Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem túl magam a...

Hogyan tegyem túl magam a kutyám halálán?

Figyelt kérdés

Ma éjszaka meghalt a 8 éves fajtiszta labrador kutyám. Semmi baja nem volt előző nap. Játszottam neki, örült mindennek, boldog vagyok.. Erre reggel már úgy találtam meg hogy halott volt.. Állatorvos azt mondta, hogy nem írta a hirtelen melegfrontot és a hidegfrontot és megállt a szíve. Nagyon remélem hogy nem szenvedett halála pillanatában. Nemvoltak befeszulve az izmai, alvó pózban találtam meg, álmában érte a halál. 20 éves fiú létemre végig sírtam az egész napot miatta..


Van egy idősebb kutyám, 13 éves. Nagyon jó barátok voltak ketten. Most hogy elment a labrador, az idősebbik kutya tiszta depressziós. Nem eszik, nem iszik, nem jön ide hozzám amikor hívom, csak fekszik egész nap lehajtott fejjel.. Mit csináljak vele?



2019. jún. 29. 12:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Játszottam vele, boldog volt * picit elirtam :D
2019. jún. 29. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Fogadd részvétemet, és mély együttérzésemet. Az én kutyám, egy mentett német juhász, januárban ment el kb. 12 évesen, de még mindig nem tudtam magamat túltenni rajta, napi szinten siratom, még tegnap is kicsordult a könnyem miatta. Pedig nem ő volt az első kutyám, amit elvesztettem. Ez most mégis annyira fáj, hogy másik kutyát se akarok helyette, ami a régi veszteségeknél némileg segített. Az idő talán enyhít, nem tudom, egyelőre csak próbálok nem gondolni rá, de ez elég nehéz, mert itt látom az üvegajtón át a kertben az üres kutyaházát. De azt sincs szívem elmozdítani. Szóval nagyon együtt érzek veled.

Nekem is van másik kutyám, szintén egy öreg kutya, ő sem evett két vagy három hétig a német juhász halála után, nem mozgott, nem ugatott, elbújt, ő is depressziós volt, már azt hittem, őt is temethetem, vittem is orvoshoz, de a gyógyszerek nem segítettek. Aztán lassan elkezdett enni, és helyrejött. De hosszú idő kellett neki. Adj az öreg kutyádnak időt, legyél vele és szeretgesd sokat, és akkor lassan megszokja, hogy egyedül van.

Amúgy egy barátomnak is ugyanígy halt meg a labradorja, az övé ráadásul 3 évesen. Volt egy fotelja a lakásban, abban aludt, és reggel abban is találták meghalva, olyan békésen, hogy azt hitték, csak alszik. Ők is sokáig gyászolták.

2019. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lassan egy éve ment el a kutyám és mai napig is sokszor eszembe jut.


Szóval kitartást és sajnálom.

Hirtelen halál általában szívleállás okozza,erre nem lehet felkészülni,borzasztó lehet.


Másik kutyussal meg kell próbálni foglalkozni. Jobb kedvre deríteni. Kedvenc juti falat vagy vmit adj neki.

2019. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
20 évesen már nem fiú hanem férfi vagy.
2019. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy új kutya nekem is sokat segített a kutyám halála után.
2019. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!