Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos Labrador kan kutyusn...

4 hónapos Labrador kan kutyusnál normális, hogy 21 kg?

Figyelt kérdés

Azt hallottam egy kifejlett labrador testsúlya 30kg.

A kislány testvére pedig 14 kilós, ami ebben a korban elvileg ideális.

Nem lesz ebből később gond?

Hogy esetleg hirtelen nő vagy ilyesmi?


2008. nov. 13. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem labrador lány kutyusom van 2 éves és 32kg. A kan kutyusok mindig nagyobbra nőnek, mint a nőstények. Lehet, hogy a kan többet eszik, mint a nőstény... Egyébként ezek a nagyobb testű kutyusok nagyon gyorsan nőnek, az enyém már fél éves korában majdnem akkora volt mint most (azért nem teljesen akkora, hangsúlyozom majdnem) Szóval szerintem nem kell aggódnod :)
2008. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
Nekünk is fajtiszta labradorunk van aki 1.5 éves és 30kg. Mi úgy tudjuk (állatorvostól)ez az ideális súly egy kifejlett labradornak. Szerintem sok a 21kg. mert a labrador fajta még nem tartozik a nagytestü kutyák közé. Azért figyelj oda a kutyus táplálkozására még lehet hogy nem késő vissza fogni az elhízást. De azért elvinném állatdokihoz is hogy mitől van ez a nagy súlykülömbség!!
2008. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidd el állatdokihoz a súlyával kapcsolatban, majd ő megmondja mit kell tenni.és sztem is fogd egy kicsit vissza a kajálásban :D
2008. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon van néhány dololog leirva a labradorokról, pl. az elhizásról is.... [link]
2008. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válszokat, elviszem a dokihoz...bár ilyenkor még 2 hetente viszem az oltások miatt, de eddig nem szóltak semmit, csak hogy már majdnem egy kifejlett eb.

Azért rákérdezek...

2008. nov. 13. 16:05
 6/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan nem lehet "majdnem kifejlett", ezt a dokinak is észre kellett volna vennie... Valami gond lehet tényleg, kérdezd ki a dokit, vagy esetleg a tenyésztőt, hátha előfordult már ilyesmi az előző almokban is.
2008. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

hát az szerintem nagyon sok....az labrador kutyám 4 hónaposan 14 kiló volt,és még úgy is azt mondta az orvos h duci....de még aranyosan duci,aztán 1 évvel később lett 28 kiló és akkor is mondta a doki h picit duci....amúgy bérházban lakik---minden nap levittük kutyákhoz,vagy egy nagy focipályán dobáltuk neki a labdát(mert hajlamos nem visszajönni)és így most 17 hónaposan 25,9 kg.

Az orvos is dicséri mindig hogy szép sportos lett az alakja...

2009. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én labijaim:

10 hónaposan az egyik 22 kiló, 2 évesen a másik 25 kiló. Mind a kettő pont súlyánál van, nagyon sportosak, csupa izom szélvész banda...

2010. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 menzi válasza:
Tudom már több mint 10 évvel ezelőtti ez a kérdés, de szerintem igen, normális. Az én 4 hónapos szuka labim pont most mértem 20 kiló. És nem hájas, nem kövér, sőt én kicsit vékonynak találom. Ha jó minőségű táplálékot eszik, ami rendesen be tud épülni a csontjaiba, izmaiba, lehet nagyobb súlyú. A lényeg, hogy kövér ne legyen!
2019. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!