Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, ha nem akar adni 3....

Menhely, ha nem akar adni 3. kutyát, akkor ha beszerzek egy "ajándék, ingyen elvihető" kiskutyát, az bűn?

Figyelt kérdés
Egy németjuhász szerű fekete keverékem és egy kis tacsi keverékem van, mindketten befogadott kutyusok. Minden körülmény adott lenne egy 3.kutyusnak, de a menhely szerint nem fogok tudni ennyi kutyát tökéletesen ellátni stb. Ha ennek ellenére szerzek egy, mittom jófogásos keverék kiskutyát, ilyen ingyen ajándék, amiket sokszor hirdetnek, azért megbüntetnének?
2019. júl. 8. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mármint ki büntetne meg? A menhely?
2019. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, akárki? Mert ő szerintük alkalmatlan vagyok, vagyishát nem adnak kutyát, akkor nem is lehet?
2019. júl. 8. 09:21
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Senki nem büntet meg. A saját lelkiismereteddel kell elszámolnod hogy milyen mocskos férgeknek vagy a kereslet. És vállalod az abszolút lutri kutya következményeit. Erkölcstelen, etikátlan lépés, de (sajnos) nem törvényellenes.


Vagy elmész gyepmesteri telepre. Vagy másik menhelyet keresel.

2019. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Elég egy gerinctelen tett lenne
2019. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem bűn és senki nem fog megbüntetni. Ha szeretnéd akkor fogadd örökbe mástól. Ezt bírom amúgy annyi negatív dolog van már a menhelyekről csodálkoznak hogy senki nem fogad örökbe? Vagy még is mit várnak hogy az emberek többségének csak egy vagy egyetlen kutyája sincs és csak annak adnak oda kutyát? De azért megy a sajnálkozás hogy fogadjuk örökbe őket mert nem tehet semmiről stb stb oda megy az ember hogy neki kellene és nem adják ilyen olyan kifogással.
2019. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös, igen, köszi, hogy Te megérted. Ezt a 2-t is egyenként egy évig vártam, mire nagynehezen megkaptam, előtte többször hülyeségek miatt zavartak el, másik kutyákkal.
2019. júl. 8. 10:09
 7/12 A kérdező kommentje:

Ennek ellenére segítenék mégegy kutyuson, de neem, hát elegem van, ennyi.

Ezért kérdem, mert mégegyszer nem csinálom végig. Elmegyek a sintértelepre, aztán hozok egy lutri kutyát, aztán lesz ami lesz, majd kialakítjuk a közös komfortot.

2019. júl. 8. 10:11
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem büntethet meg senki. Ha úgy érzed, hogy belefér anyagilag és belefér az idődbe, akkor fogadj örökbe egy másik kutyát! Senki nem lát bele a magánéletedbe, ezt neked kell tudnod.


Próbálkozz inkább a gyepivel, ott úgyis folyamatosan altatásveszély van és legalább megmentesz egy életet. :)

2019. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, ha anyagilag, időben belefér az életedbe még egy kutya, és a megfelelő helyet is tudod biztosítani, akkor inkább egy másik menhelyet keress. Tudom, hogy vannak kukacoskodók, de nem csak egy menhely van. Illetve ott vannak a gyepmesteri telepek is.

Én nem hoznék "jófogásról", mert rossz a tapasztalatom azokkal, akik így kínálnak kutyát, nem az, hogy szapitelepek, csak kb. semmit nem kapnak meg a kiskutyák, se oltás, se féreghajtás, 8 hetes kor előtt szabadulnának tőlük, csak elvétve akad olyan, aki tényleg lelkiismeretesen ellátja a becsúszott almot.

2019. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3 hónapos kor előtt nem hozok kutyát.

Vagyis nálunk falun így volt, amikor a szomszédok "üzleteltek".

2019. júl. 8. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!