Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SPÁNIEL GAZDIK tudtok tanácsot...

SPÁNIEL GAZDIK tudtok tanácsot adni? 4hós spánielem 1-2 hete nagyon büdös, ma rájöttem h a füléből árad! Váladék nincs, de legeslegbelül, ahova már nem lehet nyúlni ott vannak ilyen barna valamik, olyan mint a fülzsír!

Figyelt kérdés

A legnagyobb gondom az, h már sok a szőr a fülénél meg belül is! Fogalmam sincs h hogyan távolítsam el? ollóval? vagy mivel? ti mivel szoktátok? fáj az neki? csak azért félek, mert izgő-mozgó, és hogy a szőrszálak belemennek a fülébe! kozmetikushoz azért nem akarom vinni, mert állítólag olyan gyorsan nő a szőr, hogy hetente kéne járni, meg amúgy is udvarba tartjuk, és mindig koszos szegény!

Ui: nincs valami csipesz, amivel fel lehet fogni a fülét, h szellőzzön?


2010. júl. 8. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A spaniknak, ahogy más hosszú fülű kutyáknak főleg nyáron szellőztetni kell a fülét. Ezt legügyesebben úgy csinálhatod, ha alszik felhajtod neki. Egyébként állatorvosi patikában kellene neki fülcseppet venni (otimax, oticlean stb.) bele cseppented, masszírozod a fültüvet hogy jól fel tudja szedni a piszkot, majd hagyod hagy rázza meg. Heti egyszer érdemes kitakarítani ilyen módon.
2010. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Először állatorvos, aztán kutyakozmetikus. Ha megnyirják, akkor jobban tud szellőzni. De ne te vágd a szőrét, mert te nem értessz hozzá és nehogy felsértsd a bőrét.
2010. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13:33 vagyok. Azt elfelejtettemirni, hogy nem kell hetente... elég havonta...
2010. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi normális válaszokat! Inkább szólok az állatorvosnak h nézze meg, az a biztosabb
2010. júl. 8. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

13:33

Helyesen teszed. :) Mindent a kutyusért. :))

2010. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyírasd le belül is, egy jó kozmetikus meg tudja csinálni. Vidd el dokihoz is, ő ki tudja mosni a fülét, ott belül is, és ad rá cseppet.
2010. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van fültisztító cseppem, amit belecsepegtetek a fülébe, és kirázza. Aztán vattakoronggal áttörlöm. Nekem egyszer megmutatta kozmetikus, hogy vágjam a füléből a szőrt, és én vágom. Mondjuk az én kutyám tűri nyugodtan, kicsit csikolja, de nyugton van. A fülzsír lent látszik, de az nem baj, ha van, az természetes. Nem tudom mitől lehet ez, de, ha elmondta az orvos azért írd meg. Hátha tanulok én is valami újat!
2010. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kellemetlen szag nem feltétlen gyulladás jele! ebben a melegben gyakori, hogy "befülled" a kutyus füle, és nem beszélve arról, ha nincs külön spániel tálja,a akkor belelóg a kajába a füle, ez is okozhatja a kellemetlen szagokat!
2010. júl. 8. 21:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja, és már sikerült megnyírnom :D

jobb így neki :)

2010. júl. 8. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, h sikerült megnyírni. Könnyebb megtanulni, mint csak ezért szaladni a kozmetikushoz. Egy idő után pedig teljesen megszokja, és pár perc alatt kész is. Befülledés ellen nem árt néha felfogni a fülét, h szellőzzön, csak vigyázz, h ne szélben, mert az sem jó.
2010. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!