Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha, kullancs ellen mit...

Bolha, kullancs ellen mit használtok? Amit lehet kicsi gyerek mellett is.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy kicsi gyerek mellett mit használtok bolha,kullancs ellen?

A kutya bent van,és mindent együtt csinálnak a kislányommal,ezért olyan kellene amitől ugyan úgy fogdoshatja,puszilgathatja. Eddig a Bravectot használtuk de nagyon sok rosszat hallottam róla. Köszönöm előre is :)


2019. jún. 25. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Bravecto vagy nextguard spectra lenne jó nektek. Csak a ngs előtt kell csinálni szívférgesség tesztet
2019. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Mi Simparicát.
2019. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a bravecto nagyon jó, mi is azt használjuk eddig benne és rajta sem volt soha kullancs, pedig erdős tóparti részen szoktunk sétálni.

És nektek az lenne továbbra is a legjobb megoldás.

2019. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És a szúnyogok ellen mivel védekeztek? Már egyre több hazánkban is a szív-és bőrférgesség, amit szúnyogok terjesztenek.
2019. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szúnyogos időben Nexgard Spectra. Benne van a milbemicin is, amit pl Bravecto mellett külön kell adni.
2019. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Használjátok nyugodtan a Bravectot, ha eddig bevált. A negatív tapasztalatoknak, rossz véleményeknek 2 valós, reális oka van (a többi csak fölösleges pánikkeltés eredménye):

1. Az ilyen készítmények hatóanyaga egy bizonyos idegméreg (Bravecto esetében fluralaner), ami kifejezetten az élősködők idegrendszerét támadja, viszont a többi élőlényre túlnyomórészt ártalmatlan. Azonban vannak olyan kutyák amik valamiért érzékenyek ezekre a hatóanyagokra és epilepsziához hasonló neurológiai tüneteket produkálnak, kivételes esetben el is pusztulhatnak, rendkívül sok ilyen eset kering a neten, valószínű, hogy nem mind igaz, de valóban előfordulhat. Itt a legnagyobb valós probléma ezekben az esetekben, hogy nincsen olyan szer, ami hatástalanítaná ezt a hatóanyagot, így ha érzékeny a kutya a gazdi csak annyit tehet, hogy megvárja amíg kiürül a szervezetéből, mert egyszerűen nincs ellenszere.Viszont ha ti már régóta, rendszeresen adjátok ezt a tablettát szinte kizárt, hogy ilyen tünetei legyenek, ha a ti kutyátok is érzékeny lenne erre a hatóanyagra, akkor már valószínűleg jelentkeztek volna ezek a mellékhatások.

Én is nagyon utánaolvastam egyébként ennek a készítménynek, a kennelből ahonnan hoztam a kutyám többen is neurológiai tüneteket mutattak bravecto/nexgard után és amúgy is epilepsziára hajlamos fajta és mivel ennél az érzékenységnél nem lehet kizárni, hogy nem genetika okozza, ezért én nem adok a kutyámnak, de más körülmények között egészen biztosan én is ezt használnám és pár rossz tapasztalat miatt nem beszélek le róla senkit.

2. Ha rendszeresen adod, akkor esetleg roncsolhatja a májat. Mivel ez is csak egy esetleges dolog, ezért érdemes ezt is szűrni, mielőtt teljesen felhagyunk a tabletta alkalmazásával. Egyrészről egy vérképből kiderül, hogy volt e a szervezetére bármilyen káros hatása, másrészt ha a negatív laboreredmények mellett is aggódnál, akkor lehet kapni különböző májvédőket, pl. máriatövist.


Harmadrészt egyébként az alternatív megoldások, mint a nyakörv és a csepp hatóanyaga is felszívódik a bőrön keresztül, ami szintén bekerül a szervezetbe és szintén válthat ki allergiás reakciót, különböző mellékhatásokat, szóval az sem 100%-os garancia, de ugye ilyen a biológiában nincs is.

A bravecto tényleg nem ördögtől való, a legsúlyosabb hibája, hogy még viszonylag új termék, mégis széleskörben használt, ebből adódóan arányaiban is több problémás eset fordulhat elő, aminek a híre bejár minden fórumot és a legtöbben már csak "valahol olvassák" a sok rosszat róla.

2019. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a baj a Simparicával?

Komolyan kérdezem.

Nekem azt mondta állatorvos, hogy ez az egyetlen igazán jó. Most akkor mégse?

2019. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez engem is érdekelne. Mi is ezt használjuk Advocate mellett, de mindig tele van kullanccsal a kutya séta után. Igaz, hogy bele nem ragadnak, de így simán hazahozzuk őket, ha nem figyelek.
2019. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik tablettánál, cseppnél bele fog menni a kullancs csak nem fertőzi meg. A Simparica hatásosabb és biztonságosabb.Tökéletes védelem amúgy nincs. A Simparica Advocade együtt jó választás.pl. a colliek nem kaphatják a Milbemaxot így a fenti megoldás mindent lefed.
2019. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. Ez nem így van, az én kutyámba sem mennt még egyszersem bravecto mellett kullancs és még csak rajta sem szokott lenni.

És mielőtt még azt mondod, de csak nem veszem észre... de észre veszem rövid szőrű és már volt egyszer olyan, hogy védekezés nélkül mentünk kb. percenként szedtem le róla még csak a lábán másztak, de én már észrevettem, és egy sem volt benne otthon... azóta csak bravectot használok és nem mászik rajta egy sem!

2019. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!