Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt "mászik" fel...

Mennyi idő alatt "mászik" fel a toklász a kutya bőre alá? És miért nem érzik?

Figyelt kérdés

És ez hogy történik?


Futkos a kutya, odaragad a tappancsára, és ahogy mozog megy egyre feljebb? De ezt miért nem érzi a kutya, hogy vmi szúrja a lábát?

És mennyi idő után tűnik el a bőre alatt? Miért nem látjuk?


2010. júl. 9. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi leszek, mert én sem egészen értem ezt a toklász dolgot.
2010. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na jól van, azt hittem csak én vagyok ennyire tudatlan. :)

Akkor már ketten várjuk a felvilágosítást!

2010. júl. 9. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

ezt a linket találtam.. többet nem tudok segíteni, mert én sem értem túlságosan ezt a toklászt. :D

2010. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tanulságos cikk, de még mindig nem értem a toklász működését :)
2010. júl. 9. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a múltkor direkt böködtem vele magam, próbáltam átszúrni, még a körmöm alá is próbáltam benyomni. Egyszerűen nem értem, hogy szőrön és bőrön keresztül hogyan tud bejutni a szervezetbe. Még azt, hogy fülön, orron ,azt értem, de mancson?!
2010. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na ugye? És még a szembe, és ivarszervekbe is belemehet! Nem értem én ezt.
2010. júl. 9. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám azonnal felkapja a lábát, ha csak egy kicsit is szúrja valahol egy toklász. De percek alatt eljuthat a bőréig, és mivel marha hegyes, szerintem nagyon hamar bekerülhet a szervezetébe.

Ha rágcsálja magát valahol egy kutya, akkor esélyes, hogy toklászt próbál kiszedni...legalábbis az évnek ebben a szakaszában nagy rá az esély.

2010. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Mit nem értetek rajta? Olyan mint egy nyílvessző. Csak egy irányba tud mozdulni, visszafelé nem.

Az én egyik kutyámnak a heréjébe ment egyszer. Ma is szimpatikus fájásaim vannak, ha eszembe jut, pedig nekem nincs is olyanom. 10 perc elég volt a séta után és már egy nagy vérhólyagot okozott. Nem csak a kutyám füléből, de a szeméből is szedtem már ki.

2010. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azt értem, hogyha bent van, mitől megy beljebb, csak azt nem, hogy hogy tud bemenni, pláne mancson.
2010. júl. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!