Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ráhagynátok a a cicátokat egy...

Ráhagynátok a a cicátokat egy kedves gondoskodó nénire majdnem 3 hétre? Vagy vigyük magunkkal? Az út nagyon hosszú.

Figyelt kérdés
Majndem 3 hétig leszünk távol itthonról. Van egy nagyon simulós ,bújós, szeretetéhes cicánk. Van a szomszédságunkban egy néni aki bolondul érte és vigyázna rá átvinné magához szivesen eteti ,itatja,de 3 hét nagyon sok idő félek hogy mondjuk nem fog a cica enni,mert hallottam már olyat hogy csak attól fogadta aki addig is etette. Meg félek megviseli hogy nem vagyunk vele nap mint nap. Reggelente is kelt minket és egyből simulással ,bújással indul a nap :) A néni közvetlen szomszéd úgyhogy nappal átvinné magához ha otthon van. Este pedig itthon aludna. De nagyon ragaszkodó cica és sosem hagytuk őt magára még egy napra sem. Egyébként 6 hónapos. Külföldön élünk hazamennénk a családhoz 1-1 hétre ott is ellenne aztán egy kis nyaralás a Balcsin oda is vihetjük magunkkal. De az út az min. 13 óra :S Mondjuk sokat alszik ,útközben meg úgyis megállunk sűrűn hámmal pedig sétálhatna. Ha itthon maradna nagyon aggódnék minden nap sajnálnám hogy nincs velünjk :( Ti mit tennétek a helyemben? Válaszokat köszönöm.
2011. júl. 3. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha kibírja az utat akkor én mindenképpen vinném magammal.
2011. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz lenne, de én otthon hagynám a cicámat.

Fiatal cica, és nem hiszem, hogy jót tenne neki 13 óra utazás. Mint írtad, a néni gondoskodna róla, ellátná, vele lenne. Szerintem jobb lenne neki, ha otthon maradhatna. Esetleg ha a nénivel alhatna éjszaka, hogy éjszakára se maradjon egyedül?

Ne aggódj, biztos szomorú lesz a cicus, hogy elmentetek, de enni fog. A macskák többsége a helyhez ragaszkodik, és bizony elfogadja mástól is az ételt!

2011. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:) én is affelé húzok hogy vigyük és párom is. Szerintem kibírná mert elég nyugodt típus a cica. Na és otthon is inkább családdal vagyunk és így más mintha repülnénk máshova külföldre és ott lennénk 2-3 hetet. De a Balatonon csak 4 napot fogunk lenni ott egy kisebb szobában leszünk de ugyanúgy hámmal le tudjuk vinni a nagy udvarra is ha ott tartózkodunk. Néha strand hát akkor marad viszont egyedül a szobában. De alukálni is kell néha :)
2011. júl. 3. 14:06
 4/15 A kérdező kommentje:
Minden reggel jön az ajtó elé keres minket. Szívem szakadna meg ha itt maradna hisz olyan kis érzékeny macsek. Egyébként ő már piciként is kocsival lett elhozva és jól elvolt a nagy úton . És vad idegenek voltak neki azok akik elhozták. Mégis elvolt hol aludt hol mászkált köztük. Itt volt gáz mikor a házban kereste a régi gazdit a tenyésztőt. Ez nagyon nem könnyű döntés. Szerintem nagyon sokszor járna az eszemben és nagy lelkifurdalásom lenne miatta.
2011. júl. 3. 14:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ezért is vinném magammal ha ennyire ragaszkodsz hozzá és a cica is hozzád.Én szerintem bőgnék pár nap múlva hogy hiányzik:D.Szólj majd h hogy döntöttél.Üdv.
2011. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Eddig mindig azt javasoltam, -meg magam is úgy tettem-, hogy maradjon itthon a cica.

A Te helyzetedben viszont, a leírtak alapján, jobb, ha viszed a cicust, nehogy tényleg ne érezd jól magad emiatt:)

Egyébként valamennyit biztosan enne a néninél is, és szerintem is jó ötlet, hogy nappal a néninél, éjjel pedig a megszokott helyén a Te illatoddal. De inkább vidd.

Megírod, hogy milyen fajta, nagyon érdekelne, mert írtad, tenyésztőtől van:)

2011. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Brit Rövidszőrű chocolate point :) Nagyon imádnivaló ,sokszor igényli azt hogy simogassuk ,vegyük ölbe ,teljesen elengedi magát mint egy plüss cica:D Mindegy hogy fogjuk ,nyúzzuk láthatóan élvezi.

Majd mikor repülővel megyünk haza egy hétre akkor persze maradni fog ,de erre a hosszú időre csak nem hagyom ,párom is nagyon szeretné ha vinnénk. Volt, hogy párom repült haza én maradtam a cicával itthon és párom után is nyávogott,kereste :) Reggelente mindig várja páromat a lépcsőn mikor felkel és készülődik munkába. Aztán később engem fogad és nyávogva üdvözöl. Hallom mindig ahogy páromat is üdvözli és úgy csak reggel csinál :D

2011. júl. 3. 18:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én vinném, ám nem tudom, h milyen a cica tűrőképesságe. Én Debrecen-Pest távot csináltam a cicussal, azzal nem volt semmi gond. Gondolom gyakrabban meg kell majd állnotok de ennyi.
2011. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

15.27-es vagyok:)

Szinte gondoltam:) Én is vágyom egy Brit rövid szőrűre, de én a klasszikus ezüst-feketére:)

A Tied is gyönyörű lehet. Képet esetleg nem tennél fel róla?:)

2011. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hát 13 óra az elég durva.. :/ ha jól bírja az utazást, én mindenképp vinném. főleg hogy 3 hét alatt könnyen hozzászokhat a szomszéd nénihez, és lehet hogy már nem úgy tekintene rátok miután hazamentek, mint előtte. szerintem vidd el bár lehet hogy túl kockázatos :) :/
2011. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!