Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta vagy annak...

Milyen fajta vagy annak keveréke való, egy kezdő amatőr kutyásnak?

Figyelt kérdés
családikedvencként családiházba kinti/benti bejárással
2019. jún. 23. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Bármilyen kutya.
2019. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Menhelyi
2019. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez így kevés. Mennyit mozgatnád egy nap? Akarsz-e vele sportolni, és ha igen mit? Járnátok-e aktívan kutyasuliba? Milyen szörzetű legyen? Milyen méretű legyen? Mik az elvárások, hogy hogyan viselkedjen más emberekkel, pl akarsz-e vele rendszeresen társaságba járni?
2019. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk pulifiú és egy puli keverék kislány van. Imádjuk őket. A puli és puli jellegű kutyákat csak ajánlani tudom :)
2019. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
házikedvenc lenne,ember-gyerek-kutya szerető,családiház udvaron tanitanám meg az alap parancsszavakat.semmi versenyzés és kutya iskola nem lenne munka se lenne.kétszer séta 1 nap,kistestü vagy középtermetü
2019. jún. 23. 21:08
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem megy a nevelés, mihez kezdesz?
2019. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Nekem mopszom van 17 éves voltam amikor vettük és már lassan két éves, előtte semmi állatom nem volt, ezt csak megláttam a neten és egyszerűen beleszerettem, szerintem mondhatom, hogy a fajta fanatikusa lettem😀, kinti benti tartásban van van egy külön lakrésze ami nyáron hideg télen meleg, ott fürdetjük, meg minden, átmeneti időben amikor számára kellemes az időjárás akkor az udvaron van, jelző kutyának is tökéletes, hiába kicsi a hangja olyan, mintha egy nagy véreb lenne, sokan rá is csodálkoznak amikor kinyitom a kaput és meglátják mekkora... Tanítani elég nehézkes és amit megtanít vele az ember azt is csak valami jutalom ellenébe képes előadni, egyébként ami számomra meglepő volt, hogy a székletürítést egy helyre végzi nem össze vissza az udvaron, mozgás igénye nagyon kicsi szalad két kört az udvaron befekszik az ölembe liheg egy kicsit és már horkol is, sétáltatni nem is nagyon szoktuk, mert nem is nagyon szereti, egy ideig megy a lábán aztán lefekszik és vihetem haza az ölemben... Negatívum, hogy nagyon hullik a szőre, főleg most a nagy melegben, ezt gyakori fürdéssel és a szőre kefélésével lehet kontrollálni, de így nyáron bármit csinálunk vele hullik a szőre és kész! Kajában túl nagy igényei nincsenek, tápot nem nagyon eszi meg csak egy-két félét, de abból se sokat, inkább zöldség, gyümölcs meg csirkemell amit nagyon szeret, a húslevest és a benne lévő zöldségeket is kamázza, de csontot szigorúan tilos neki adni! Amit tudok tanácsolni még, hogyha elszánnád magad egy ilyen vásárlására, hogy ilyen mindenféle beltenyészetes jófogásos selejteket kerüld, mert a gatyád rá fog menni, a mi kutyánknak sincs törzskönyve, de olyan embertől vettük akinek két törzskönyves gyönyörű kutyája van ez meg csak véletlenül besikeredett, de nagyon egészséges ezzel nincs gond.
2019. jún. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Erre a célra tökéletesen megfelel egy menhelyi kutyus.

Amire figyelj: kiegyensúlyozott, vidám, barátságos legyen, gyerekekkel is legyen tesztelve. Ne ijedjen meg hirtelen hangokra, mozgásra sem.

2019. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Ill. még valami: ha csak udvaron élne, akkor minimum középtermetű (kb. mint egy puli) és vastag bundájú legyen.
2019. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Fajtamentéseknél és menhelyeken érdeklődj, általában ismerik a kutyák természetét, akik náluk vannak, így tudnak a ti szempontjaitokhoz kutyát ajánlani.
2019. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!