Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya fél a mérleghinta...

Ha egy kutya fél a mérleghinta akadálytól, azt hogyan lehet leküzdeni? Van itt olyan, akinek sikerült?

Figyelt kérdés
Vannak a környékünkön kutyás játszóterek, ahol vannak agility játékok is, néhány helyen ez a mérleghinta is, amitől az én kutyám fél. Nem pici kölyökként került hozzám, mentett kutya, nyilván vannak rossz emlékei, de remekül alakul, sokat fejlődőtt. Amivel még küzdünk, hogy tériszonyos (ha látja a mélységet), és ez a mérleghinta. Természetesen nem erőltetem, de azért van annyi energiája, hogy a későbbiekben kipróbálnám vele az agilityt, ott meg ilyen is van.
2019. jún. 10. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire fél. A megvezetés általában elég szokott lenni, tehát fogsz egy marék nagyon király kaját és a kutya azt követve átmegy rajta. Jó eséllyel nem fog amúgy elsőre átmenni, javasolt az első pár lépésnél odaadni a kaját és hagyni ha le akar menni, majd fokozatosan növelni ezt a távot.
2019. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam először, de egyelőre legfeljebb a feléig jön fel, ahol még nem mozdul be. Az egyik helyen nagyon hangosan és hirtelen csapódik vissza, ezt lehet tompítani? Agility pályán milyen? Vam egy alacsonyabb is egy másik játszótéren. Nem feltétlenül maga a zaj zavarja, mert a szilveszteri zajt jól tűri.
2019. jún. 10. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva szerintem először a magasság miatti félelmet kellene legyűrni, emiatt én nem hintán próbálkoznék hanem először egy rámpával. Annak állítható a magassága, gyakorlatilag a földig le lehet nyitni és fokozatosan emelni ahogy szokja a kutya.

Csak mert a mérleg átbillenéséhez való hozzászoktatás az egy külön buli lesz.

Egyébként ha majd mentek agilityzni akkor ezeket meg fogják ott is mutatni. Senkit nem hagynak cserben :)

2019. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is tériszonyos volt, a rámpán se akart először átmenni. Most 3 éves, egyikkel sincs probléma, bár őt körülbelül egy éves kora körül kezdtem el ezekkel a dolgokkal "kínozni", akkor még lehet könnyebben alkalmazkodik a kutya az ilyesmikhez.

A suliban az oktató és az én segítségemmel, szinte felemelve a kutyát felsétáltattuk az akadály feléig (természetesen kaja, sűrű nyugtatgatás, örvendezés közepette), majd szép lassan átbillentettük az akadályt, tartottuk egy kicsit, hogy ne szaladjon le azonnal, majd ezután futhatott lefele. Arra kell még figyelni, hogy ne engedd, hogy oldalra leugorjon, mert akkor később is inkább azt az utat fogja választani. Utána ezt egy-kétszer még megcsináltuk, hogy ne negatív emlékként éljen a kutyában az akadály. Ezután pedig rendszeresen gyakoroltunk, amíg kellett addig az oktató segített, majd egyszercsak meg merte csinálni magától.

A tériszonynál is egy ilyen "csakazértis" elv segített. Nem hagytam, hogy féljen, először a fal mellett mentünk fel, vagy a karomban cipeltem fel. Ott fent pedig játék, simogatás, kaja és egy idő után elengedte magát, és legyőzte a kíváncsiság a félelmet. Illetve amikor egy nagyobb társasággal kirándultunk, annyira el volt foglalva a sok emberrel, hogy észre sem vette, hogy egy vasúti felüljárón mentünk át, ahol "tériszonyának kellett volna lennie".

2019. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy én is tériszonyos vagyok, és ugyanúgy neki és nekem is a meredek terep, ahol előjön. Voltunk együtt túrázni Szabadszálláson, ott pont volt ilyen lejtő, és a homok miatt csúszott is, lejöttünk, de csak lassacskán araszolva. :-) Amikor hozzám került, akkor még nem tudtam róla ezt. Minden esetre ez mindkettőnknek kihívás, de nem akarok csak emiatt kihagyni valamit, és őt sem akarom túlfélteni.
2019. jún. 10. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!