Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg érdemes a kutyák...

Tényleg érdemes a kutyák étrendjében koplalónapot tartani?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam/hallottam, hogy van aki hetente tart egy koplalónapot a kutya étrendjében, amikor nem ad neki enni.

Ennek a magyarázata az, hogy a farkasok sem jutnak minden nap táplálékhoz, és így kiegyensúlyozottabb lesz a kutya étrendje.

Érdemes ilyet csinálni, vagy hülyeség az egész?


2019. jún. 9. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

A kutya már régen nem farkas. Általában a gazdás kutyák régen is kaptak élelmet naponta. Aki koplalónapot tart, az azt érzi szükségesnek. Aki nem tart, az meg azt gondolja helyesnek.

Ha viszont válogatós az egészséges kutya, akkor használni szokott a koplaló nap. Egyiknél 1 nap, másiknál több nap is kell.

2019. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam azt is hogy felesleges, hallottam azt is hogy kell tartani illetve hogy csak bizonyos fajtáknál. Én nyáron tartok heti egy koplaló napot mivel ilyenkor lecsökken az étvágya és van hogy szinte nem is eszik. A koplaló napon figyelek a mozgásra is. Mivel meleg van vagy reggel vagy este van a hosszabb séta, futás illetve úszni viszem mert rendesen letudom 40fokba is fárasztani így. Koplaló napon csak séta van. Tavasszal, ősszel csak akkor van koplalónap ha nagyon meleg van és nincs étvágya akkor elveszem előle ha csak turkálja. Télen nincs ilyen mivel kinti kutya, sőt az adagját is elkezdem ősszel fokozatosan növelni.

Koplalónapot lehet tartani de csak egészséges felnőt kutyáknál megfelelő időjárás mellett. Ha egyáltalan nincs koplalónap attól sem lesz semmi baja.

2019. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nálam tápváltáskor volt. Így a kutya emésztése sem borul fel tőle és nem is kell szórakozni a kevergetéssel.
2019. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Farkas hibrideknél kell csak koplalónapot tartani. Mezei kutyafajtáknál felesleges, ha egyébként jól eteted (nem dagadtak, nem szórod neki a kaját).
2019. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jún. 9. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
A mi kutyánk néha magától tart koplaló napot, amikor nem éhes vagy csak unja a tápot (de a kutyakeksz azért csúszna meg a koldulás is megy), majd másnap befalja a kajáját rendesen. Ebben a nagy melegben sokkal kevesebbet eszik egyébként is
2019. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!