Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek legyen kutyam?

Szerintetek legyen kutyam?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni és ma délután kell leadni az előleget a kiskutyara. Máltai selyem kutyáról van szó. Most 5 hetes. Tehát kb 3 hét múlva hozhatom majd el.

Albérletben élek egyedül, egy lakasban, tavaly épült. Azóta itt lakom (jó egy éve). A tulaj bele ment a kiskutyaba, azzal az indokkal, hogy ha kárt csinál, akkor én terítem meg.

Nincs félre tett pénzem. Vagyis pont most kezdenek el félre rakni (ebben a hónapban 50 ezret), és minden hónapban meg lenne ez az összeg. Tehát most kezdenek el spórolni.

Vendéglátós vagyok, napi 11-12 órát dolgozom, 10-21/22ig. Heti négy napot.

Tehát három napot lennék ténylegesen a kutyaval. Egy napot tudna hetente mamaval lenni.

De reggel és este amint lehet setaltatnam.

Emiatt a két tényező miatt felek. Fajtiszta a kiskutya de mi van ha sokat beteg lesz vagy nem tudok neki valamit megvenni? Mert eddig mindig épp hogy kijottem hónap végén de volt hogy utolsó egy hétben 3 ezer forintom volt... bár most már tudnék spórolni.. és végre el érkeztem ehhez a ponthoz de ha lenne kiskutya akkor meg nem tudnék... a lakas kb 90-95 között van mindennel együtt.

Vagy mi van ha nem elég neki a 3-4 nap foglalkozás? Egésznapos. A többi nap pedig reggel és este.

Orulnek neki nagyon mert nem lennék egyedül és szeretném mindennel jobban és tanítanak, játszanánk, de közben e kettő dolog miatt felek.

Elvileg havi 10-15 elég egy kiskutyanak, az meglenne és félre rakni is tudnék úgy de mi van ha bármi jön...

Neten valahol azt irjak elég neki a kis foglalkozás, valahol azt hogy nem..

Legyen kutyam?

Köszönöm előre is a válaszokat!

24/N


2019. jún. 17. 11:53
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Azzal a feltétellel *
2019. jún. 17. 11:54
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Havi 10-15-ből nem jön ki, legfeljebb csak a kaja és étel kiegészítők! Kullancs ellen, szívféreg ellen plusz havi 5-6.000 ft, az oltások az első két hónapban még plusz havi 12.000-18.000. Felszerelések, kutyasuli pedig még benne sincs a felsorolásban!


Illetve egy kölyköt nem hagyhatsz magára 10-12 órára! Legalább kétszer a munka közben haza kell ugranod ránézni, levinni!

2019. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
43%

Ha nagyon szeretnéd legyen de szerintem ha még várnák egy két hónapot úgy jobb lenne

De ez a te döntésed,sok sikert kívánok ❤️

2019. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutya nem bír ki ennyit, napi 5-6x ki kell vinni ahhoz, hogy pár hét múlva szobatiszta legyen, emellett egész nap egyedül.. Amúgy is amikor hozzád kerül egy hét szabit vagy inkább 2t ki kellene venned, hogy a szobatisztaságot megtanulja.

Hiába heti 4x, de akkor kajak egyedül reggeltől estig.

Kell vele foglalkozni különben neveletlen marad, szerintem most nincs itt az ideje a kutyának.

A kezdő felszerelése 2-3 havi táppal kb 40ezer, emellett 2 hetente oltatni kell, ivartalaníttatni.

A sétáltatás nem elég, szocializálni, tanítani kell.

Hónapok alatt lesz belőle rendes kutya, szerintem most ne tedd le a foglalót.

Majd ha stabilabban állsz a lábadon, lesz párkapcsolatod, ketten figyeltek rá, foglalkoztok vele.

Vagy olyan munkád lesz hogy nem kell 10-12 órákra egyedül hagyni.

2019. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Várj még vele, legyen egy kis félretett pénzed, valamint az az ideális, ha úgy hozol kiskutyát, ha legalább az első héten folyamatosan vele tudsz lenni. Azt is számításba kell venned, ha most hozod el a kutyát, hogy, mivel sokat lesz egyedül, garantáltan kárt fog tenni a lakásban, és azt meg kell térítened.

Ha napi 10-12 órát dolgozol, akkor minimum 12 órát egyedül lesz, ugye el is kell jutni a munkahelyre és haza is kell érni onnan. Nem elég egy kiskutyának reggel-este egy séta, eleinte biztosan nem, később sem egészséges. Én várnék ezzel még.

2019. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Férjemmel mindketten vendéglátósok voltunk, amikor kutyánk lett. DE! Ő akkor épp 2 munkahely között volt, tehát 2 hetet otthon volt vele, utána hagytuk egyedül napi 12 órára. Persze sokszor meg egész nap vele voltunk. Hamar szobatiszta is lett, de az alom sokáig megmaradt biztonság kedvéért. Nem használta.


A költségeket nehéz előre kalkulálni, lehet hogy olcsón megúszod, de bármikor lehet plusz költséggel kalkulálni.

Nagy felelősség egy kutya, jól gondold meg! Ha esik, ha fúj, sétáltatni kell! Ha beteg vagy, akkor is! Ha nyaralnál, akkor is!

2019. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Rá nézni napközben mem tudok a kutyára. Egyedül lenne 10-21/22-ig. Az utazás az kb 30 perc oda-vissza.

Sajnos az gátol egyedül, hogy négy napot teljesen egyedül lenne, illetve a pénz. Most már végre tudnék spórolni, de gondolom a kutya azt elvinné.

Anya azt mondja, majd akkor legyen kutyám, ha lesz pár kapcsolatom.

Viszont a baratnoim azt mondjak, legyen, mert annyi gond nincs vele, kis pici kutya, olyan nagy kart nem csinál, vagy egyáltalán nem, és havi 15bol kijön kb.

Szeretnek kutyát de napközben a szabadnapon nekem ott van az ügyek el intézése, takarítás, pihenés, edzés, hugom...

Bár így most hogy ezt leirtam, jelenleg egy párkapcsolat sem fer bele most nekem...

Akkor kiskutya se legyen?

Sajnálom szegényt vissza mondani, mert péntek óta tartják nekem és ma kene foglalozni :(

2019. jún. 17. 12:48
 8/29 A kérdező kommentje:
Szabit nem tudok kivenni. Vendéglátásban nincs szabadság. 3 szabadnap van egy heten. Ünnepek miatt van hogy csak 2. Szóval 4 napot egyedül lenne a kutya. Ez fix.
2019. jún. 17. 12:53
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondd vissza! Várj még egy-két évet vele, legyen megtakarításod, netán párkapcsolatod, ahol ketten gondoznátok.

A leírásaid alapján nem lenne elég minőségi(!) időd rá.

2019. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ment a zöld kez.

Akkor vissza mondom.

Remelem mielőbb lesz gazdija. És majd később nekem is lesz, ha stabilabban állok! :)

Eszem tudja így kell dönteni, csak a szívemnek nehéz..

2019. jún. 17. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!