Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magunkkal vigyük, vagy ne?...

Magunkkal vigyük, vagy ne? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma este hazautazunk a szüleimhez, egy hétre. Van egy 6 éves angol bulldogunk,és én nagyon nem szeretném itthon hagyni, de van néhány probléma amit nem tudom hogy oldunk meg.

Nem szeret autókázni, nincs rosszul vagy ilyesmi, de látszik rajta a kocsiban, hogy a pokolba kíván mindenkit és fél. Ez az út, pedig 3 óra hosszáig tart.

A másik, hogy a szüleimnek van egy keverék ivartalanított kan kutyája, akiről kb. elképzelésem sincs, hogyan fogadná a kutyánkat,ráadásul ha este érkeznénk meg esélyem sem lenne, őket úgy összeszoktatni, hogy éjszakára kint merjem hagyni mindkét kutyát.

Viszont ha itthon hagyjuk, lenne aki feljönne etetni, de ez ennyiben ki is merülne.

Tudom, hogy a kutya a gazdája mellett érzi a legjobban magát, de most tényleg elbizonytalanodtam, hogy mit kéne tennünk. Szerintetek?


2010. júl. 9. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha eleve az udvaron hagyod a kutyád, akkor feleslegesen viszed magaddal.
2010. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itthon is az udvaron alszik. Nem ez a problémám.
2010. júl. 9. 08:28
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Én vinném. Mint ahogy viszem is most egy hétre nyaralni, pedig 60 kg / 78 cm a kicsike. És udvari kutya, nyaralásnál mégis bent alszik velünk. Ránk 4-5 órás autókázás vár.

Amúgy szerintem egy ivartalanított kannal könnyen össze lehet szoktatni a tiedet is, de az első este azért inkább aludjon bent veletek, azután lesz egy egész napod, hogy összeszoktasd őket.

2010. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet a szüleidnél elkeríteni neki területet? Az utazás közben talán ha sűrűbben megálltok, az segítene. Az én kutyám sem szeret utazni, nem fél, csak nagyon izgatott, mi 2-3 megállással szoktunk Nyíregyházára menni Bp-ről.

Mivel kölyök, talán nem lesz gond a másik kutyussal. Ha este érkeztek, akkor kivételesen nem lehetne bent a házban? Bár lehet, hogy azt is rosszul venné az ottani kutyus.

Hát nem könnyű, de én azért megpróbálnám elvinni.

2010. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem is vigyétek. És igen az első éjszaka aludjon bent inkább. Jó kutya lesz. Nincs annál nagyobb boldogság egy kutyának, mint amikor együtt lehet a gazdáival.

Te is sokkal nyugodtabb lennél, hidd el.

Esetleg apukádat megkérdezhetnéd (az apukák nagyon ügyesek) nem tud-e egy kennel félét összerakni ideiglenesen.

Ha elviszitek te sem izgulnál, nem hívogatnád azt az embert, hogy hogy van a kutyus.

2010. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi sokszor Németországba, 5-6 órás útra vittük a kutyánkat és ő is elég nyugtalan volt. Nagyon nem bírta.

Kaptunk a dokitól kék bogyót, amivel szépen elfeküdt estig.

Nem szép módszer, de nem lett baja tőle, és egy évben egyszer van ez.

2010. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem is vidd. gondolj bele, te nyugodt lennél hogy otthon a kutyusod egyedül magányosan van? ismerem az érzést :) és nagyon megbántam hogy nem vittem bármilyen kockázatos is a helyzet, MINDENRE van valami megoldás.

Most nem írom le megint hogy bent aludjon, stb, mert ezt akarom mondani én is :)

nem lesz semmi baj, főleg hogy ott lesz veled.

2010. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Azért utálja az utazást, mert egymást gerjesztitek. Te látod rajta, hogy utálja, ezért ő utálja, mert látja, hogy a gazdi aggódik.

Tedd kellemessé neki az utazást és szeretni fogja.

A szüleidet kérd meg, hogy a kutyájukkal sétáljanak ki a falu szélére és ott ismertessétek össze a két ebet. Legyetek ott egy fél órát, hogy legyen idejük megismerkedni, aztán együtt vigyétek vissza őket.

Semmiképp ne vidd be a kutyádat minden előzmény nélkül egy másik kutya területére.

És persze érdeklődd meg, hogy a szüleid hogyan fogadják, ha kutyástól állítasz haza.

2010. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Oppá, most nézem, kicsit jól elkéstem a válasszal.
2010. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!