Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kerülbe a gyepmesteri...

Hogy kerülbe a gyepmesteri telepekre, menhelyekre, sok kutya? 24/F

Figyelt kérdés
2019. júl. 5. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Fogják, és beviszik a megunt vagy talált kutyákat. Most viszek a napokban én is pár macsekot
2019. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy feleslegesen szaporítanak az emberek ivartalanítás helyett, aztán kihajítják a kicsiket, vagy a nagyokat is ha megunják, elpasszolják, elszöknek, más kirakja, ellopják, nincs benne chip, nincs meg a gazdi, szaporodik az utcán, stb stb. Borzalom, ami itt megy.
2019. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Engem kérdezel? Vidéken lakom, egy kisvárosban, mégis állandó teltház van a környékbeli menhelyeken, pedig folyamatosan fogadnak örökbe kutyákat. Az egyik telep vezetőjével jóban vagyok, ő sem érti honnan jön ez a sok kutya, mert egyébként a település mérete nem indokolná. Szóval passzolom a kérdést, engemet (minket) is érdekelne ez.
2019. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek megunják őket, aztán kidobják/elpasszolják a családtagjaikat. Sajnos nem értik annak a lényegét, hogy felelősséget vállaltak egy másik élőlényért. A legtöbb ember amúgy se azért tart állatot(főleg kutyát), mert mennyire szereti. Hanem mert őrizni kell a portát, a kutyát meg kiköti a kertbe olyan "jóvanazúgy" módon. Kevés az olyan ember, aki családtagként tekint a kutyára. Mondjuk nem tudom az ilyen miért nem egy riasztót vesz inkább. Felelőtlenek az emberek, magukon kívül senkit nem tartanak fontosnak. Én papírhoz kötném a kutyatartást, mint a jogsit. És tudom hogy a mai világban nem lehet, de ugyanazt csinálnám az emberrel, amit ő a kutyával. Megunta? Kidobta az semmi közepére? Fognám én is őt, kikötném egy kietlen mezőre víz, élelem, fedél nélkül aztán meglátjuk meddig bírja és mit gondol majd utána a tettéről.
2019. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 elmul válasza:
70%
A sok felelötlen állattarto véget,nem gondolkodnak.
2019. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Gyepmestertelepre kóbor állatok kerülnek be.Bejelentés alapján kimennek és begyűjtik a gazda nélkül bóklászó állatot.A mesékkel ellentétben akkor is,ha van rajta nyakörv...:D

Befogadni akkor fogadnak be kizárólag,ha van elegendő helyük.Nem egy megunt állatok gyűjtőhelye hivatalosan.

Menhelyek vesznek be megunt vagy talált állatot,gyepmestertelepekről is visznek ki kutyát.

2021. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy így, vagy úgy, de mindenképp emberi felelőtlenség.

1. nem ivartalanítanak, a kiskutyáknak természetesen nem találnak gazdit, aztán mennek dobozostól az út szélére stb.

2. nincs chip: "minek az, oltatni sem viszem, úgysem megy ki a házból!" Aztan persze valahogy csak kiszökik, hisz az ilyen kutyákkal foglalkozni sem szoktak rendesen, semmi nevelés, az utcán meg halálra rémül, menekül, hisz sosem járt még kint, hetedhét országon túl van percek alatt, chip nélkül meg nincs meg a gazdi akkor sem, ha valakinek sikerül megfogni (meg ugye nem is nagyon törik magukat érte, hisz akkor meg kellene magyarázni, miért nincs oltási könyv meg chip...)

3. meghal a gazdi, és senki nem vállalja a kutyát, így kicsapják az utcára, vagy jobb esetben az örökös legalább megpróbálja elvinni egy menhelyre (talán még ez a legkevésbé felróható eset)

2023. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!