet állatvédelmi oldalról is az országban, hogy civilek erőn felül, kétségbeejtő szélmalomharcot vívnak a hasonló emberek felelőtlensége miatt. Egyáltalán vállalná-e, fogadná-e bárki az újabb mentésre szorulókat. :(

Nagyon csodálkoznék, ha egy szervezet szép szóval, érvekkel lebeszélné őket arról, ami szetintük attól még jár nekik, hogy ennyire nincstelenek. De kb. ez lenne az üdvös kiút...

2019. jún. 9. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!