Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyusom fél éves és...

Yorki kutyusom fél éves és olyan mintha néha epilepsziás rohama lenne. Habzik a szája, Mereven néz és csak a fal mellett megy. Mitől lehet ez és mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell vinni, gyógyszert kell szednie.
2008. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltunk már..de csak annyit mondott h ez a yorkiknál előfordul:S
2008. nov. 12. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:

?én nagyon sok yorkit ismerek,de ez sztem nem tipikus yorki betegség.

Anyósomnak a palotapincsije 7éves és epilepsziás.ő nem ad neki gyógyszert,mert nyugtatót kéne adni,ő meg mondta,h nem.kb.havonta rájön a roham,simgatják,nyugtatgatják.pár perc és jól van.én a helyedbe megkérdeznék más dokit is!

2008. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van egy yorki kutyánk és mi is elég sok "yorkist" ismerünk. Viszont ezt a tünetet még egyikünk sem tapasztalta. Szerintem akkor vidd el másik orvoshoz, hallgasd meg az Ő véleményét, diagnóziását is. Aztán majd írd meg, mint mondott az orvos.

Jobbulást a pici yorkinak!!

2008. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát elvittük dokihoz..Írt fel neki gyógyszert és 2napig birta vele..Utána meghalt:'( :'( A kutyusnak a mája felmondta a szolgálatot..Mert májbetegsége is volt szegénykémnek:(:(
2008. nov. 23. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló vagyok, ismét.

Nagyon-nagyon sajnálom a kiskutyátokat!! :( Ez borzasztóan szomorú! Részvétem Nektek! :(

2008. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon rossz volt ezt olvasni,nagyon sajnálom.szegény kutyus.örökletes betegség volt?
2008. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm..:):(

Hát igazából nemtudom..Azt olvastam hogy az epilepszia örökletes..De az anya kutyának meg az apa kutyának nem tudtuk h lenne ilyen féle baja..Bár lehet a gazdik tudták és nem szóltak..:( de nagyon hiányzik:(

2008. nov. 24. 21:55
 9/9 anonim válasza:

Szép napot mindenkinek!


Egy jó tanács ebben a témában: ha yorki kutyusnak habzik a szája az az esetek többségében nem epilepszia (márpedig ezt sajnos nagyon sok állat orvos félrekezeli). Általában ilyenkor leesik a kutyus vércukor szintje és ez váltja ki. Ezt kiválthatja ha esetleg nagyon felpörög játék közben vagy ha esetleg nagyon hisztizik valamiért:-) A gyógymód általában nagyon egyszerű: egy negyed kávéskanálnyi calo pet paszta a szájába ami visszarántja a vércukor szintjét a normál értékre és véletlenül se rögtön epilepsziás rohamra gyanakodni. Állatorvos a szomszédom akinek két yorkija van és egy ideje már nekünk is van:-)

2009. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!