Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog gazdik valaki...

Francia bulldog gazdik valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves ivartalanított szuka bulldogunk. Az utóbbi néhány hétben ilyen tüneteket produkál: egyfolytában csámcsog,nyalja a lábát,van hogy hányásig, olykor mint ha a fülében lenne valami rázza a fejét.

A láb nyalogatás az elég régóta fenn áll nála,de mindig azt mondták nekünk a dokinál hogy rossz szokás és a bűzmirigyét kell olyankor kitisztítani. De hiába ki van , akkor is csinálja. Éjszaka többször felkelünk arra ahogy csámcsog,ha rá szólunk akkor nagy nehezen abba hagyja. Szobatiszta és mégis ha egy órára elmegyek itthonról bepisil. Itthon dolgozom, folyamatosan együtt vagyunk és akkor soha nem pisil be. 3 orvoshoz voltunk eddig és mindegyik azt mondta hogy semmi baja csak a szokásos oltásokat stb. kapja mindig. Létezik olyan hogy tényleg rossz szokás? Borzalmasan idegesítő. 7 hónapos kismama vagyok , előfordulhat hogy érzi, e miatt feszült? A neten ha rákeresek a tünetekre az epilepszia jön fel. De a dokinál nem merek okoskodni hogy én a neten megfejtettem mi a baja a kutyámnak,ha egyáltalán van neki...

A fülét is megnézettem,hogy nincs e benne valami,de semmi nem volt benne, viszont cseppet írt fel rá amit el is használtunk, ennek ellenére néha csinálja azt is. Valakinek esetleg nincsen tippje mi lehet ez a változás?

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. jún. 27. 18:09
 1/5 Ferenc55 válasza:
100%
Vidd el újra Állatorvoshoz
2019. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lábnyalás lehet allergia, a bepisilés akár cukorbetegségtől is, vagy az idegeskedés. Másik orvoshoz kéne elvinni, olyanhoz, aki 1: ért a fajtához, 2: nem csak a pénzt látja a munkájában.
2019. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A berni pásztorunknak is ilyen tünetei vannak. Talp nyalás, fej rázás, ő már a fülét is véresre vakarta.

Én a neten azt olvastam, hogy gombás ferőzés lehet, egyik állat orvos szerint csirke allergia.

Nem lakok otthon így pontosan nem tudom hogy végre bevállt-e valami nála, de talán ezekre rálehet kérdezni

2019. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp el viszem újra dokihoz.
2019. jún. 28. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A lábnyalogatás lehet fokális epilepszia. Ha ki tudod zökkenteni belőle (tehát szólsz neki és rád figyel), akkor kb teljesen kizárt hogy epi.


Allergia viszont bőven lehet.


A bepisilés meg annyi, hogy mivel egyfolytában együtt vagytok, gondolom nem szokott hozzá, hhogy egyedül is el kell lennie, és ez frusztrálja.

2019. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!