Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak enni?

Mit adjak a kutyámnak enni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmit nem akar szívesen enni, legalábbis hosszútávon.

Annyi tápot kipróbáltunk már, de nem eszi őket szívesen. Oke, az elején nem néztem utána és ilyeneket vettem neki hogy Friskies meg Darling, de max pár hónapig, utána váltottunk. Kipróbáltuk a Brit Prémiumot (Adult Medium Breed), Brit Premium by Nature Sport, Markus Mühle NaturNah, Fitmin, Bosch. Szóval azért nem csak a legolcsóbbakat próbáltuk ki. Volt egy időszak amikor konzervvel, vagy kutyaszalámival próbáltam felturbózni neki, de otthagyta. Zabpehely, kefir, natúr joghurt, húsleves, virsli, párizsi, ezeket is raktam hozzá, de tegnap és tegnap előtt is otthagyta. Kedvével nincs baj, egészséges, csak a családom hagyja válogatni, és én vagyok rossznak beállítva, hogy éheztetem. Csontot nem ehet, nyersen meg nem igazán eszi meg a húst, úgyhogy a BARF kilőve sajnos. Esetleg ha főzök neki naponta/ kétnaponta rizst+husit+belsőséget+zöldséget az nem lenne jó neki? Kelnem hozzá valami kiegészítő? (9 éves egyébként, befogadott kutya ellenére válogatós, sosem volt nagy haspók)


2019. jún. 27. 08:23
 1/9 A kérdező kommentje:

És nem, sajnos az nem opció, hogyha nem eszi meg akkor elveszem tőle, és csak következő étkezésnél adom neki oda, mert addig úgyis kunyerál a többiektől, akik simán a saját kajájukból az asztalról is etetik.

Nyárra minimum kell egy megoldás, mert azt nem szeretném ha éhezne. Szeptembertől ha minden jól megy akkor elköltözünk a kutyuval.

2019. jún. 27. 08:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Wolf of Wilderness?

Zoopluson nézelődj, nagyon sok jó minőségű táp van, és árban sem vészes.

2019. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám se nagyon akar tápot enni. Én csirke húst szoktam neki főzni (vagy ha találok valami leárazott husit, sertés szivet, májat stb). Általában combot oda rakok egy órára egy pici sóval főni. A húst leszedegetem a csontról mielőtt odaadom.

Szoktam alá tenni egy marék tápot is, hátha. Néha azt is megeszi.

2019. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálja, ugyanez a sztori pont nekünk is.

Én Wolf of wildernesst akarok most rendelni.

2019. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk le kéne szoktatni a családot a potyaetetésről, mivel a kunyerálással eszik annyit, hogy ne legyen éhes, meg ugye finomabb mint a táp, persze hogy nem eszik. Amúgy a melegebb időben ők se kívánják úgy a kaját.

Üssön be a szigor, megkapja a tápot, ha nem fogy elveszed, de ne is kapjon mástól mást (ez a nehezebb). Aztán majd csak enni fog pár nap után. Amúgy a Wow jó táp.

2019. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

A tápok közül én a platinumot tudnám ajánlani, igaz kicsit más árkategória, de nagyon erős, szinte kellemes szaga van, magasabb nedvességtartalma miatt pedig puhább, valószínűleg finomabb állaga, mint a többi tápnak. Szóval ha táp én ezzel tennék egy próbát, a legtöbb kutya rajongani szokott érte és nem utolsó sorban az egyik legminőségibb táp a piacon.


Én jelenleg főzök a kutyámnak, mert most vagyunk túl egy súlyos betegségen, hozzá nem értő állatorvosokon, több hónapnyi hasmenésen, mínusz kilókon, szóval egészségügyi okokból, orvosi tanácsra.

Én a barfos arányokat követem, tehát a kutyám testsúlyának a 3%át eszi egy nap, ennek a 10%a belsőség, 20%a zöldség, a maradék pedig színhús, mivel ugye csontosat nem ehet. A csontosat tojáshéjporral pótlom, így tök normális a széklete is és a múltheti vérkép vizsgálatunk szerint azzal sincs baj, pedig már 2,5 hónapja ezen az étrenden van. Rizst csak akkor adok, amikor hízlalni szeretném, amúgy felesleges ballasztanyag. Én a húsok között mindig csak nagyon fokozatosan váltok, csirkét egyáltalán nem adok, ha sikerül olcsóbban nyuszit szerezni akkor néha kap azt, bár az elég fogyókúrás, az enyém meg elég vékonyka még most is, így vagyok a báránnyal is néha ha találok nem horror áron, de nagyrészt marhát kap lábszárat vagy lapockát, néha sertést (ezt jól át kell főzni az aujeszky miatt), azért próbálok vigyázni, hogy ne legyen túl sok a vörös hús, de kb. ilyen 80%-ban marhát kap. A zöldségeket pedig érdemesebb inkább nyersen reszelve hozzákeverni az ennivalóhoz, mert sok tápértéket a kutya nem szív fel belőle, de rostnak meg nyersen sokkal jobb.

