Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó diéta terv ez neki?

Jó diéta terv ez neki?

Figyelt kérdés

Öt éves ivartalanított törpetacskó szuka kutyusom ősz körül eléggé elhízott, mert míg a szüleim dolgoztak, a velük lakó nagyanyám szépen tömte kenyérhéjjal, csirkével, ilyesmikkel. Mivel én külön élek lassan egy éve tőlük, mikor meglátogatom őket, nagyon feltűnő, hogy kövér a kutya.


Szóval olyan január körül kicsit rájuk szóltam, hogy a doki is mondta, hogy kövér, szóval figyeljenek, hogy nincs semmi nasi, napi egy etetés (állatorvos által előírt light tápot eszik azóta, nem tudom, milyet, de gondolom akkor jó), szombatonként nem kap semmit. Gyönyörű szépen tartják azóta.


Januárban volt 8,5 kiló és a legutóbbi mérés alapján június közepén volt 7,5 kiló. Leszokott a kunyerálásról, most már csak ül csendben az asztal mellett, mikor a család eszik, ebéd után kapja a kajáját.


Szép fogyás, meg minden, de nem túl gyors? Legyen inkább csak kéthetente egy koplaló nap? Persze, tavasszal gondolom normális, hogy fogynak egy kicsit, hiszen többet lehet kimenni (persze nyáron alig van kiengedve, mert nagyon nem bírja a meleget, de mégis képes kifeküdni a napra), de azért fél év alatt 1 kiló egy ekkora kisállatnak azért durvának tűnik.



2019. jún. 29. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Ebből annyit tudtam meg, hogy egy ismeretlen táppal etetik és heti egyszer nem kap enni. Ebből így véleményt nem lehet mondani, de ha fogy, akkor nyilván valamit jól csinálnak a gazdái (gondolom leszoktak az ételdobálásról és rendszeresen mozgatják is?).


Amire figyelni kell, hogy ha rossz minőségű a táp és mellé még heti egyszer koplaltatják is, akkor abból minőségi éheztetés alakulhat ki. Én igazából a koplalónapot nem látom indokoltnak, mert nem attól fog lefogyni, hanem az aktív mozgatástól és a kalóriadeficittől.

2019. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat mozog, aktív kutyus, sokat foglalkoztam vele én is régebben, most anyám labdázik vele minden nap órákon keresztül és mentálisan is rendesen le van fárasztva. Egyértelműen jó minőségű a táp, sosem adtunk a prémium minőség alá, régebben nagyon sokat bújtam a gyk-t, szóval állandóan informálva voltam, mit kell neki adni.
2019. jún. 29. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es

"(állatorvos által előírt light tápot eszik azóta,"

Kétlem, hogy gagyi tápot sózott volna az orvos rájuk.

2019. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó, emellett nem szükséges a koplalónap. Ha normális tápot kap és aktív a kutya, rendes ütemben fog lefogyni.
2019. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!