Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen kutyám? Rossz...

Hogyan legyen kutyám? Rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Szívem vágya egy kiskutya egy Westie őrülten rajongók a kutyákért életem a kutya mindenem kutya kutya párna kutya minden


Apukammal élek de ő nem szeretne a házba

A pszichológusom szerint jót tenne egy kutya azt ajánlotta hogy olyat csináljak amit szeretek


Az fordult meg a fejemben hogy apának azt kamuzom hogy 3 hetre vigyázni kell egy kutyára és fizetnének erte

A pénz hallatán ahogy ismerem apám amilyen soher tuti ugrik rá de félek is mert rossz ötletnek tartom


Jelenleg a költözés nem lehetőség számomra maximum 4 év amire sikerül annyi pénzt félretegyek



De örülten akarok egyet nem tudnék még 4 évet várni



2019. ápr. 10. 10:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Menhelyes kutyaseta kizárva harapott ott meg már kutya
2019. ápr. 10. 10:02
 2/20 A kérdező kommentje:

Tudom hogy felelősség egy kutya

Oltás chip gondozás szeretgetés nevelés de én felnőtt vagyok már ehhez menne

És tudnék vele lenni

2019. ápr. 10. 10:04
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

És a 3 hét után mi lesz vele? Egy kutya 12-15 évre szól?

Honnan vennéd a kutyát? Egy tenyésztő vagy fajtamentés sem ad ki így kutyát.

Mi van, ha Apud 3 hét után, miután elmondtad ezt a sztorit, nem engedi?

Miből állod a kutya (tenyésztőtől 120-150 ezer) árát, majd a további kiadásokat? (Felszerelés, táp, oltások, ivartalanítás)

Ezek a költségek alsó hangon 15 ezer forintot jelentenek havonta.

Minden nap le tudnád/akarod vinni legalább 3*, de inkább 4* az elkövetkezendő 12-15 évben?

Mi lenne vele, amíg te osztálykiránduláson vagy vagy nyaralni mész?


Én ennyi alapján nem ajánlom, hogy hozz kutyát. Apudé a ház, ha ő nem akar bele kutyát, akkor ne erőltesd, a kutya fogja meginni a levét.

2019. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Be vagyok zárva

Nincsenek barátaim

Pszichológusom is megerősítette hogy legyen de én nem tudom hogyan és én is ettől félek


Dolgozok 6 órába vagyok részmunkaidőben

A házunk mellett van a munkahelyem

22 vagyok


Nettó 165 e keresek abból havi szinten 100 félre tudok tenni az egy évbe 1millio 2 ft

Itt a házak ahol élek aránylag jó árban vannak

1.5 szobás lakás 5.5m Ft

2019. ápr. 10. 10:11
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem! Ez nem így megy! Kutya csak akkor lehet, ha mindenki akarja! Ilyen nincs, hogy átvered azokat, akikkel együtt élsz, akik szintén felelősséggel és minimális munkával tartoznának a kutya iránt! Nem pszichológushoz, hanem pszichiáterhez kellene inkább járnod, ha ilyeneken gondolkodsz...

Mellesleg a helyesírásod, a fogalmazásod és a gondolkozásod alapján teljesen alkalmatlan vagy ilyen felelősségre!

2019. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kutya jót tehet. A pszichológusak igaza van.


Viszont ha nincs rá időd/pénzed, illetve apád nem akarja, akkor ne is legyen, és a pszichológus tanácsa nem "recept", nem kell apádnak vigyázzba vágnia magát a szavára. Ha nem, akkor nem.


A kutya megérzi, ha az egyik gazda nem szereti, nincs rá szüksége. Plusz tényleg rá lesz szorulva apádra, ha te valamiért nem leszel otthon.


A költségeket előttem már leírták - a tenyésztő 100.000 felett adja, és ez a legkisebb költség. A kutyát folyamatosan etetni kell, oltatni, és mi lesz, ha megbetegszik vagy megsérül?


Azt hazudnád, három hétre lenne nálad, pénzért. Mi van, ha utána akar járni? Mi van, ha kér kölcsön a pénzből, nálad meg nincs semmi?


Kicsit sem gyanús az sem, ha hirtelen megjelenik egy kutya, mindenféle szerződés nélkül (ugye aki figyel a pénzére, az kér papírt) mindenféle felszerelés nélkül (fekhelyet, tálat, játékot kell venni) majd 3 hét után nem veszi vissza a kutyát.


Azt ajánlom, hogy hanyagold a kutya témát. Majd ha külön laksz, egy egész falkád lehet ha úgy szeretnéd, de apád mellé ne fogadj be egyet sem.


Másféle terápia, esetleg virtuális kisállatok segíthetnek.

2019. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Az írásod alapján azt hittem, hogy 12-13 éves vagy. Ilyen értetlenség mellett ne legyen kutyád.
2019. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad úgy kutyát hazavinni, ha nem mindegyik családtag szeretné, vagy legalábbis bele nem egyezik. A kutya érdekében, ne légy önző!
2019. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján te úgy tekintesz a kutyára, mint egy eszközre, tárgyra, amitől gyógyulást remélsz.

Ez már alapból rossz. A kutya családtag, társ, egy önálló akarattal és személyiséggel rendelkező élőlény.

Nem tudod félretenni ha megunod, és bizony nem mindig az csinálja amit te akarsz.


Ezek alapján én sem javasolnék neked kutyát.

Ha már mindenképp ragaszkodsz valamilyen állathoz, akkor valami kisállatot javasolnék, aminek a tartása jóval egyszerűbb, olcsóbb, és nem igényel állandó társaságot.

Pl. valami kis rágcsáló, hörcsög, tengerimalac stb. Ők is nagyon-nagyon meg tudják hálálni a gondoskodást, és ellenük talán még apukádnak sem lenne kifogása.

2019. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz amit mondasz pár év és elköltözhetsz, onnantól olyan kutyát tartasz a saját lakásodban amilyet akarsz.
2019. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!