Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem védhetem meg sem...

Tényleg nem védhetem meg sem magam, sem a tulajdonomat kutyával?

Figyelt kérdés

Azt hallottam olyan a törvény Magyarországon, hogy ha tegyük fel: Bemászik valaki a kerítésemen, hogy ellopja a kocsim, vagy bemásszon az ablakon kilopni a TV-t, és a kutyám védi a házat, meg a tulajdonomat, engem feljelentenek, a kutyát elaltatják, mert veszélyes a rablót max megkérdezik, hogy minek mászott be a kerítésen.

Komolyan ilyen a helyzet?

Nem védhetem meg sem magam, se a tulajdonom kutyával, mert csak engem büntetnek meg, és a kutyám issza meg a levét?


2011. szept. 1. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem így van. Ha a kutyád megtámadja a betörőt akkor jogosan cselekedett.De ha otthon vagy akkor vissza kell hívnod a kutyát, ha már megállította (Régebben megkövetelték, hogy "harapós kutya" tábla legyen a házon, ma már nem.)
2011. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Ma már ha egy kutya a saját területén megtépett egy betörőt, az a betörő hibája. Én ezt hallottam, régebben tényleg a kutya szívta meg, de tudtommal ma már azért meg lehet védeni a magántulajdont.
2011. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak úgy védheted meg magad törvényesen, ha a támadónál lévő esetleges fegyvernél te nem használsz magasabb besorolásban lévő fegyvert.


Hogy jobban értsd: este bemegy hozzátok egy betörő, nincs nála semmi. Otthon nálatok meg van mondjuk egy vipera (ami tudtommal törvényellenes is, használni főleg). Nem védheted meg magad a viperával, ha esetleg rád támad, mert ő puszta kézzel van, ha te csapsz egyet a viperával a combjára, az már akár bántalmazásnak is minősülhet. Hiába csak véded a tulajdonodat és a saját testi épségedet. Sokszor több joga van a bűnözőnek, mint a sértettnek.


Gondolj a kesznyéteni esetre: Barna bácsi megelégelte, hogy lopják a terményét, ezért a saját portáján belül, térdmagasságban kihúzott a kert köré egy drótot, abba meg belevezette az áramot. Este bekapcsolta, hajnalban kikapcsolta. Aztán egyik este kapás volt, egy cigány meg is halt. Ha jól emlékszem 3 cigány ment be a portára - hátulról - egyikük azonnal meghalt, egyik összeesett és vergődött, a harmadik is kapott áramütést, de tudott segítséget hívni. Kit hurcoltak meg (még a mai napig is!)? Persze, hogy Barna bácsit. Az, hogy lopni mentek a cigányok, nem volt bizonyítható, holott nyilvánvaló volt, de nem tudták bizonyítani...

2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Bizony, ahogy mondod. Talán emlékeztek a bácsira, aki a saját kertjén belül a zöldséges részt villanypásztorral védte, mert már mindenét ellopták a kisebbségiek a disznótól terméstől kezdve mindent. A bácsi dutyiba került a cigók azóta is háborognak.


Úgy tudom mi kell rakni a harapós kutya táblát, de nem tudom mi történne, ha a betörőt tényleg komolyabban fogná meg a kutya.

2011. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A törvény tavaly változott.
2011. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szörnyű hogy mindezt megengedjük a cigányoknak, mondván, hogy megélhetési bűnözés van. Amerikában le is lehet lőni a behatolót, mintegy korcs kutyát. ide is ez kéne. hozzánk egyszer betörtek, mindent elvittek, amit nem tudtak, tönkretettek, évekig nem aludtam rendesen. ma már nem érdekel a törvény, ha valaki az én portámra mégegyszer bejön (a két rottweiler mellett) akkor én ellátom a baját úgy, hogy többé lábraállni ne tudjon.
2011. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy beültette volna Szijjártót estére a kertjébe.
2011. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az, hogy lopni mentek a cigányok, nem volt bizonyítható, holott nyilvánvaló volt, de nem tudták bizonyítani..."


Bizonyítható volt, az egyik büdöstalpú -amelyik csak megégett- a kórházi ágyon nyilatkozott, hogy rendszeresen be szoktak járni az öreg kertjébe a termésért.

Végül -vagy két év meghurcolás után- "megúszta" az öreg egy figyelmeztetéssel. A mai ítélkezési gyakorlat szerint, még jól is járt, bár ha ezt az irányvonalat követik a bíróságok, akkor végre védheted a tulajdonodat.

2011. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy változott-e ez a hülye törvény, de tényleg volt egy ilyen, hogyha bántod a betörőt vagy korlátozod a szabadságában, akkor te vagy a bűnös. És azért ez felháborító. Hát segíteni ne segítsek neki? A kutyával meg ápoljon rögtön barátságot és másnap ő adjon neki enni.. Marhaságok uralkodnak Magyarországon....

Én biztos megrágatnám a kutyákkal ezeket és rohadtul nem bánnám

2011. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!