Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan fajta kutya, akit...

Van olyan fajta kutya, akit tényleg nem lehet kihozni a sodrából?

Figyelt kérdés
Sose harapna meg embert? Ha a gyerekek nyúzzák, akkor se? Hallottam, hogy minden kutya bepöccen egy idő után.
2010. júl. 8. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
labrador
2010. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb mindegyik. Még egy bernáthegyi is, amiben nyoma sincs az agressziónak, előbb-utóbb begurulna.


Ha teszem azt folyamatosan nap mint nap verik, előbb utóbb az ilyet a kutya megtorolja.

2010. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
hát az internet szerint a labrador!de nekem pl 13 éves vagyok most lett egy kaukázusim és pl.:a testvérem aki 2 éves rajta lovagol és nem harpja meg már egy éve az aztán nemm gurul be
2010. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem fajtától függ, minden kutya más :)
2010. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyedre válogatja, azt tudom, hogy a bernáthegyivel kiskoromban bármit megcsinálhattam. Egyszer egy fél napot azzal töltöttem, hogy szándékosan kihúzzam a gyufát, és végül hosszas lovaglás, fül és farok és pofatépés után a bajusz húzással sikerült. De emlékszem, hogy olyat is csináltunk vele, hogy a farkába kapaszkodva huzattuk magunkat a dömperrel.


(Nem volt felnőtt, aki ránk szóljon)


Végül mikor igazán felmérgesítettem, egy kicsit megkapott, van egy pár mm-es sebhelyem a mai napig, de azért vérengzést akkor sem követett el :)

2010. júl. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Basset Hound. Életemben ilyen mamlasz bamba kutyánk nem volt :)

Imádnivaló!

2010. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Nekem két palota pincsim van :D a kan az enyém :9 a nőstény apukámé.. kiskorom óta imádom a sajátom persze az apuét is dee a sajátomat jobban, soha semmiért nem adnám oda senkinek.. és őt nem lehet kihozni a sordról :D visziont a másikat igen a nőstényt, ez télleg nem fajtától függ
2010. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

német dog! nekünk volt! nagyon gyerekszerető. Gyerekkorunkban sokat gyomroztuk, de ha megunta, akkor elment, soha nem bántott, egyébként nagyon családbarát, íme egy cikk:

[link]

2010. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Vannak alapvetően türelmes és kevésbé türelmes fajták. A türelmesebbek legmarkánsabb képviselője szerintem a golden retriever, akit többnyire tényleg csak a saját érdekében nem ajánlatos neveletlen gyerek mellett őrizetlenül hagyni, mert nem képes megvédeni magát.

Mindemellett a legtöbb kutyának van ingerküszöbe, kinek alacsonyabb, kinek magasabb. Ez nem feltétlenül fajtafüggő, nagyon nagy különbségek vannak fajtán belül is a különböző egyedek között, illetve a nevelés is rengeteget számít. Szinte bármilyen kölyökből lehet félelmében támadó vagy agresszív felnőttet nevelni.

2010. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább személyiség, mint fajta kérdése ez. Vannak persze biztosabb választások, a legtöbb népszerű családi kutya ilyen (a szobacirkálók kivételével), magyar vizsla, golden, na meg a különösen nagytestű kutyák, pl. berni pásztor. Mindegyik fajtában akadhat idegesebb egyed, szóval nincs garancia, na meg láttam én már olyan rottweilert is, amelyik isteni terápiás kutya lett volna, annyira nyugodt és mindent eltűrő természete volt, szóval tényleg inkább az egyedet kell nézni, mint a fajtát.
2010. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!