Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg káros gyakran fürdetni...

Tényleg káros gyakran fürdetni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Havonta kétszer érzékeny bőrre való, mindenmentes kutyasamponnal, egyébként minden nap frissítő zuhannyal sampon nélkül? Mert nincsenek úsztatáshoz vizek, és szenvednek a melegtől még lenyírt bundával is.
2019. jún. 10. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kétszer szerintem még nem vészes, ha nagyon koszolódik. Egyébként a szőrzet általában öntisztuló és véd a meleg ellen, de mivel nem írtál fajtát, ezért csak általánosságban tudok írni.
2019. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Kiszáradhat a bőre és ekcémás lehet, ha samponnal mosogatod. De sampon nélkül bevizezheted a bundáját, az nem árt neki.

Valóban szomorú, hogy nincsenek kutyaúsztatásra alkalmas vizek. A folyók veszélyesek, elviheti a kutyát a sodrás, a holtágakban, tavakban elzavarnak a horgászok, vagy olyan szennyezett a víz, hogy a kutya bőrbeteg lesz. Én is ezt tapasztaltam.

Ha van kerted, szerezz be agy felfújható medencét, vagy egy műanyag gyerekhomokozót, és töltsd meg vízzel. Azokban sok kutya szeret pancsolni. Ha lakásban tartott kutya, akkor csak a zuhany marad, vagy a parkokban a füvet locsolók.

2019. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Samponnal, akármilyen is, felesleges kéthetente fürdetni.

A zuhany nem egyenlő a samponos fürdetéssel.

Ha nem nyírják le a bundát, zuhany után lényegesen tovább hűsíthet, mint amikor a csupasz teste lesz vizes.

Nekem hosszú,duplaszőrű kutyám van. 1 órai sétakor slaggal kap zuhanyt a parkban. Némi szaladgálás után csak nedves marad. Az pedig hűti, mert a lakás 28 fokos és csukott szájjal alszik .

2019. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
A kutyasampon biztosan nem szárítja ki a bőrét és ekcémát sem okoz. El kéne olvasni a kérdés alatti leírást is...
2019. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincs bőrérzékenységük, csak az óvatosság miatt választottam a legjobbnak tűnő sampont, amit beteg bőrű kutyáknak a legjobbnak értékeltek. A leírása szerint szappanmentes, és vissza is pótol a zsírból, de azért ezeket nem veszem igazolt ténynek.


A hosszú, vastag bunda miatt kezdtem nyírni (hasonlatként bobtail ill. újfundlandi típusú bunda, amúgy keverékek), mert nekem két állatorvos is azt mondta, hogy a hosszan nedvesen maradó bunda ugye sok port felvesz, a nedvességtől bepállik a szőr alatt az ép bőr is, és így könnyen fertőződik, begyullad, támadni fogják a legyek...

Meg bundával is legalább így szenvedtek. :(

2019. jún. 10. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Az újfundlandi szőrét pont hogy nem kell vágni, mert dupla rétegű.


Mivel nem tudom milyen szőrzete van a keverék kutyáidnak, ezért csak a következő tanácsot tudom adni:


* Egyrétegű szőrzet (pl. amilyen a yorkinak is van): Vágni kell, de nem szabad teljesen kopaszra, főleg nem nyáron.


* Duplarétegű szőrzet (nyílt/zárt): Nem kell vágni, mert természetes védelmet nyújt a napsütés, a nedvesség ellen. Ellenben ápolni kell, fésülni rendesen, mert ha felgyülemlik a levedlett aljszőrzet, akkor hasonló baj lehet belőle, mint amit az állatorvostól hallottál.

2019. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kutyasampon még nem lesz jobb. A sampon károsítja a kutya bőrét/szőrét védő természetes olajréteget. Ez az olajos réteg a kutya immunrendszerének része, megakadályozza a bőr gombásodását, gyulladás, ekcéma kialakulását. A samponos fürdetés után fokozódik az olaj termelődés, hogy helyreálljon a természetes állapot, ez időlegesen olajos, zsíros szőrzetet és bőrt eredményez ami fokozottan koszolódik és intenzív "kutyaszaggal" jár. Erre a gazdák reakciója az újabb fűrdetés ami egy végetnemerő és a kutya egészségére káros körforgás.


Évek óta nem fürdettem samponnal a kutyáimat mégis szép, tiszta a bundájuk. Csak egy jó kefe kell, néha zuhany ha nagyon összemocskolják magukat.

2019. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nem büdösödnek sampon után, és nem korpás a bőrük, bár eddig ritkán fürdettem őket (talán 4-5x évente), de amikor árnyékban lihegtek, mindig kaptak langyos-hűs zuhanyt. Viszont hiába fésülgetem őket, dögönyözés után mindig fekete lesz a kezem, kivéve, ha nem olyan régen samponnal voltak fürdetve - ezért gondoltam rá, hogy esetleg nekik is jól esne több samponozás és kevesebb koszmennyiség.

De, dupla rétegűek sajnos, úgyhogy állandóan kefélgetni kell, hogy ne csomósodjon. A tavasz végi nyírás eddig bevált, alig szednek össze szúrós-ragadós növényeket a sétákon, amiket a hosszúból általában úgy kellett kivagdosnom. :/

2019. jún. 11. 00:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dupla rétegű bunda télen fűt nyáron hűt, tilos nyíratni! Azért van melegük,mert tönkre tetted a hővezetésüket.


Ha egy dobermant meg egy komondort raksz ki a napra, a doberman fog előbb hőgutát kapni.


Egyébként felesleges havonta 2x fürdetni őket samponnal.


4,5 kgos kutyám van, imád koszos lenni,de így is kb 6-8- hetente fürdetem samponosan.


Sima vizzel való leöblítés oké. Ilyenkor van hogy napi 3x is beállítom a zuhanyba és hűs vízzel át hűtőm, bár legtöbbször elég ha a lavort megtöltöm és lehűl magától,belefekszik.

2019. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!