Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védhetem meg a kutyámat...

Hogyan védhetem meg a kutyámat a legyektől nyáron?

Figyelt kérdés
Shar-pei kutyusom fején az egyik ráncot teljesen szétmarták a legyek, kb. 3cmes átmérőjű seb van a fején, borzalmas. Már a fertőtlenítő, a légyirtó és a légyriasztó sem zavarja őket! Ha valaki valami jó tanácsot tudna adni minél gyorsabban, nagyon-nagyon hálás lennék!!!
2010. júl. 8. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
legyek nem marják fel, vidd dokihoz, ott valami más gond van, a legyek csak jönnek a gyulladásra
2010. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fürdeted rendesen?

ha ritkán fürdeted akkor az is lehet a baj.

állatorvostól is kérhetsz segítséget.

nekem kistestű kutyám van és hát sajnos 2- 2 és fél hetente kell fürdetni mert lakásban tartjuk és hiába tanácsolják azt hogy elég pár hónaponta egyszer megfürdetni...teljesen büdös lesz a kutya attól. ráadásul érezni lehet a kezeden hogy ha koszos a szőre.így viszont szép a szőre és semmilyen szaga nincs plusz még a bogarak is elkerülik.

2010. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legyek sebre, elhalt varra, ilyesmire mennek. A légy csak a tünet, az ok valami más. A Shar Pei bőre egyébként is érzékeny, a ráncait rendszeresen tisztítani, ápolni kell.


Vidd el orvoshoz, még mielőtt teljesen beköpik, és hamarosan kis csontkukacok fejlődnek a testében. Csak elrettentés képpen, azok ilyenek: [link]


Gondolom te sem szeretnéd, ha ilyenek laknának a kutyádban.

2010. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Federol sebolaj. Keress rá a neten, hol lehet venni.
2010. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látszik , az itteni kommentelők nem ismerik ezeket a csípős legyeket , azt kell tudni róluk , hogy nem csak a kutyákat hnem embereket is megcsípik függetlenül hogy sebes-e az illető.Nálunk Augusztus végefelé szoktak megjelenni , és arról lehet őket felismerni , hogy kisebbek és jóval fényesebb a szárnyuk az átlagos legyeknél.Nekem bevált az , hogy vízbe kevertem egy kis gázolajat , és azt "permeteztem" a kutyára , de ha már sebes a kutya akkor nem ajánlom.Am ehet kapni állatorvosnál spot-ont , ami hatásos ellenük , kérdezd meg az állatorvosod.
2010. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Am azt hozzátenném még , hgy falukban fordulnak elő inkább , ahol tartanak disznót , tyúkot stb. mert igazából rájuk mennek, de a kutyákat és az embereket sem kímélik.
2010. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is a Federolt ajánlom. De ha nagyon csúnya, meg kéne mutatni dokinak, lehet, hogy az egész sebet ki kell pucolni.
2010. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
BioKillel, Piret Mix-el. Mindkettő hatásos, ugyanaz az anyga, és természetes, nem mérgező. Csak ráfújod 4-5 naponta szúrrel ellenben.
2010. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

A csípősek a gyümölcslegyek, a petét rakók meg a döglegyek.

Mindkettő ellen hatásos az advantix.

2010. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!