Kiegészítők közül én a tojáshéjport mindenképp ajánlanám, vagy valami olyan készítményt, ami megfelelően tartja a kálcium/foszfor szintet. Emellett én adok a kutyámnak egy ilyen vitamin komplexet, ami tartalmaz A,B6,B12,C,D,E vitaminokat és nyomelemeket, ezek egyrészt segítik a hasznos elemek felszívódását, másrészt pedig pótolják azokat a vitaminokat, amiket kifőzök a húsból. Kap huminsavat szintén immunerősítő célzattal, illetve ez az emésztést is segíti. Még amit én is adok, az ízületekre való zöldkagylóport javaslom, aztán van nagyon sokféle, amit lehet még adni, de ez már úgyis a kutya egyéni szükségleteitől függ.

Szóval szerintem megfelelő odafigyeléssel a házi koszt sem rosszabb mint a legtöbb csúcskategóriás táp, az a fontos, hogy itt az arányokra, a plusz vitaminok pótlására neked kell figyelned, illetve jó ha kb. félévente van egy labor, hogy kiderüljön, hogy minden rendben a kutyával. Viszont így kb. árban is ott van mint egy csúcskategóriás táp, ha az embernek sikerül jó hentesismerősöket szerezni vagy jó akciókat találni akkor lehet kicsit olcsóbb.

2019. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

A probléma ott van, hogy a többi családtag külön eteti.

Míg ez nem oldódik meg, addig nem tudsz mit tenni.

A megoldás az lenne, hogy kap egy jó tápot, ahhoz nem kell semmi, csak friss víz, és ennyi. Ha elég éhes lenne, megenné.

Így nyilván nem fogja.

2019. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Amíg a családot nem szoktatod le a potyakajáztatásról, nem fog változni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem.

Annyit tudsz tenni, hogy főzöl neki MINDIG. De akkor is szívni fogsz egy ideig, amikor elköltöztök, ha tápra akarsz váltani, de rá lehet majd szoktatni.


A te kutyád? Mi az, hogy esélytelen a családot seggbe rúgni ezért a baromságért, amit a kutyával tesznek?

2019. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem az én nevemre van írva, így hivatalosan nem én vagyok a gazdája, gyakorlatban viszont igen. Én viszem sétálni, szedem fel az ürülékét, én nevelem, tanítgatom, és elvileg kaját is én adok neki, kivéve ha valaki önkényesen kitalálja, hogy most akkor ő is.

Most érettségiztem, és be kell valljam, kevesebb időm volt a kutyával foglalkozni. Teljesen elkanászodott, de tényleg. Minden meg van neki engedve, az csesz fel a legjobban, hogy ha valaki még ha rá is szól, és nem csinálja a kutya, akkor ráhagyják, hogy “jó, nem is vagy olyan útba” pl. Nagy nehezen leszoktattam, hogy ne kergesse a macskákat, ezzel szemben valamelyik nap meg úgy elrohant utána hogy nem is láttam. Egyedül tőlem nem kunyerál az asztalnál, ilyenkor nekem mondjak azt, hogy “na látod, tudja hogy tőled ugyse kap semmi finomat”. Ez engem nagyon felcsesz, nemcsak azért mert ez nem igaz, hanem mert én pont hogy csak jót akarok neki. Ők azt hiszik, hogy attól fogja őket jobban szeretni, ha állandóan kajáltatják. Az már mem ér össze a tesoimnak, hogy lehet hogy ők állandóan nassoltatják, ha nincs náluk kaja, semmit nem ér a szavuk.

Arról nem is beszélve, hogy a szép alkatú kutyámból hordó szerű lett, oké, hogy ivartalanítva van, meg hogy már nem mai csirke, de attól még nem kell túlsúlyosnak lennie. Ráadásul marha lusta lett, egész nap csak fetreng. Annak ellenére hogy velem mindennap sétál.

Most is, kimegyek az udvarra, erre a tesóm több mint egy fél párizsi rudat odaadott neki. Tök mindegy, hogy mit mondok, nem érdekli őket. Meg vannak róla győződve, hogy rossz gazdája vagyok, éheztetem, semmi finomat mem adok neki. Mondanom se kell, hogy ez nem így van. Régebben működött egy darabig az, hogy jó minőségű száraztápot evett, napi 1-2x virslivel/ párizsivel klikkereztünk, s szép kiállású kutya volt. Aztán jött a családom részéről ez az idiótaság, minden felborult.

2019. jún. 27. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!