Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csináltok a kutyakakiva...

Ti mit csináltok a kutyakakival? Ha ások neki egy gödröt, mivé bomlik le?

Figyelt kérdés

Eddig összegyűjtöttük a kutyatápos zsákba, ment a kukába.

De ez ugye lebomlik.

A kert hatalmas, hely van. Ha csinlnék egy gödröt olyan helyen, ahol nem termelek semmit a közelben, akkor ott túl nagy gondot nem okozna, mármint ha kicsit savasabb lesz ott a talaj, az max a gaznak árt.

Bár komposztálok is, de oda nem fogom tenni, nem oda való.

Az erdei állatok után is ott marad a piszkuk, elbomlik, nem okoz gondot, sőt része a körforgásnak, bár azt olvastam, hogy a húsevő állatok végterméke nem jó a földnek. De a ragadozóké is ott marad, nem csak az őzikéé meg a tehéné, szóval nem tudom. Mi lenne a legjobb?


2019. júl. 2. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyakakis zsákba teszem és nagykuka.

De hasonló megoldáson agyalok mint te.

Úgyhogy követném.

2019. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Mivé bomlik le? Ugyanazzá mint más trágya. Semmi baj nem lesz ha elásod.
2019. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem ugyanazzá.

Nem is beásnám, mert állandóan lenne utánpótlás, és ahogy telik az idő, az alul lévő veszítene a méretéből.


A növényevő állatokét lehet komposztálni, pl. csirke, ló, tehén.

A kutyáét nem lehet komposztálni.

2019. júl. 2. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagy a kert, nyugodtan elteheted nagyobb bokrok alá, ahol nem zavar senkit. Tedd mindig másik alá felváltva, így nem terheli túl a talajt egyiknél se. Hetente 2-3 napnyi kakitól nem lesz bajuk.
2019. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!